Vrhovljani - Međimurje

Dečki su se upoznali u vrtiću s 3 godine i postali praktičkinod prvog dana najbolji prijatelji. Dečko (i njegova sestra) je pristojno i dobro dijete. I tako već 3,5 godine.
Bez obzira na prošlost, smatram da dijete ne bi trebalo nositi križ roditelja.

Bi li to rekla da se radi o osumnjicenom pedofilu? Silovatelju? Proslost nije bitna? Ili samo kod nekih nije bitna?
I BTW kazna jos nije odsluzena, to nije proslost.
Hmmm... Al eto cipelarenje ljudskog bica na smrt je ok tebi ako coek nakon tog napravi djecu. Da je zakona nebi ih imao prilike napravit jos 20 god, a ako vec i je stigao I tako bi trebali odrastati bez tate dok trune u zatvoru...ovako samo trune tamo gdje i momak kojeg je ubio.
 
Last edited:
Ne. Ovaj odgovor ne zvuči tako već zvuči da nitko nije zaslužio smrt. Nit je taj dečko kriv, niti njegova djeca trebaju odrastati bez roditelja.

I opet ne je moj odgovor Moj komentar se isključivo samo na to da po meni rip rubrika nije mjesto za takve komentare. Da li je kriv ili ne, ne znam.
I da slažem se da djeca nisu razlog za nekom suditi ili ne, već da nisu ona kriva za to kakvi su im roditelji.

Dečki su se upoznali u vrtiću s 3 godine i postali praktičkinod prvog dana najbolji prijatelji. Dečko (i njegova sestra) je pristojno i dobro dijete. I tako već 3,5 godine.
Bez obzira na prošlost, smatram da dijete ne bi trebalo nositi križ roditelja.
Ti znaš da nije kriv?
Dobia je 2.5-3 g. robije ni kriv ni dužan?
Obzirom da pišu po portalima, ne znam je li istina, većinom negativno o dotičnom, između ostalog, da je bia osobni trener pedofilu J. Katal., pitam se, možda si imala nešto s ocem sinovog prijatelja.
 
  • Like
Reactions: Dene
OK, ustvrdili smo da roditelji svojim druženjima i poznanstvim ne biraju nužno i prijatelje svojoj djeci pa idemo dalje.

Koliko roditelja tih klinaca s kojima se druzis ceka presudu za ubojstvo (BTW ne govorimo o nesretnom slucaju tipa prometna, vec o nekom tko nasmrt sa pajdasima iscipelari covjeka).

Iskreno - nemam pojma koliko ih ceka presudu za ubojstvo!
Kako bih to trebao znati? Trebalo bi im pisati na čelu?
Možda imaju i neku drugu presudu - financijske malverzacije ili nešto treće?
Dakle, moguće je da sam sjedio s nekim pa onda jedna moralna dilema - da li sam zbog toga i ja ubojica i da li me treba izbjegavati?

Nego, tvoja djeca ne slave rođendane? Ne pozovu prijatelje a s njima i hrpu nepoznatih ljudi? Kako ti onda rješavaš takvu situaciju? Kako provjeriš tko je podoban a tko nije?

Da li si ikada upao u neko veliko, nepoznato društvo i razgovarao? Možda je i među njima bio netko tko čeka presudu za ubojstvo? Kako onda to rješavaš?


I bi li se pravio da je sve 5 ili bi se maknuo od tog i rekao sinu da vise nema sta radit kod tih ljudi, a ni oni kod tebe.

Ne bih se pravio da je sve 5 no, ne bih se maknuo jer _razgovor_ me ne čini kriminalcem.

Zašto bih djeci zabranio da se igraju sa svojim prijateljima, pogotovo ako idu zajedno u školu/vrtić? Mislim, ako pogledaš, klinci nisu niti bili živi kad je ovaj iscipelario onog jadnog dečka.

IMHO, najlakše je kritizirati no, ako već smatraš da je sve ovo skupa (cipelaranje, smrt itd...) nepošteno i frustrirajuće, budi toliko hrabar i predloži kako bi _ti_ postavio stvari. Koje bi bile realne/poštene kazne za ubojicu i njegovu djecu. Možda bi trebalo kazniti i njegovu ženu, jer ona se udala i rodila mu djecu? Evo, onaj momak na forumu je napisao da je cipelatora trebalo ubiti još prije 10 godina. Što bi ti napravio?
 
IMHO, najlakše je kritizirati no, ako već smatraš da je sve ovo skupa (cipelaranje, smrt itd...) nepošteno i frustrirajuće, budi toliko hrabar i predloži kako bi _ti_ postavio stvari. Koje bi bile realne/poštene kazne za ubojicu i njegovu djecu. Možda bi trebalo kazniti i njegovu ženu, jer ona se udala i rodila mu djecu? Evo, onaj momak na forumu je napisao da je cipelatora trebalo ubiti još prije 10 godina. Što bi ti napravio?

Eto, majka ubijenog momka misli da daljnja ubijanja i nisu neko rješenje...

"Ne veselim se ničijoj nesreći, pa ni stradanju tog dečka. Žao mi ga je. Jedino mi se on ispričao na jednoj raspravi i pokazao kajanje za ono što se dogodilo mom sinu. Uvijek je žalosno kad strada mladi čovjek", rekla je Pergar.

"Ja to najbolje znam, jer sam pokopala svojeg sina kad je imao samo 23 godine. I ovaj dečko, koji je poginuo na motoru, sigurno i on ima roditelje, rodbinu, prijatelje koji žale za njim. Ne treba se veseliti ničijoj nesreći i nevolji", dodala je.

https://www.index.hr/vijesti/clanak...ginuli-motociklist-ne-veselim-se/2295743.aspx
 
  • Like
Reactions: Nero and nana
Bi li to rekla da se radi o osumnjicenom pedofilu? Silovatelju? Proslost nije bitna? Ili samo kod nekih nije bitna?
I BTW kazna jos nije odsluzena, to nije proslost.
Hmmm... Al eto cipelarenje ljudskog bica na smrt je ok tebi ako coek nakon tog napravi djecu. Da je zakona nebi ih imao prilike napravit jos 20 god, a ako vec i je stigao I tako bi trebali odrastati bez tate dok trune u zatvori...ovako samo trune tamo gdje I momak kojeg je ubio.
Ne. NIJE MI OK ni u kojem obliku.
I da, slažem se ako je kriv, trebao je odslužiti kaznu (iznimke nema), međutim, dolazimo do onog međutim, nije.
Djeca su se rodila godinama nakon gnjusnog čina. I što sad? I njih u zatvor, zabraniti im život, na kraju krajeva i njegovoj supruzi jer eto, udala se za njega i rodila mu djecu?
Sad oni (koji NISU počinili taj čin) nemaju pravo na tugu, već isključivo na medijski linč?
I da i dalje mislim da prošlost ne bi trebala biti bitna.
 
Ti znaš da nije kriv?
Dobia je 2.5-3 g. robije ni kriv ni dužan?
Obzirom da pišu po portalima, ne znam je li istina, većinom negativno o dotičnom, između ostalog, da je bia osobni trener pedofilu J. Katal., pitam se, možda si imala nešto s ocem sinovog prijatelja.
Mislila sam na dečka koji je uzrok od posljedica cipelarenja.
 
OK, ustvrdili smo da roditelji svojim druženjima i poznanstvim ne biraju nužno i prijatelje svojoj djeci pa idemo dalje.



Iskreno - nemam pojma koliko ih ceka presudu za ubojstvo!
Kako bih to trebao znati? Trebalo bi im pisati na čelu?
Možda imaju i neku drugu presudu - financijske malverzacije ili nešto treće?
Dakle, moguće je da sam sjedio s nekim pa onda jedna moralna dilema - da li sam zbog toga i ja ubojica i da li me treba izbjegavati?

Nego, tvoja djeca ne slave rođendane? Ne pozovu prijatelje a s njima i hrpu nepoznatih ljudi? Kako ti onda rješavaš takvu situaciju? Kako provjeriš tko je podoban a tko nije?

Da li si ikada upao u neko veliko, nepoznato društvo i razgovarao? Možda je i među njima bio netko tko čeka presudu za ubojstvo? Kako onda to rješavaš?




Ne bih se pravio da je sve 5 no, ne bih se maknuo jer _razgovor_ me ne čini kriminalcem.

Zašto bih djeci zabranio da se igraju sa svojim prijateljima, pogotovo ako idu zajedno u školu/vrtić? Mislim, ako pogledaš, klinci nisu niti bili živi kad je ovaj iscipelario onog jadnog dečka.

IMHO, najlakše je kritizirati no, ako već smatraš da je sve ovo skupa (cipelaranje, smrt itd...) nepošteno i frustrirajuće, budi toliko hrabar i predloži kako bi _ti_ postavio stvari. Koje bi bile realne/poštene kazne za ubojicu i njegovu djecu. Možda bi trebalo kazniti i njegovu ženu, jer ona se udala i rodila mu djecu? Evo, onaj momak na forumu je napisao da je cipelatora trebalo ubiti još prije 10 godina. Što bi ti napravio?
To si ustvrdio ti. Ne ja. Ja tvrdim da u takvim okolnostima bi maknuo dijete tako da ne govori u svacije ime ako tebi sestogodisnjak donosi takve odluke.
Za financijske malverzacije, utaje poreza, me zaboli i neusporedivo je sa premlacivanjem nekog na smrt. Isto bi napravio i da se radi o silovatelju ili pedofilu. Nasilni zlocin i osobe koje ih pocinje su drugi par opanaka od jebene prevare.
Ako upadnem u drustvo s takvom osobom maknem se jer za razliku od tebe apsolutno se nebi prisilio ni da pozdravim takvu osobu. Osobama iz tog drustva dam do znanja da ne zelim imat nista s tim pa ako nesto ukljucuje I tu osobu da mene izostave.
Nisam sudac I nije moje da provodit zakone, ali na meni je da eventualno djecu maknem od takvih likova, a ne da ih zovem na zabave jer eto djeca nam se znaju.
A glede rjesavanja mislim da nitko tko ceka presudu za nasilan zlocin nebi trebao istu cekati na slobodi.

P. S. Vidim tek sad varazdin, pa ono slucajno se poznajete ko nana, pa nije red?
A kad treba srat po recimo cacicu jer je ubio dvoje ljudi (u prometu, sto se moze desit apsolutno svakom i neusporedivo je s premlacivanjem) onda je opravdano.
 
Last edited:
Ne. NIJE MI OK ni u kojem obliku.
I da, slažem se ako je kriv, trebao je odslužiti kaznu (iznimke nema), međutim, dolazimo do onog međutim, nije.
Djeca su se rodila godinama nakon gnjusnog čina. I što sad? I njih u zatvor, zabraniti im život, na kraju krajeva i njegovoj supruzi jer eto, udala se za njega i rodila mu djecu?
Sad oni (koji NISU počinili taj čin) nemaju pravo na tugu, već isključivo na medijski linč?
I da i dalje mislim da prošlost ne bi trebala biti bitna.
Nitko osim tebe djecu, a sad I zenu ne uvlaci u pricu. Isto tako samo ti mislis da bi mu sve trebalo oprostit jer eto razlozi, emocije, pravda za kriminalce, BLM itd...
I daj objasni ako ceka presudu, kako ti znas da nije kriv?
Rekao njegov sin od 6 godina tvom sinu?
Jeste javili to i sudu?
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Dene
Nitko osim tebe djecu, a sad I zenu ne uvlaci u pricu. Isto tako samo ti mislis da bi mu sve trebalo oprostit jer eto razlozi, emocije, pravda za kriminalce, BLM itd...
I daj objasni ako ceka presudu, kako ti znas da nije kriv?
Rekao njegov sin od 6 godina tvom sinu?
Jeste ja ili to i sudu?
A gdje si pročitao da sam napisala da je ili nije kriv i gdje sam napisala da mu se išta treba oprostiti?
Moj prvi post je bio da smatram da u RIP rubrici se ne bi trebalo pisati da je itko zaslužio smrt, dostigla ga karma i slično.
 
Ne. NIJE MI OK ni u kojem obliku.
I da, slažem se ako je kriv, trebao je odslužiti kaznu (iznimke nema), međutim, dolazimo do onog međutim, nije.
Mozda iz ovog, a jel mjesto ili nije...forum LOL.
Sta bi ga svi trebali oplakivat jer je poginuo motorom. One of us?
Ima puno ljudi ovde s kojima se ne slazem ali bi mi iskreno bilo zao da im se ista ozbiljno desi, isto tako ne smatram ih losim ljudima, al to ne ukljucuje skvadru koja se izivi na nekom.
Ako su stvari koje se o ovom pisu tocne onda ne vidim cemu ikakav rispekt.
 
Last edited:
Jel' poginuli razmišljao o djelu koje je činio kad je sa njegovim kompićem cipelario onog dečka .Nije sigurno .Nije ni sada nakon kupnje motora na kojem je poginuo.Jer da je ,sigurno nebi ovako odvrnuo gas na ovoj desetki koja mu nije oprostila nepromišljenost.Jedna obitelj je onda bila doživotno zavijena u crno.Zašto bi sad njegova bila izuzetak , uključujuči i djecu koja su ostala bez jednog roditelja .Ceh bahatosti i nepromišljenosti se platiti mora.Zvuči okrutno ? Da ,tako i je.Ne žalim ga niti malo.A dežurni dušebrižnici se prije diskusije trebaju pogledati u zrcalo i postaviti si pitanje na koje samo oni znaju odgovor.
 
Sve napisano stoji (po meni osim djela tko je što vise zasluzio), samo mislim da ovo i dalje nije mjesto za takvu vrstu komentara.
On je više zaslužio,šta ti tu nije jasno, kako ti to može i biti upitno,s jedne strane on se sam svojom krivicom zabije i pogine i s druge strane dečko koji je poginuo od njegovog iživljavanja
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Imam dva sina.
Od kad su krenuli u vrtić, oba su voljeli slaviti rođendan s prijateljima iz vrtića/škole/ulice i tako bi mi priuštili barem sat vremena sjedenje i ćaskanje s ljudima koje nisam u životu vidio (roditelji pozvanih klinaca) i s kojima, realno gledajući, nemam baš nekih dodirnih točaka.

Sukladno tome, možda treba uzeti u obzir da roditelji ne biraju svojoj djeci prijatelje, kao što si napisao?



Hehe... 11 godina i još se nisu uspjeli dogovoriti oko presude.
Blaženo hrvatski zakoni i pravosuđe...



Trebalo ga je ubiti još prije 10 godina?
Stvarno misliš da bi princip "oko za oko, zub za zub" mogao spriječiti da se ovakve priče više ne ponavljaju?
Da,mislim,trojica šupka mlate jednog do smrti.
Šta bi mu ti napravio?
Ko ga jebe,smeće
 
Last edited:
Ne. Ovaj odgovor ne zvuči tako već zvuči da nitko nije zaslužio smrt. Nit je taj dečko kriv, niti njegova djeca trebaju odrastati bez roditelja.

I opet ne je moj odgovor Moj komentar se isključivo samo na to da po meni rip rubrika nije mjesto za takve komentare. Da li je kriv ili ne, ne znam.
I da slažem se da djeca nisu razlog za nekom suditi ili ne, već da nisu ona kriva za to kakvi su im roditelji.

Dečki su se upoznali u vrtiću s 3 godine i postali praktičkinod prvog dana najbolji prijatelji. Dečko (i njegova sestra) je pristojno i dobro dijete. I tako već 3,5 godine.
Bez obzira na prošlost, smatram da dijete ne bi trebalo nositi križ roditelja.
O djeci nitko nije napisao ništa loše,djeca nisu kriva ali njega tko jebe. A majka te djece je trebala razmisliti tko joj radi djecu
 
  • Like
Reactions: Anticitizen419