vracanje kilometara

Indian

Member
Vracanje kiilometara na satu je stvarno iskvarenost koja bi nekako trebala prestat,
Zapravo mi je bed gledat kakao netko prodaje jedan moj bivsi motor sa smanjenom kilometrazom.......a vjerojatno ni nezna pravo stanje.... :(
:palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
Kako se prema tome odnosite,... jer covijek se stvarno prilikom kupovine moze nasadit i nadrapat...
kaj bi uopce trebalo napravit....?
 
Da, dobro kažeš...  (y)
Viđam brdo motora i skutera po oglasnicima, ono skuteri 2000.-2003. godište pola ih ima ispod 8k km  :shock:
Isto i za R-ove, 7-8godina ima 10-15k km... Ne znam, sumnjivo je meni to sve. Kad imaš mašinu staru 2-3 godine max možeš bit nekako siguran al sve ovo preko...  :?
 
ima likova koji kupuju motor radi sela i za od kafica do kafica.znam lika koji ima fazera 600 2003 god sa orginal 2000km,dvije godine mu stoji u garazi a ne zeli ga prodat.tako da postoje takvi motori ali ima ih cca 5%  tko se imalo vozi u sezoni napravi od 3-5tkm mada sam ja uspio ponekad i 24 i 26t kmu sezoni
 
picolovac said:
ima likova koji kupuju motor radi sela i za od kafica do kafica.znam lika koji ima fazera 600 2003 god sa orginal 2000km,dvije godine mu stoji u garazi a ne zeli ga prodat.tako da postoje takvi motori ali ima ih cca 5%  tko se imalo vozi u sezoni napravi od 3-5tkm mada sam ja uspio ponekad i 24 i 26t kmu sezoni

Malo je takvih i blago onome tko ga kupi jednog dana, deset godina u guzici a još nije ni razradu priveo kraju  :LOL:
 
MCX said:
Malo je takvih i blago onome tko ga kupi jednog dana, deset godina u guzici a još nije ni razradu priveo kraju  :LOL:
to su pak tzv. "plesnjivi"... :D
ali kad mu skines 70tkm i ne trepnes okom, onda sve u pm... :palacdolje:
jedno je odrzavan motocikl sa tom kilometrazom, a drugo je kupovina macka u vreci...
 
MCX said:
Malo je takvih i blago onome tko ga kupi jednog dana, deset godina u guzici a još nije ni razradu priveo kraju  :LOL:

Ali tavki motori ipak nisu u stanju kao oni puno mladji, a iste kilometraze. Gumeni dijelovi propadaju i vremenom, ne samo koristenjem. Hrdja u tanku je isto nevezana uz kilometrazu itd.
 
3alfa3 said:
Ali tavki motori ipak nisu u stanju kao oni puno mladji, a iste kilometraze. Gumeni dijelovi propadaju i vremenom, ne samo koristenjem. Hrdja u tanku je isto nevezana uz kilometrazu itd.

Sve su to zanemarive sitnice u usporedbi sa 2k € razlike u cijeni, a i nadam se da ga lik ima uparkanog u garaži  :jesus:
 
Indian said:
Vracanje kiilometara na satu je stvarno iskvarenost koja bi nekako trebala prestat,
Zapravo mi je bed gledat kakao netko prodaje jedan moj bivsi motor sa smanjenom kilometrazom.......a vjerojatno ni nezna pravo stanje.... :(
:palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
Kako se prema tome odnosite,... jer covijek se stvarno prilikom kupovine moze nasadit i nadrapat...
kaj bi uopce trebalo napravit....?

Nisam ja.... :mrgreen:
 
koliko ja znam moze se provjerit na tehnickom,imaju podatke o kilometrazi
jedino ako je motor polovan dopeljan izvana onda ne mogu bit sigurni
 
To skidanje kilometraže mi je totalni užas. Danas više ni sladoled nemreš kupit, a da ga neko već prije nije lizal.
 
Kiki_Rotten said:
To skidanje kilometraže mi je totalni užas. Danas više ni sladoled nemreš kupit, a da ga neko već prije nije lizal.

možeš, ali u dućanu, ne polovni (sladoled)  :mrgreen:

u tražilici sam našao samo 4 teme o skidanju kilometara  :blahblah:

 
picolovac said:
ima likova koji kupuju motor radi sela i za od kafica do kafica.znam lika koji ima fazera 600 2003 god sa orginal 2000km,dvije godine mu stoji u garazi a ne zeli ga prodat.tako da postoje takvi motori ali ima ih cca 5%  tko se imalo vozi u sezoni napravi od 3-5tkm mada sam ja uspio ponekad i 24 i 26t kmu sezoni

Frend ima FZ1, 06 a ima 1800km na njemu.
Vraćanje km bi trebalo biti kažnjivo po zakonu, jerbo spada u kategoriju prijevara.
Puno motora nema uopće servisnu knjižicu, tako nemaš šanse utvrditi km, jedino ako baš kupuješ na poznato.
Ili probat se raspitat na tehničkom, ako su susretljivi.
 
Elias said:
...
Vraćanje km bi trebalo biti kažnjivo po zakonu, jerbo spada u kategoriju prijevara...
Neće proć na sudu.
Kod kupoprodaje se radi po principu viđeno-kupljeno.

Nitko ti ne brani otić u meštra kojem viruješ i napravit (detaljan) pregled motora (ako se prodavač ne slaže... ćao).
Je da nećeš doznat stvarne kilometre, ali bar se možeš oslonit na stručno mišljenje o stanju pojedinih (vitalnih) djelova.

Osim toga... svi su opsjednuti kilometrima kod kupovine, a gušt im se pohvalit kako su napravili 100, 200, 500 iljada, milijun km... bez otvaranja mašine i štelanja ventila.  :LOL:
 
a cemu sluzi upisivanje kilometraze na tehnickom ...  :misli:
 
markookram said:
a cemu sluzi upisivanje kilometraze na tehnickom ...  :misli:

Nicemu :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Totalna glupost, jer ja uredno dodjem na tehnicki prvi put sa 13000 km a drugi put sa 400 km i nikom nista, naime prijatelj imao to kinesko gofno i tri sata je promijenio, nikad skinuo ni km :mrgreen:
 
picolovac said:
ima likova koji kupuju motor radi sela i za od kafica do kafica.znam lika koji ima fazera 600 2003 god sa orginal 2000km,dvije godine mu stoji u garazi a ne zeli ga prodat.tako da postoje takvi motori ali ima ih cca 5%  tko se imalo vozi u sezoni napravi od 3-5tkm mada sam ja uspio ponekad i 24 i 26t kmu sezoni

ima i likova kojima se jebe za selo nego imaju para pa ko ovaj moj imaju 3 motora(jedan zato jer ga nema niko,jedan jer je jurilica i Ducati  :mrgreen:) i sve i da hoce
ne moze nabit kilometrazu
 
loudpipes said:
ima i likova kojima se jebe za selo nego imaju para pa ko ovaj moj imaju 3 motora(jedan zato jer ga nema niko,jedan jer je jurilica i Ducati  :mrgreen:) i sve i da hoce
ne moze nabit kilometrazu

A sa druge strane, niko, ali vjerujem niko nije jos potrgao motor od kilometara voznje :wink: Sto reci Labasu ima 1 000 000 km
Motori se potrgaju na druge nacine :LOL: