vozacka

Status
Not open for further replies.
Tananda said:
Kad vec spominjete vozacke, da li se ista vise prica o promjeni formata? Da li ce ih uskoro smanjiti na velicinu osobne? Ili se od toga odustalo 'do daljnjeg'?

zadnje sto sam ja cuo taj proces je pokrenut.. jedino sta su odbili je spajanje vozacke i osobne i jedno
 
Lolo said:
kakve su to uzročno posljedične veze za dobivanje gore boldanog sa PTSP  :misli: Znam da puno čitaš posebno zakone ali mislim da u tu problematiku nisi pretjerano upučen  :mrgreen:
svatko stiti svoje interese, pa tako i ti. No cinjenica je da u drugim zemljama, koje poznaju institut PTSPa, imaju istodobno vrlo ogranicavajuce odredbe glede takvih dijagnoza. No mi smo i u tome najpametniji na svijetu... A ti me razuvjeri...
 
I oni koji su doživjeli prometnu i oni koji su doživjeli silovanje i oni koji su preživjeli oružanu pljačku mogu imati PTSP pa im ti vjerojatno ne bi uzeo vozačku i sve nabrojano. Toliko da imaš o čemu čitati, a više kada dođeš na kavu  :mrgreen:
 
eeeeeeeee,lipi moji,
  več se minjako, a minjat če se još bar dva puta u sljedečih par godina,skoro svi oko nas imaju vozačke male plastične ka bankovne karte, ali MI,e pa zašto odma ,a di je dodatna lova za državu,a osobna ,aaaa,stavvljaj M.B.pa skidaj M.B. pa sad stavljaj porezni broj,e onda če bit da ti broj nije potpun ili nedovoljan ,a uvik iza toga svega stoji LOVA, :LOL: :LOL:
 
Ja mislim da je krajnji čas da se gnijevno krene sa postovima u stilu:

"Za koga smo se to mi borili?!?"
:rofl:
 
http://www.mup.hr/main.aspx?id=1162

1. Sukladno novom Zakonu, da li postoji obveza zamjene vozačke dozvole izdane po prijašnjim propisima do 65. godine života vozača?

Ne, vozačka dozvola važi do isteka roka na koji je izdana.
 
Hrvoje said:
Ja mislim da je krajnji čas da se gnijevno krene sa postovima u stilu:

"Za koga smo se to mi borili?!?"
:rofl:

Ispravak netočnog navoda  :jesus: Za što dragi Hrvoje za što, a ne za koga  :LOL:
 
Lolo said:
I oni koji su doživjeli prometnu i oni koji su doživjeli silovanje i oni koji su preživjeli oružanu pljačku mogu imati PTSP pa im ti vjerojatno ne bi uzeo vozačku i sve nabrojano. Toliko da imaš o čemu čitati, a više kada dođeš na kavu  :mrgreen:

To je točno, samo što je i PTSP od PTSP-a vrlo različit, drugačije se zove i drugačije se tretira.

A PTSP od ratnih stradavanja, pogotovo onaj koji ti je priskrbio trajno oslobođenje od rada, i priskrbio ti život na tuđi račun već od - nerijetko - dvadesetih i tridesetih godina života, sigurno nije i ne može biti izjednačen sa strahom tih silovanih, opljačkanih ili preživjelih u prometnoj nezgodi. Ako ništa drugo, onda zato jer oni na temelju tog svojeg PTSP-a ne koriste i ne traže ništa drugo od države i društva, a PTSP bolesnici kod nas (kojih lažnjaka ima na tisuće, valjda bi bila policije i cijeli USKOK mogli provoditi akciju "Dijagnoza" idućih deset godina koliko slučajeva ima!!!) traže od društva da budu u mirovini jer nisu sposobni za rad, ali su sposobni za voziti sve živo i voditi osobne biznise...

Zašto onda ne bi mogli raditi kao vozači??  :misli:

Ili, ako imaju vlastite tvrtke, zašto ne mogu raditi u tuđima??  :misli:

No lijepo je primati državnu penzijetinu veću nego što je plaća 90% ljudi koji uredno rade i odrađuju, češati muda i imati jedinu brigu u danu gdje će se piti kava i koje novine će se čitati, a istodobno biti i psihički i fizički sposobniji od mnogih koji za svoju kunu moraju itekako oznojiti čelo....

Znaš ti dobro o čemu ja govorim, i ja ih poznajem na desetke... ja sam danas vozio svog frenda koji je PTSP na psiho-bazi u Jankomir sa namjerom da ga zaprime na tretman, jer mora glumatati neko određeno vrijeme prije zadnje revizije, pa se jučer natrpao lijekova (koje inače uopće ne pije!, jer mu i ne trebaju), no kako su prebukirani, naperjali su ga doma, a to znači da će na - za njega pozitivan! - rasplet događaja morati još malo pričekati, pa sam ga nezadovoljnog vratio doma...

To je sve rezultat našeg izmišljanja tople vode, kojim se želi biti jeben i pošten, iako to ne ide, umjesto da su se odmah preuzela pravila onih koji pojam PTSP-a poznaju puno duže, i imaju puno veća iskustva, kao i prateće zakonodavstvo u tom smjeru (a što je, zbog straha od otkrivanja tko sve krade u ovoj državi, odmah diglo pobunu među "invalidima", umjesto da su pravi invalidi, koji su u debeloj manjini, sami pokrenuli da se vidi tko se lažno predstavlja i time učine veliku uslugu sami sebima...)... no HDZ nema muda raskrstiti sa tisućama lažnjaka i lopova koji uživaju u nezasluženom, jer je važnije imati biračko tijelo nego postaviti stvari na zdrave noge i sustav na pošten kolosijek.

U Americi PTSP bolesnici nemaju vozačke, nemaju pravo na oružje, i nemaju poslovnu sposobnost. Imaju jebačke mirovine, imaju obvezu vrlo čestog dokazivanja terapija i liječenja (i to ne doma, već pod stručnim nadzorom), pa tko želi biti biljka u društvu, a da mu to država kao zasluge plati, neka... ali nitko nema i ovce i novce. To ima samo kod nas.

Stoga mi ne izjednačuj stres nakon prometne nezgode, koji rezultira sa dvotjednim bolovanjem, sa nekim tko zbog toga u državi legalno ne radi, dobiva soma eura penzije od te države i ima zaštitu bolju od ličkog medvjeda, jer u to niti sam sebe ne možeš uvjeriti.
 
kao i obično u temi u kojoj nisi jak obiluješ nekakvim poluinformacijama i stereotipima kao i mnogi drugi. Čudi me s obzirom na to tvoje poznavanje svega i svačega, tvoj IQ, tvoju elokventnost ... da nisi dogurao do zapovjednika postaje ili  do načelnika policijske uprave ili čak do saborske klupe.


PS
Bi volio imati koju od tih povlastica, ako bi što nisi jer priliku si imao jer '90 si sigurno bio punoljetan. Pouzdane informacije i ljude od kojih ih možeš dobiti dam ti na kavi. Mislim da je na mene red da platim  :)
 
Korespondiram sa Sleđem. (y)

Za divno čudo. I u potpunosti.
 
Druže Sledž, potpuno te podržavam u svemu ovome što si napisao ....  (y)

ali mi slijedeće nije jasno ....  :misli:
Sledgehammer said:
Znaš ti dobro o čemu ja govorim, i ja ih poznajem na desetke... ja sam danas vozio svog frenda koji je PTSP na psiho-bazi u Jankomir sa namjerom da ga zaprime na tretman, jer mora glumatati neko određeno vrijeme prije zadnje revizije, pa se jučer natrpao lijekova (koje inače uopće ne pije!, jer mu i ne trebaju), no kako su prebukirani, naperjali su ga doma, a to znači da će na - za njega pozitivan! - rasplet događaja morati još malo pričekati, pa sam ga nezadovoljnog vratio doma...

koju ćunu si ga išao voziti, kad znaš da radi protuzakonito djelo ....  :misli:
 
strasilo said:
Druže Sledž, potpuno te podržavam u svemu ovome što si napisao ....  (y)

ali mi slijedeće nije jasno ....  :misli:
koju ćunu si ga išao voziti, kad znaš da radi protuzakonito djelo ....  :misli:

Nije ni tvrdio da idealan, samo da je načelno pošten  :mrgreen:
 
(y) (y)

sledge da nisi ti malo isfrustriran (da te nisu mozda maltretirali kad si bio mali)....ne upiri prstom u druge zbog vlastitih propusta sta nisi zaradio penzijetinu.....imao si priliku 91 otici sa ekipom.... :jesus: :jesus:
 
Tko normalan neće biti isfrustriran kada vidi koji simulanti, ispičuture itd. srozavaju ugled časnih ljudi, žive na grbači drugih i još se svima smiju u brk.
Hvala bogu da bi im za početak trebalo oduzeti vozačku (temeljem važećih propisa).
Da se mene pita, a na ne/sreću me se ne pita :mrgreen:, konfiscirala bi im se i cjelokupna imovina, a po potrebi bi se i primjenjivala zaštitna mjera oduzimanja života. :LOL:


U svakom slučaju jedno je nedvojbeno. Tema je zaslužila da bude eliminirana. :mrgreen:
 
i tebe potpuno podržavam ..  (y)

i ako se Sledž slaže, ključam temu ...
 
Lolo said:
kao i obično u temi u kojoj nisi jak obiluješ nekakvim poluinformacijama i stereotipima kao i mnogi drugi. Čudi me s obzirom na to tvoje poznavanje svega i svačega, tvoj IQ, tvoju elokventnost ... da nisi dogurao do zapovjednika postaje ili  do načelnika policijske uprave ili čak do saborske klupe.

Pa sve to isto bih mogao pitati i ja tebe. Mislim, i ti si meni čudan... nisi umirovljen u činu generala, što je jedna od većih pogrešaka naših Oružanih snaga RH...  :mrgreen:  U nedostatku odgovora na moja pitanja posežeš za niskim skretanjem teme negdje bezveze...

Ja nisam dogurao daleko jer - kao prvo - nikada nisam dogotovio tu zadnju godinu faksa, a i onda ti napredovanje - na žalost - maltene nimalo ne ovisi o svemu tome nabrojanome (pamet, sposobnost, znanje, inteligencija... to je i maloj djeci jasno, a ako se od nekada nešto nije promijenilo, onda je to činjenica da ta služba ne podnosi ni pametne, ni sposobne... ali podnosi drukere, čmarove, ulizice i mnoge druge poltronske forme, gdje ja ne participiram ni milimetra...). Politika, koju prezirem, i dalje vrti "gdje burgija neće", a i moja sklonost da nemam dlake na jeziku i otvoreno ukažem na nedostatke isto nemaju preveliku potporu u okruženju gdje je maksima "šuti i plivaj"...

No najvažnije je da ono što sam ti boldao malo pojasniš, jer to ne samo da nije ništa pametno (ili bilo što konkretno izrečeno), već je dapače i uvredljivo... "Kao i obično" je potpuna laž, a ako nije - daj barem jedan primjer...! Ili se ispričaj! Tu, javno, gdje si bacio takve neistinite i paušalne (pr)ocjene...

U čemu su te moje iznesene stvari poluinformacije?? Dokaži da nisu!! Vjeruj mi da nisu poluinformacije, i da - iako se ja ne bakčem sa nekakvim iskaznicama po džepovima, a koje ti imaš - ja nemam koga, čega ili zašto štititi (a i imam informacije iz mnogo ruku koje su čak i tebi nedostupne)... A možda se i ti bojiš revizije? Jer mi ti baš i ne izgledaš prebolestan... najlakše je reći "ja sam lud", no malo je teže sve i uvjeriti u to. Ustvari, za ludost je dovoljno izreći ili se trenutno ponašati imalo nekonvencionalnije, pa da te u našem konzervativnom društvu proglase ludim, a ako još malo i javno priprijetiš nekome sa grdim stvarima, svi bi te se trebali bojati.

Idem i ja stati na balkon sa megafonom i zaderati se da mi hitno dođe Kosorica, da hoću stan, soma eura penzije, te riješene sve dugove i probleme, inače ću otvoriti ventil plinske boce u kući gdje su mi žena i djeca... mislim, ionako je otvoren,i nema opasnosti jer mi je plina ionako baš sad nestalo, ali ne smije se baš sve reći, zar ne?

Na žalost, stara, ali prozirna spika, barem za ogroman broj lažnih invalida Domovinskog rata, koju puši sve manje i manje ljudi u ovoj zemlji... ne kažem da nema onih koji su za istač u kurcu, ali osobno smatram da je takvih, u odnosu na ukupan broj psiho-PTSP-invalida, niti 20%... a mi imamo PTSP trajnih invalida više nego Amerika (zašto se ne usvoje njihovi standardi i klasifikacija PTSP-a?? Zato jer se tamo ne može muljati!!), koja je ratovala zadnjih 50 godina, i još uvijek ratuje, na više bojišnica diljem svijeta (od Vijetnama, Irana, Iraka, Kube, Afganistana, Bliskog istoka, Paname...). Iako je riječ o ukupno angažiranim milijunima vojnika, broj trajnih PTSP invalida je manji nego u Hrvatskoj... pametnom dosta!!

Ukoliko opet misliš uletavati sa spikama tipa "poluinformacije" i da ja "kao i uvijek lažem", možda je konačno vrijeme da nas ti prosvijetliš sa pravim podacima, potpunim i istinitim informacijama, a ne da ljude ovdje šopamo sa "poluinformacijama" (WTF is that?  :mrgreen: ) i "stereotipima"...  :LOL:

Ili se ispričaj i reci "ljudi, kenjam jer se bojim revizije i da i meni sutra ne reaktiviraju radnu knjižicu", i barem tako daj doprinos sa jednom "potpunom" informacijom...
 
keyo said:
(y) (y)

sledge da nisi ti malo isfrustriran (da te nisu mozda maltretirali kad si bio mali)....ne upiri prstom u druge zbog vlastitih propusta sta nisi zaradio penzijetinu.....imao si priliku 91 otici sa ekipom.... :jesus: :jesus:

Ja sam bio sa ekipom. (pričaš o stvarima i osobama o kojima pojma nemaš...  :shock: ). I nisu me maltretirali. Dapače!

A frustriran jesam. Ne time što nisam iskamčio penziju (mogao sam, i sada imam veze, prezimena, mobitele nekih doktora itd... nisam nikada otišao, jer ne smatram da tamo pripadam, i ne bih to mogao pravdati, u prvom redu sam sebi!), nego lopovima koji najglasnije pričaju o stvarima kojima nisu dorasli. Penzijetina nije moj životni prioritet, i ne smatram to propustom što nisam lagao da bih ju dobio. Oni koji me dobro poznaju, znaju me i kao principijelnu osobu. To mi se puno puta obilo o glavu, ali ne žalim. U mene nitko ne upire prstom...  :D

Stoga se malo informiraj i ne konstruiraj gluposti.
 
strasilo said:
koju ćunu si ga išao voziti, kad znaš da radi protuzakonito djelo ....  :misli:

Ne radi on. On pokušava prodati foru da si osigura lagodan život bez rada do kraja života, no to svi mi radimo na ovaj ili onaj način. Netko igra loto, netko se kladi, netko ženi stare babe zbog nasljedstva, netko...

Kazneno djelo radi liječnik koji neprofesionalno utvrđuje i potvrđuje određene stvari. A policija se i bavi sa takvima, akcija "Dijagnoza" i je zbog takvih.

Ja vjerujem u onu narodnu da "svaka rit dojde na šekret"...
 
Lolo said:
Bi volio imati koju od tih povlastica, ako bi što nisi jer priliku si imao jer '90 si sigurno bio punoljetan. Pouzdane informacije i ljude od kojih ih možeš dobiti dam ti na kavi. Mislim da je na mene red da platim  :)

Ne bih volio imati.  8)


P.S. Straš, Hrvoje... ne lockajte temu, baš se fino i kulturno razvija....
 
Sledgehammer said:
Ne radi on. On pokušava prodati foru da si osigura lagodan život bez rada do kraja života, no to svi mi radimo na ovaj ili onaj način. Netko igra loto, netko se kladi, netko ženi stare babe zbog nasljedstva, netko...

Kazneno djelo radi liječnik koji neprofesionalno utvrđuje i potvrđuje određene stvari. A policija se i bavi sa takvima, akcija "Dijagnoza" i je zbog takvih.

Ja vjerujem u onu narodnu da "svaka rit dojde na šekret"...

je.... istina... i tu si upravu ...  (y)
 
Status
Not open for further replies.