Vozi li tko Enduro disciplinu?

Medic

Member
Evo malo baš gledam na stranicama moto saveza pa mi se "enduro" učinio vrlo zanimljivim tim više što ima turist klasa a i to me vuče još od dana divljanja sa mtb-ovima po Sljemenu :)
Zanima me ako mi netko može onako iz prve ruke ukratko opisati dojmove....jel jako zahtjevno, troškovi, zabavno pretpostavljam je ......
Možda do godine uzmem nekog kmx-ića ili slično, malo preradim/doradim.....onako... "just for fun" :D
 
...Zabavno i zanimljivo je svakako. Troškovi Ti se uglavnom svode na startninu koja iznosi 300 Kn, utrka se vozi 2 dana Subota i Nedjelja. Ostali troškovi su dolazak na utrku, odlazak s nje, hrana, piće i potrošna roba na motoru i/ili kvarovi na motoru.
Do kraje ove sezone se voze još dvije utrke, u 08 mjesecu Bedekovčina i u 09 mjesecu Mala Mlaka
Klasa Turist u pravilu ima najviše prijavljenih vozača a staza je samo malo, malo jednostavnija tj. na jednom djelu je malo krača (izbjegnut najzahtjevniji dio staze). Manje više se vozi isti broj krugova 1. i 2. dana, a najviše se moraš paziti padova i ozljeda jer jedan malo teži pad te može baciti van za par mjeseci...

Uglavnom zajebancija i provod na visini ( ako voliš blato, prirodu, prah, napor, ...)  :D
 
Ma mrak mi je to po šumi i tak.....vidjet ću ako kakva zujalica uleti možda i probam iduće godine (y)
Mislim da mi je najpametnije neki 125 cvajo za početak jelda?
 
Medic said:
Ma mrak mi je to po šumi i tak.....vidjet ću ako kakva zujalica uleti možda i probam iduće godine (y)
Mislim da mi je najpametnije neki 125 cvajo za početak jelda?

a neznam baš da ćeš sa kmx-om postić neki rezultat ili ga uopće postić......
kmx je soft enduro i ne bi se baš snašao na enduro utrkama (y)
ako te malo više zanima enduro možda bi u obzir došao kakva 250-ica 4T? :misli: Jer ti je snaga u razini 125 cvaje i da se lakše i vozit,ne umara kao cvajo  (y)
 
Dirt Rider said:
a neznam baš da ćeš sa kmx-om postić neki rezultat ili ga uopće postić......

Ma dobro.....njega sam naveo tek toliko, a nije da bi išao ganjat nešto(bar u početku) nego tek tolkko, radi zabave
 
Medic said:
Ma dobro.....njega sam naveo tek toliko, a nije da bi išao ganjat nešto(bar u početku) nego tek tolkko, radi zabave

ma dobro ali ak hoćeš da možeš preko svakog brda i doline preć uzmi si neku hard endurkicu (y)