Wheel-spin, gdje ga nabaviti?

Freshman

Active member
Dakle, zna li tko gdje u HR (ili izvan nje) nabaviti tu malu stvarčicu koja olakšava život pri svakom podmazivanju i čišćenju lanca onih motora koji nemaju centralni nogar (a ni štendere u garaži)?

Ili je netko to možda napravio sam?

Evo linka gdje ga nabaviti u GB, ali to je dalekooooo...

http://www.britnett.net/spinmarketing/listings/5.html
 
napravi ga sam! maznes nekom lokalnom ili svojem klincu 4 spekule, napravis ovakav stalak i to je to...
inace je bas fora i originalno, to jos dosad nisam vidio...
 
Dobro je i za ormare premještat
 
Luda stvar !

Mislim da to nebi bio problem napravit u domaćoj radinosti !

Ako je problem nabavit kugle onda se mogu istokarit dva valjka koji su konisno stanjeni prema sredini kako kotač nebi iskliznuo i to sve stavit u nekakav okvir !!!
 
GIXER said:
Luda stvar !

Mislim da to nebi bio problem napravit u domaćoj radinosti !

Ako je problem nabavit kugle onda se mogu istokarit dva valjka koji su konisno stanjeni prema sredini kako kotač nebi iskliznuo i to sve stavit u nekakav okvir !!!


tak nest ima za kupit. komad nekog alu pleha spigan i u njemu dva zilindricna valjka
 
dobra ideja......i loša edukacija mladih vozača......baš je na slici kako se NE podmazuje lanac :mrgreen:
 
ne bi trebao biti problem za napraviti...

nekada su kauci i fotelje imali takve celicne tockice. vjerovatno bi ih se moglo nabaviti. a podloska ko podloska
 
Sam da velim, pitao sam u Louisu u Grazu, nemaju.
Najbliži Polo je kolko znam na jugu Njemačke, a nekak neidem u tom smjeru u dogledno vrijeme.
Štender je ok, ali moram zvat ženu u garažu, a to uvijek nije izvedivo. Zato mi se ova stvarčica činila OK. Osim toga, stane i u kofer, pa kad si na putovanju, a nemaš centralni, čini se kao jedino rješenje.
Ajd, gastići, da vam ne bude teško, provjerite samo jel to negdje kod vas postoji.

P.S. Svi moji meštri kaj bi bili sposobni to sami napraviti trenutno su iz nekih razloga izvan stroja pa mi kućna radinost ne dolazi trenutno u obzir.
 
speed attack said:
GIXER said:
tak nest ima za kupit. komad nekog alu pleha spigan i u njemu dva zilindricna valjka


ima kupiti cini mi se u pola a poznanik mi je to napravio tj. od alumij ploce i ispalo ga je oko 150kn sa materialom ako nekoga zanima mogu slikati jer to može svak sa srednjim tehnickim znanjem napraviti u 1h
PS. cini mi se da je to cak bilo kupiti u streatfightera i bila je neka smješna cijena
poznanik je komentirao da mu se i nije isplatilo radit jer je tvornicki koji je indetican tome skuplj bio 50kn a on je samo alumij platio 150
 
STobulj said:
PS. cini mi se da je to cak bilo kupiti u streatfightera i bila je neka smješna cijena a cak je i komentirao da mu se i nije isplatilo radit jer je tvornicki koji je indetican tome skuplj bio 50kn a on je samo alumij platio 150

ST, jel' bi ti bilo teško provjerit jel ima taj što ga navodiš i ako da, pošto je?
Dylan, nisam koristio scottoiler, ali znam da je u Louisu trenutno na akciji 116,95 ojrića. A isto tako i set za čišćenje lanca koji se sastoji od nekakve četke koja se pričvrsti na vilicu i pripadajućih bočica i šprica. Sve zajedno tričavih 22,50.
 
u pon. ti javim -znam da sam i ja mislio to kupiti jer je cijena bila mizerna
 
4rijeke said:
dobra ideja......i loša edukacija mladih vozača......baš je na slici kako se NE podmazuje lanac :mrgreen:

A kako se podmazuje? Ja probam s unutrašnje ali lanac svako malo poskoči i onda leti sprej na sve strane. Sada mažem lanac dok je motor izgašen i to tako da polako sprejam jedan po jedan "ring" ali mi treba bar 15-ak minuta za to :?:
 


uglavnom moram se ispraviti u svezi cijene dođe 50€ u ST a u pola dođe 59.99€ a ako ces izrađivati sam dva ležaja su ti 80kn i aluminij 150kn
 
2 STobulj:Uuups, to više nije baš beznačajna svota. Mislim da će ipak biti napravljena u kućnoj radinosti. Thanks na informaciji.
2 Aurellie: Lanac poskoči...motor upaljen...15 minuta za jedan ring???
Pitaj jednog od forumaša (Blue knight-a?) kak je skoro ostao bez prsta! Ne kužim, kaj je problem rukicom okrenut koji puta kotač dok motor na štenderu (tj.centralnom nogaru tj, wheel spinu) stoji ugašen i u leru?