XR650R jel ih ima?

Uf, ulov godine! Je tajna cijena koja je bila?

P.S. Ja XL-ku palim na drugo blokanje kurble, pa par mm dolje i onda, kad je topl vani, ili ona topla, pali iz prve, kad je hladnije imam muke. Kak vi palite, A rs250?  :misli:
 
Sve zavisi kako je motor ustelovan,i koliko je vruc/hladan.


1.Vruc govedes u GMT(tu kurbla blokira skoro da ne mozes zakurblati),sitnes dekomprsor i kurblu spusis malo dole...vratis kurblu u najvisi polozaj i sasvim normalno zakurblas(jer nema velikog otpora)

2.Kad je dugo stojao i kad je hladan prije paljenja okrenes koji krug kurblom(da dekompresorom)a drzis gas da primi svjezu smjesu.Dalje isto kao na prvom primjeru.

3.Ako motor presauga,ili je prebogata smjesa pomaze da milimetar gasa dodas prilikom kurblanja,ali zanci bas malo,ne da rukom trznes po gasu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZP25ESglx8E

https://www.youtube.com/watch?v=cpVJXP9MPDI

https://www.youtube.com/watch?v=8o_q2f3pt44

 
A rs250 said:
Ima snimaka po youtube gdje ljudi bose noge pale...to je pitanje tehnike(nikako snage)npr dugo sam vozao kurblase,ja ja palim svaki put iz prve bez skakanja po kurbli itd..
Ima i snimaka di ekipi koljeno sretne bradu....ili polomljenih peta :)

Pogotovo kad se doda gas prilikom paljenja :)
 
danijel044 said:
Ima i snimaka di ekipi koljeno sretne bradu....ili polomljenih peta :)

Pogotovo kad se doda gas prilikom paljenja :)

Daj pls koju snimku  :mrgreen:

rs jel se može znati cijena?  :misli:
 
danijel044 said:
Ima i snimaka di ekipi koljeno sretne bradu....ili polomljenih peta :)

Pogotovo kad se doda gas prilikom paljenja :)


Pricam o XR-koja ima sistem protiv vracanja kurble...Starije motore je dosta teze bilo paliti,posebno one sa staklima po glavi itd :mrgreen:

Gasa se milimerar doslovno(kao da je veci stangas)dodaje samo ako je presaugala,a npr nemas mogucnosti cistiti svijecicu)

Palio sam staru Xt500,tu ne smijes drzati ruku na gasu,da nebi mahinalno cimnuo gas :mrgreen:
 
einstein said:
Daj pls koju snimku  :mrgreen:

rs jel se može znati cijena?  :misli:

Cijena je relativan pojam,motor je malo placen.

To smo starom uzeli,ja cu joj staviti nove gume,uraditi dobar sevis(iako se vidi da je odrzavana)i vjerovatno uzeti neki Rally kit(Dakar stil itd)jer znam da mu se to svidja,tako da ce na kraju to debelo vise kostati nego motor.
 
prpa said:
(y) kad bi mene sin tako počastio :D

Nije to taj sistem,volimo obojica motore(usput nam je posao)pa kupujemo sta nam se svidi ako imamo toliko love :mrgreen:
 
A rs250 said:
Nije to taj sistem,volimo obojica motore(usput nam je posao)pa kupujemo sta nam se svidi ako imamo toliko love :mrgreen:
ko Bog (y)
 
A rs250 said:
Danas je bila na prvoj soft voznji,jedno 50km na -2 super.


Ima snimaka po youtube gdje ljudi bose noge pale...to je pitanje tehnike(nikako snage)npr dugo sam vozao kurblase,ja ja palim svaki put iz prve bez skakanja po kurbli itd..


Ako bi naletio alnaser kit kupio bi ga naravno nece smetati.

Postavit cu kasnije koju sliku
Nije ni do snage, a kamoli tehnike. Stvar je o konfiguraciji terena na kojem triba kurblat, a snage je sve manje pa ti tehnika i ne pomaže puno.
Naš je Sina pali iz prve, i tako jednu 50> puta po điru. Biž' u p.m... :mrgreen: