Vreća na kofer

darkovsky

Active member
Stavio bih na kofer još jednu vreću sa šatorom, karimatima i vrećama za spavanje, sve zajedno 5kg. Kakva su iskustva s time, uzimajući u obzir da imam Kappa nosače i kofer u kojem je jedno 15kg... Iza mene je 'suvozačica'. Ograničio bih se na 120km/h.
 
Da,ni meni ne izgleda sigurno :shock:
 
ma vozi samo to sve nebu smetalo kad budeš s suvozačem na motoru.

žal mi je kaj nemam nikakve burazove slike kad putuje-neki su vidjeli uživo -ludooooo ko čerga :LOL:
 
Same gas!  (y)

http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=702
 
trebo si vidjet mene šatoRRaša na CBR u s koferom 46 l,šatorom i prtljagom,i nema beda do jedno 220,onda malo počne nosit tek.
al ne utječe praktički uopće na stabilnost ni po zavojima,ja se vozio kao "suh",bez problema.
 
upravo se tako i ja planiram napakovati,za tjedan dana palim za Grčku,na kofer od 46 lit ide nepromočivi speed bag iz Louisa od 30 lit u kojoj je šator i 2 vreće s tim da ću ja imati još jednu tank torbu od 30 lit zbog raspodjele težine,probao sam sve složiti da vidim kako izgleda i mislim da neće biti nikakve frke,samo treba dobro zavezati tu vreću za kofer,izdržljivost givi nosača kofera isprobao sam tako da sam ga opteretio svojom kilažom od 90 i kusur kg i sve ko grom!,također se planiram ograničiti na 120 km/h,ionako nigdje ne žurim!,imam cijeli dan za 900 km!
 
nemoj zaboravit otvrdnut ovjes!!
kupi si onu pauk mrežicu ako nemaš,pa još prebaci preko vreće i kofera!
Za deklariranu težinu i brzinu vožnje ne brini,može on i 10 puta više(znam iz prakse<) bez problema,to je kao kad je ograničenje 50 pred zavoj,a prođeš 150 i sve OK.
 
sad sam tek uvećo sliku,vidim mrežicu imaš,ak sam dobro skužio i suvozača? ili misliš na šator i prtljagu?
 
Prije svakog puta provjeri i nosače znaju pucati  meni su 2 x GIVIJEVI  puknuli pa sam vario i to nakon cca 1 g upotrebe kofer mi je isto bio 15 kg + 2 vreće gore :D :D
 
Silvio said:
upravo se tako i ja planiram napakovati,za tjedan dana palim za Grčku,na kofer od 46 lit ide nepromočivi speed bag iz Louisa od 30 lit u kojoj je šator i 2 vreće s tim da ću ja imati još jednu tank torbu od 30 lit zbog raspodjele težine,probao sam sve složiti da vidim kako izgleda i mislim da neće biti nikakve frke,samo treba dobro zavezati tu vreću za kofer,izdržljivost givi nosača kofera isprobao sam tako da sam ga opteretio svojom kilažom od 90 i kusur kg i sve ko grom!,također se planiram ograničiti na 120 km/h,ionako nigdje ne žurim!,imam cijeli dan za 900 km!

Čekaj, kaj si sjeo na nosač?  :misli:

Dek..Dadek said:
sad sam tek uvećo sliku,vidim mrežicu imaš,ak sam dobro skužio i suvozača? ili misliš na šator i prtljagu?

Da, mrežu sam kupio, i to dvije, pa ih povezao tako da su dovoljno velike da sve obuhvate.. Suvozačicu isto imam, da nemam, stavio bih vreću na zadnji sic i bok.
Uglavnom, hvala na odgovorima, već sam se bio zabrinuo jer sam postavio to isto pitanje na jednom njemačkom forumu, pa su me svi popljuvali, a jedan je napisao: 'Worst case of misuse I ever saw'. Sad mi je lakše.
 
darkovsky said:
Čekaj, kaj si sjeo na nosač?  :misli:

:)nisam sjeo (neznam kako bih to izveo) :misli: ali sam se naslonio cijelom težinom pa ako treba nešto puknuti bolje da pukne sad nego negdje na putu,zaključak je da je čvršće nego što sam mislio (y)
 
Silvio said:
:)nisam sjeo (neznam kako bih to izveo) :misli: ali sam se naslonio cijelom težinom pa ako treba nešto puknuti bolje da pukne sad nego negdje na putu,zaključak je da je čvršće nego što sam mislio (y)

Aha, sad mi je jasnije.. Mislio sam da je bilo --hop--. Uglavnom, valjda bude izdržalo, kak svima, tak i meni.