Vrlo perverzna prerada - Honda VFR1200R

paky said:
svaka ćast care :cool: trebao si radit sa cijevima od inoxa sa debelom stijenkom jer bi još luđe bilo al iovako je prejebeno
Zašto sa debelom stijenkom?
 
@Igormeister..

da' a je i to...nego' ovo varenje!! to u biti variš sa "običnim" aparatom!?
jel? mislim ovaj aparat što koristi elektrode??

Zanimame ove cijevi! kako njih uspijevaš savit (izvit) :)
to mi baš nije jasno! Jest da sam Tokar po struci;) (pa sam upoznat malo sa obradom metala);) ali vako "precizno ih
savit u "kućnoj radinosti" ...dali ih zagrijavaš ili?
i to su vijerojatno bešavne cijevi (livane)?

:))
 
Niukom slučaju to nebih nazvao davljenjeme nego baš upozoravanje na realnost.
Pošto mi koji planiramo radit tako nešto, to mislimo napravit u jednom primjerku pa se nekako podrazumjeva da ćemo potrošit "malo" više vremena i živaca za realizaciju jednog takvog projekta.
Dakle, upravo sam se bojao takvih stvari koje si naveo u tekstu pa sam nekako zamislio da se sve povari u jednom stolu,a da se ostavi jedno mjesto na kojem će se tzv. primitivnijim načinom strojne obrade pokušati kompenzirat deformacije nastale zavarivanjem pojedinih elemenata.
Pošto nemam borverk nego samo jedan mali tokarski stroj, mislio sam na mjestu osovine zadnje vilice probušit provrte manjeg promjera od promjera osovine te kad se završi sa zavarivanjem, na tom mjestu excentričnim povećanjem rupa pokušat doći u nekakve prihvatljive okvire jer u cijeloj priči je naj bitniji odnos osovine zadnje vilice i glave tj. da oni budu pod 90 stupnjeva.
 
GIXER said:
Niukom slučaju to nebih nazvao davljenjeme nego baš upozoravanje na realnost.
Pošto mi koji planiramo radit tako nešto, to mislimo napravit u jednom primjerku pa se nekako podrazumjeva da ćemo potrošit "malo" više vremena i živaca za realizaciju jednog takvog projekta.
Dakle, upravo sam se bojao takvih stvari koje si naveo u tekstu pa sam nekako zamislio da se sve povari u jednom stolu,a da se ostavi jedno mjesto na kojem će se tzv. primitivnijim načinom strojne obrade pokušati kompenzirat deformacije nastale zavarivanjem pojedinih elemenata.
Pošto nemam borverk nego samo jedan mali tokarski stroj, mislio sam na mjestu osovine zadnje vilice probušit provrte manjeg promjera od promjera osovine te kad se završi sa zavarivanjem, na tom mjestu excentričnim povećanjem rupa pokušat doći u nekakve prihvatljive okvire jer u cijeloj priči je naj bitniji odnos osovine zadnje vilice i glave tj. da oni budu pod 90 stupnjeva.
U tom tj."pojedinačnom" slučaju se možeš poslužiti i lukavstvom pa češ sva mjesta gdje češ kasnije nešto bušiti,urezivati itd.itd.odmah ostaviti sa znatno debljim stjenkama pa otiči kod nekoga ko ima solidnu glodalicu s podužim radnim hodom stola i napraviti prihvat za vrat rame i postaviti vrat u paralelu sa stolom pa poziciju za osovinu zadnje vilice uz pomoč justirnog trna(centrir trn) dovesti pod 90 stupnjeva u odnosu na stol-stegnuti kako bog zapovjeda i lijepo borštangom ti dečki izbuše provrte za osovinu-točno i u pravim tolerancijama tako da si sto posto siguran da ti motor neče praviti dva traga... pozdrav od Šileta
 
Tko mi je kriv kad nisam za vrijeme rata pokušao kupit neki "privatizirani"stroj iz jednog od našiš posrnulih privrednih giganta :D
Kupio sam mali tokarski stroj radne dužine 400 mm (Prvomajska). i sa tim se sada krpam dok ne nabavim neku glodalicu i još dosta alata.
 
Kao prvo, odlican projekt.
Pitam se sta ces za zadnji mortizer? Nisam jos skuzio kako ces ga staviti i kaki ces staviti.
Imam jos jedan original Bitubo od 916 jer je kod mene pao Öhlins.
 
GIXER said:
Tko mi je kriv kad nisam za vrijeme rata pokušao kupit neki "privatizirani"stroj iz jednog od našiš posrnulih privrednih giganta :D
Kupio sam mali tokarski stroj radne dužine 400 mm (Prvomajska). i sa tim se sada krpam dok ne nabavim neku glodalicu i još dosta alata.
I moj prvi tokarski je bio upravo prvomajska-tišljer 400 mm radnog hoda i amerikaner 100 mm-mali ali krasan strojčič! E da-SVE SAM STROJEVE POKUPOVAO KEŠOM !
 
Vidin ja da sve radi kako spada. Šjor Zvone, sad slobodno "deri po tastaturi". :wink:
 
Lagani OT ali nasao sam jednu VF1000R u oglasu '86. sa 60.000 predjenih (to me brine) za 1.400 EUR. Treba uzet novu zadnju gumu i akumulator.

http://www.vfrworld.com/images/list/pics/Dave_vf1000.jpg

Izgleda ovako.

Na sta da pazim pri kupovini?! Mogu li se njoj nastelat ventili bez velikih jada? :?
 
GIXER said:
Tko mi je kriv kad nisam za vrijeme rata pokušao kupit neki "privatizirani"stroj iz jednog od našiš posrnulih privrednih giganta :D
Kupio sam mali tokarski stroj radne dužine 400 mm (Prvomajska). i sa tim se sada krpam dok ne nabavim neku glodalicu i još dosta alata.

jel bi htel imat glodalicu s 2400mm hoda u X, i po 800mm u Yi Z? :mrgreen: :mrgreen:
 
speed attack said:
jel bi htel imat glodalicu s 2400mm hoda u X, i po 800mm u Yi Z? :mrgreen: :mrgreen:

Speed,

imam jednu molbu, u nedelju na kuhanom vinu smo pričali nekaj pa
sam dečkima pričal o Mammuth Munich-a, ali kak ne kužim
Njemački nisam baš ništ uspel o tome pronać na netu.

Ak možeš nać nekaj, metni link.

Thanks
 
Dylan said:
Munch!

http://www.google.com/search?hl=en&hs=UK&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial_s&q=Munch+Mammoth&spell=1

Dylan puno hvala :cool:
 
GIXER said:
Tko mi je kriv kad nisam za vrijeme rata pokušao kupit neki "privatizirani"stroj iz jednog od našiš posrnulih privrednih giganta :D
Kupio sam mali tokarski stroj radne dužine 400 mm (Prvomajska). i sa tim se sada krpam dok ne nabavim neku glodalicu i još dosta alata.

ak te zanima, mogu pratiti kada djuro djakovic bude rasprodavao imovinu pa te obavijestim...

vecinom idu stvari na javnu licitaciju, tak da mozes veoma jeftino dobiti strojeve

najbolje da napises sto te zanima...
 
demza said:
GIXER said:
Tko mi je kriv kad nisam za vrijeme rata pokušao kupit neki "privatizirani"stroj iz jednog od našiš posrnulih privrednih giganta :D
Kupio sam mali tokarski stroj radne dužine 400 mm (Prvomajska). i sa tim se sada krpam dok ne nabavim neku glodalicu i još dosta alata.

ak te zanima, mogu pratiti kada djuro djakovic bude rasprodavao imovinu pa te obavijestim...

vecinom idu stvari na javnu licitaciju, tak da mozes veoma jeftino dobiti strojeve

najbolje da napises sto te zanima...


Hvala ti !

Najviše bi me zanimala neka manja glodalica po mogućnosti sa nešto alata .
 
    svaka ti dala sefe!!!! (y)

stvarno imas ideje ok!!! (y)

samo naprijed!!!!!!!!! (y)

   
    (y) (y) (y) (y)
 
po kolko se uopće kreću tokarski strojevi, kolke su im cijene :misli: ?