WSBK 2022

Citajuci ove komentare, koliko god to pokusavao ovih nekoliko desetljeca, uvijek se uspijem iznenadit koliko ljudi mogu ne shvacat pravila igre.

Naravno da pobjedjuje motor, zato se sport i zove motorsport. Ako netko i pobjedi sa slabijim motorom, nije zapravo on uopce pobjedio, nego je izgubio panj koji je bio na boljem motoru. Za sve one koji se odusevljavaju individualnim kapacitetima ljudske samostalne sposobnosti postoje sportovi kao trcanje ili za one vise artisticki inspirirane ples ili klizanje.

Svaki proizvodjac ima potpuno jednake mogucnosti odluciti koju taktiku ce primjenti u seriji protutipovkog, a koju u seriji produkcijskog natjecanja i kako ce to povezati sve komercijalno. Nema tu nikakvih eksluziva niti niceg slicnog, tko je bolj i sposobniji, napravi brzi motor, a onda jos pokusa naci i prikladnog vozaca koji bi taj potencijal mogao i realizirati i tako povratiti ulozeni novac u sve to.

Jos 3 vikenda su pred nama i bit ce tu jos svega 💪
 
Citajuci ove komentare, koliko god to pokusavao ovih nekoliko desetljeca, uvijek se uspijem iznenadit koliko ljudi mogu ne shvacat pravila igre.

Naravno da pobjedjuje motor, zato se sport i zove motorsport. Ako netko i pobjedi sa slabijim motorom, nije zapravo on uopce pobjedio, nego je izgubio panj koji je bio na boljem motoru. Za sve one koji se odusevljavaju individualnim kapacitetima ljudske samostalne sposobnosti postoje sportovi kao trcanje ili za one vise artisticki inspirirane ples ili klizanje.

Svaki proizvodjac ima potpuno jednake mogucnosti odluciti koju taktiku ce primjenti u seriji protutipovkog, a koju u seriji produkcijskog natjecanja i kako ce to povezati sve komercijalno. Nema tu nikakvih eksluziva niti niceg slicnog, tko je bolj i sposobniji, napravi brzi motor, a onda jos pokusa naci i prikladnog vozaca koji bi taj potencijal mogao i realizirati i tako povratiti ulozeni novac u sve to.

Jos 3 vikenda su pred nama i bit ce tu jos svega 💪
Evo ga na, sve lipo krene i nada se pojavi.
Onda dođe ovaj komesar i ubije nas u pojam
 
Ili još bolje, neka sve klase istovremeno uguraju na stazu, bit će još zanimljivije.
 
  • Like
Reactions: bolcic
Ja citam iz ovog ono sto je uvazeni kolega Mocci napisao nekidan odn da ce komitet nagodinu u wsbk stavit mtgp motor. Samo ispravka, oni to vec rade 🤣
 
  • Wow
Reactions: bolcic
Kada su žabari prije 2 (ili 3) godine pustili sa lanca taj derivat GP motora, jasno su u Kawasakiju izjavili da nije problem napraviti takav (ili još bolji) motor, samo je pitanje troškova proizvodnje i prodaje istoga. Pa su napravili (pre)mali pomak u razvoju novog 10RR-a.
Nekako mi bajka ide u smjeru da će se mali zeleni uskoro povući i iz SBK, ipak su vodik i elektrika navodna budućnost :mrgreen:

Ducati WSBK Cup bi bio pun pogodak, nema labavo ni kod Rinaldija a ni Axel nije veslo dudao :ROFLMAO:
 
Je stvarno, sto jest jest.

Takav mega uspjeh su postigli u tih 7 godina da se cijeli MotoGP jos uvijek oporavlja od istoga.

To su price na najnizoj ulicarskoj razini. Ja bih bio prvak u MotoGPu samo sa lijevom rukom da sam htio. Na svu srecu karijera nocnog cuvara trafo stanice me ispunila na nacin koji MM93 moze samo sanjati.

Tko god je imao ikakvog izravnog dodira sa trkacim motorima odmah shvaca razlike u kompleksnosti stock, SSP, SBK i na vrhu GPa.

Vremena koja postizu najbolji SBK vozaci najbolje govore o njihovoj vozackoj razini, ali na istim gumama, isti vozaci, bez ikakve sumnje na MotoGPu voze brze. Nema niti jednog profesionalnog vozaca koji je vozio obe klase koji kaze suprotno.
 
  • Like
Reactions: Nero
mene više fascinira koliko su drugi vozači loši, kad samo nesposobna pletenica uspjeva bit brza.
Vec puno puta kazano , svi ostali su gabaritima i tezinom nagrađeni ....jednom prilikom je Toseland elaborirao u detalje prednosti Baubau nad ostalim ducatistima i zasto je to tako bitno , ne snimam sbk al zbog takvih sitnica bi trebao pocet .
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi