VXR - akumulator se prazni

X-Spirit

Member
ajde da i ovdje pitam za zdravlje svog akumulatora  :mrgreen:

imam jedan problemcic, akumulator mi se konstantno prazni, drzi 7 dana otprilike i samo rikne, star je 2 god, regler puni, znaci to kao problem iskljucujem, jedino me sad pati da ne vuce negdje struju, i na koji se nacin to instrumentom moze ispitati, nesto sam nasao kak se to radi ali bi volio da netko pojasni tko je to radio, i da li se kako moze ispitati ispravnost akumulatora???
 
jesi siguran da postoji problem? jer akumulator je star dvije godine...
 
pa gle, postoji velika sansa da je on odradio svoje, ali zelim se ipak jos malo raspitati prije nego sto uzmem novi...
 
Skines klemu s baterije ispojis ampetar Jedan kabel na klemu drugi na kabel od baterije Btw koliki je napon punjenja
 
vickodu said:
Skines klemu s baterije ispojis ampetar Jedan kabel na klemu drugi na kabel od baterije Btw koliki je napon punjenja

napon je oko 14.5V...

znas mozda kolika je vrijednost struje u nekim granicama normale koliko bi trebao pokazivat?
 
X-Spirit said:
znas mozda kolika je vrijednost struje u nekim granicama normale koliko bi trebao pokazivat?

Izmjeri napon na klemama akumulatora sljedeće jutro nakon vožnje - ako je napon blizu 12 V, to znači da mu je vrijeme za zamjenu. Ako je 12,5 (ili bliže 13 V) onda je u dobrom stanju.
 
evo bas sam maloprije otisao izmjeriti napon, 12.33 pokazuje, ali evo recimo jos jedna sitnica, prije par dana sam napunio aku, izvadio ga i stajao je jedno tjedan dana bez ikakvog opterecenja i sl., napon je pao skoro 2V....
 
X-Spirit said:
evo bas sam maloprije otisao izmjeriti napon, 12.33 pokazuje, ali evo recimo jos jedna sitnica, prije par dana sam napunio aku, izvadio ga i stajao je jedno tjedan dana bez ikakvog opterecenja i sl., napon je pao skoro 2V....
Onda baci akumulator i kupi novi...problem je u njemu!
 
X-Spirit said:
evo bas sam maloprije otisao izmjeriti napon, 12.33 pokazuje, ali evo recimo jos jedna sitnica, prije par dana sam napunio aku, izvadio ga i stajao je jedno tjedan dana bez ikakvog opterecenja i sl., napon je pao skoro 2V....

To je to - akumulator je gotov, kapacitet mu je minimalan, i prazni se sam od sebe. Moj Varta gel akumulator nakon šest godina korištenja još uvijek drži napon 12,6 V, i doživjet će valjda 10 godina..
 
znaci to je to, moze u smece, to su mi vec rekli na par strana, ali ipak nista me kosta da se raspitam jos malo...
 
i meni se je praznio non stop i rijesio sam to jednostavno kupnjom novoga akumulatora :D