Vožnja bez tablice uskoro znači isključivanje iz prometa

...ne znam jel' ovo još aktualno i kad je izdano, ali bar za one koji imaju
tablicu i razmišljaju o upisu zamjenskog nosača (y)

a ovo:

"U zoni naleta na pješaka ne smiju imati oštre rubove, a oštrim rubovima se smatraju oni kojima rubove, a oštrim rubovima se smatraju oni kojima je radijus zaobljenja
manji od 2,5 mm. Dijelovi je radijus zaobljenja manji od 2,5 mm. Dijelovi izrađeni od meke gume smiju biti i s rubovima izrađeni od meke gume smiju biti i s rubovima
radijusa zaobljenja manjeg od 2,5 mm radijusa zaobljenja manjeg od 2,5 mm"


bi se valjda podvodilo pod: "zašto je obavezan okvir"

https://www.cvh.hr/media/3752/cvh-i-up-002700_ugradnja_zamjenskog_nosaca_registracijske_plocice.pdf

stvarno; ne znam - malo ubijam vrijeme na internetu, pa našao (y)
 
Ne znam jel okvir obavezan, ali nikada nisam imao okvir na motoru (nemam ni na autu). I atest nosača tablice sam napravio sa zalijepljenom tablicom na nosač.
 
  • Like
Reactions: DADO+
(y) ja bih je čak i na motoru prije nalijepio na nosač, nego na autu - na branik

aj' sad; baš kad bi vozio Ferrari, ne bi mi bilo svejedno; "što ako je moram skinuti" :mrgreen:


edit:
htio sam napisati: vidio sam na autima tako postavljene,
a sve ostalo STP, MUP, zakoni, pravilnici, tolerancija... :confused:
 
Last edited:
Radio pred malo UTP za dosta stvari, pored ostalog i nosac tablice( ne treba imati E broj), na nosacu ne mora biti okvir a ni tablica (ja ju nisam imao) bitan je kut max 30 stupnjeva, E broj na osvjetljenju i na katadiopteru i dvojica moraju sjesti na motor 😆 da se vidi da pod opterecenjem ne struze u gumu
 
  • Like
  • Haha
Reactions: pikacu79 and Medo
...ne znam jel' ovo još aktualno i kad je izdano, ali bar za one koji imaju
tablicu i razmišljaju o upisu zamjenskog nosača (y)

a ovo:

"U zoni naleta na pješaka ne smiju imati oštre rubove, a oštrim rubovima se smatraju oni kojima rubove, a oštrim rubovima se smatraju oni kojima je radijus zaobljenja
manji od 2,5 mm. Dijelovi je radijus zaobljenja manji od 2,5 mm. Dijelovi izrađeni od meke gume smiju biti i s rubovima izrađeni od meke gume smiju biti i s rubovima
radijusa zaobljenja manjeg od 2,5 mm radijusa zaobljenja manjeg od 2,5 mm"


bi se valjda podvodilo pod: "zašto je obavezan okvir"

https://www.cvh.hr/media/3752/cvh-i-up-002700_ugradnja_zamjenskog_nosaca_registracijske_plocice.pdf

stvarno; ne znam - malo ubijam vrijeme na internetu, pa našao (y)

Radim po tom biltenu + EULEX pravilnik po kojem je nastao ovaj bilten. "zona naleta na pješaka" odnosno ovaj valjak što se kotura po motoru prilikom atesta na sreću ne ide odozada i ne dotiče tablicu ako je montirana po vertikalnoj sredini motocikla, valjda zato što motocikl nema rikverc pa se ne može naletiti na pješaka :) Valjda.
edit....
U stvari, ako se vodim logikom... Nosač tablice se valjda smatra dio gdje se pričvršćuje tablica - ako nije izvedeno na šasiji. A način pričvršćenja tablice je valjda do sada smatrano da mora biti okvir koji fizički drži tablicu. Ja imam ravni blatobran koji je širi od tablice i radio sam ovakve ''fiksatore'' i bio pitati da li je to dozvoljeno (da se tablice mogu skinuti uz pomoć odvijača) ili mora biti okvir. Onda mi je rečeno da može ali i da se može tablica probušiti i direktno učvrstiti šarafima.
 

Attachments

  • 20240113_203157.jpg
    20240113_203157.jpg
    1.6 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: pikacu79 and DADO+
ja na novom, sve po "PS-u" 😉

ništa fiksatori, lijepljenje, preklopni,
već na ključevima samo ovo 👍😁

IMG_20240131_082433.jpg
 
Ne znam jel okvir obavezan, ali nikada nisam imao okvir na motoru (nemam ni na autu). I atest nosača tablice sam napravio sa zalijepljenom tablicom na nosač.
I ja sam isto atestirao nosac sa zaljepljenom tablicom, ovi iz cvh nisu nis srali
 
  • Like
Reactions: DADO+
(y) baci koju fotku s "zamagljenim" brojem (ako te smeta ili iz profila),

ako ništa drugo, siguran sam kako motor iz profila bolje izgleda,
kad ima tail tidy, :cool: nego OEM, osobito, jer sam dugo vozio naked motore,
a po profilnoj, pretpostavljam kako se radi o Suzi GSX S 1000, iako ti moram priznati;
kako mi nije baš legao taj novi dizajn farova, na niz modela koje šilje u Suzuki-u, pa ne pratim te teme (y)
 
(y) baci koju fotku s "zamagljenim" brojem (ako te smeta ili iz profila),

ako ništa drugo, siguran sam kako motor iz profila bolje izgleda,
kad ima tail tidy, :cool: nego OEM, osobito, jer sam dugo vozio naked motore,
a po profilnoj, pretpostavljam kako se radi o Suzi GSX S 1000, iako ti moram priznati;
kako mi nije baš legao taj novi dizajn farova, na niz modela koje šilje u Suzuki-u, pa ne pratim te teme (y)
Homologirao sam puig nosac na gsxs 750 2019 god
I na ovom imam isti takav nosac, al nisam obavio homologaciju, ubiti nisam.jos regao motor, prije mjesec dana sam ga iz noveme dofurao
Stavim sliku dns u toku dana
 
  • Like
Reactions: DADO+
Kod atestiranja nosača tablice ste rekli da kut nagiba ne smije biti veći od 30 stupnjeva, a da li može biti nosač nagnut prema motoru ( prema unutra) ako je unutar tih 30 stupnjeva?
 
a vidi
1706696502005.gif
:mrgreen:



1706698235734.png





...meni je u zadnjim vožnjama više nekako
1706694956985.gif
"sam od sebe" bježao gore,
čak me jednom tako i zaustavili
1706696730870.gif
i sve bilo OK ;)

1706698781805.png
 
Last edited:
  • Like
Reactions: bianconero
Kod atestiranja nosača tablice ste rekli da kut nagiba ne smije biti veći od 30 stupnjeva, a da li može biti nosač nagnut prema motoru ( prema unutra) ako je unutar tih 30 stupnjeva?
ali bez zaybancije :mrgreen:

zar ti neće tako (ako nije skroz pod repom) udarati u gumu? ;)
 
isao malo gledat pravilnike i nema nista o dozvoljenom busenju tablice, zadnji pravilnik je iz 7. mjeseca prosle godine i tamo se to ne spominje. Tak da iako je moguce da toleriraju, nije objavljeno i spada pod sivu zonu kojoj nebi vjerovao dok nema crno na bijelo :D

A rado bi probusio tablicu jer klapara u okviru iako sam ju i podlozio, al vremenom se to sve rasklima pa bi ipak serafima pricvrsitio za okvir, al dok ne izadje u NN ne diram :mrgreen:
 
pa zakelji je,imaš onih gel super duper ljepila

Al to je onda trajno rjesenje koje mi isto ne igra. A i jako je mala povrsina na okviru na kojem je tablica u kontaktu pa ovo prvo dolazi pod upitnik + sto ne znam koje ljepilo bi koristio, a kupovao neko samo za to nebi.

4 inox serafa i samokocnih matica i prst u uho. Ali samo kad bude dozvoljeno "crno na bijelo" :D
 
nisam takav okvir još vidio, ali estetski je, pretpostavljam bolji; ( tanji/ljepši ) nego onaj na
kojem skidaš dolje plastiku koja drži tablicu, pa

ako imaš fotku baci (y)

(još kad bi znao gdje to imati za kupiti)
 
Moj okvir je onaj genericki plasticni, kupio svojedobno u Tokicu i tablica bez podlaganja u njemu klapara tako da rezonira cim upalim motor u dvoristu :D