vrlo zanimljiv koncept

Eh što volim kad se netko pravi englez... 

Ovdje ima ljudi koji neznaju engleski.... mogao si bar neki komentar ostavit...  :palacdolje:
 
pedaliras...i saljes impulse nekakvom pojacalu...koje pak napaja elektricni motor...I to cudo ide preko 100 na sat...? Zanimljivo....
 
bmw m 5 said:
pedaliras...i saljes impulse nekakvom pojacalu...koje pak napaja elektricni motor...I to cudo ide preko 100 na sat...? Zanimljivo....
kakvih 100 na sat, kaže 50 milja a to je oko 80-90. i da, kakvi cudni impulsi? u filmu kaže da su pedale nešto kao gas komanda - "motor" se ne kreće ako ne zapedaliraš...
i da - cijena? prava sitnica! 40000 USD
 
jolly the roger said:
kakvih 100 na sat, kaže 50 milja a to je oko 80-90. i da, kakvi cudni impulsi? u filmu kaže da su pedale nešto kao gas komanda - "motor" se ne kreće ako ne zapedaliraš...
i da - cijena? prava sitnica! 40000 USD
ne....pise da se okretanjem pedala multiplicira tvoj napor  za 50 puta vise.....i otuda ta brzina...Znaci...neki vrag mora povecavati-pojacavati tvoje pedaliranje..... :shock:
 
bmw m 5 said:
ne....pise da se okretanjem pedala multiplicira tvoj napor  za 50 puta vise.....i otuda ta brzina...Znaci...neki vrag mora povecavati-pojacavati tvoje pedaliranje..... :shock:

poslušaj pozorno od 0:30 do 0:53
imaš električni motor i bateriju, ali ako ne pedaliraš - motor se ne vrti.
 
Nije lose,zanimljiva stvar,preskupo
 
ahaha koja scena na semaforu negdje na sredini videa  :LOL: ..kakva ce vozacka za ovo trebat?u rh ce valjda izmislit A3 za ovo  :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
ne....pise da se okretanjem pedala multiplicira tvoj napor  za 50 puta vise.....i otuda ta brzina...Znaci...neki vrag mora povecavati-pojacavati tvoje pedaliranje..... :shock:

Hehe...inace vjerujem tvojim postovima kao da su u samoj Bibliji napisani, ali ovdje si žesce provalio.  :misli:

Ti bi olako perpetum-mobile smislio ako bi nekakvim multiplikatorom iz jednog konja stvorio 50 KS...onda dodas jos jedan takav multiplikator  na izlaz prvoga i imas 2500 ks na pedale  :LOL:

...ne se slučajno ljutiti na komentar, postovi su ti inaće  (y)
 
to je tek koncept mislim da u struji leži pudučnost -ako sam ja svatio to čudo netreba punjenje i ako zanemarimo to kaj malo pedaliraš ispada gotovo perpetum mobile


kaj se cijene tiče gledajte po tesli roudster je bio pakleno skup novi sedan je na četvrtini cijene

samo je pitanje vremena

uglavnom jako mi se sviđa za po gradu

a ko zna možda putnik zavrti jednog dana put oko svijeta na nečem takvom (y)
 
bozoou said:
Hehe...inace vjerujem tvojim postovima kao da su u samoj Bibliji napisani, ali ovdje si žesce provalio.   :misli:

Ti bi olako perpetum-mobile smislio ako bi nekakvim multiplikatorom iz jednog konja stvorio 50 KS...onda dodas jos jedan takav multiplikator  na izlaz prvoga i imas 2500 ks na pedale  :LOL:

...ne se slučajno ljutiti na komentar, postovi su ti inaće   (y)
nemoj se ti ljutiti prijatelju...ali uzmi si tecaje engleskog jezika...ako kojim slucajem znas engleski...onda mi prevedi ovo : "...system that AMPLIFIES the effort you put in by a factor of 50...." Gdje sam ja spominjao konjske snage ?  Ja neznam koji kurac me napadate u zadnje vrijeme....Ja sam napisao sta sam procitao...ili ces sada i ti tvrditi da sam nepismen...Promisli malo...prije nego pocmes kenjati po nekome.... :x :x
 
neš ti pedaliranja, na to treba staviti mašinu od pocketa pa nek ona vrti pedale. ono, stroj troši 2 deci a ti se nateravaš sa šitumom :mrgreen:
 
al baš mi se svidja to pedaliranje onak ovlaš bez po muke

a fora i je u tome da si potpuno benzin free (y)
 
e j.. ga, ako nitko više neće kupovati benzin otkud ćemo izdvajati za ceste, zdravstvo, rupe u proračunu i satove?
 
ne diram se toga uopče al ta neovisnost za sada košta jednom neče

zamisli da ideš autom na more a svi četiri lagano pedalirate :shock:

mislim da s obzirom na stanje s fosilnim gorivom vrlo blizu
 
sve mi se vise cini da to radi na slicnom principu kao oni elektro romobili....Ima dva akumulatra spojena u seriju...ali zato ima elektroniku...sa par tranzistora(ima ih cak i sa mos-fet tehnologijom)....koji pak daju puno vecu izlaznu snagu...koja pogoni elektricni mortor...i eto...romobil lijepo povuce covjeka od 80 kila...Tu je buducnost... (y)
 
tomee said:
to je tek koncept mislim da u struji leži pudučnost -ako sam ja svatio to čudo netreba punjenje i ako zanemarimo to kaj malo pedaliraš ispada gotovo perpetum mobile


kaj se cijene tiče gledajte po tesli roudster je bio pakleno skup novi sedan je na četvrtini cijene

samo je pitanje vremena

uglavnom jako mi se sviđa za po gradu

a ko zna možda putnik zavrti jednog dana put oko svijeta na nečem takvom (y)

za grad definitivno  (y)