XT 43F Supermoto

CyberPunk_DOHC

Active member
Evo, odlučih se i ja na početak preuređivanja svog XT-a.
Naravno, u supermoto.
Planiram da bude gotovo za iducu sezonu i ne potrošit neke silne pare!  :mrgreen:

Za početak, imam par pitanja?

Felge! Jel imaju koje felge da pasu na ovaj motor? Čuo sam nešto i o nekakvim distancama?! Što sa diskom i kočnicama? Ovo je model iz 84 i odozada ima bubanj pa sto je sve potrebno varit,sjeci,montirat,motat da se iza stavi disk i kud s pumpicom od diska?

Neka i svatko napise i kako bi uredio motor po svojoj volji, da neki savjet.... etc.

Evo i slike motora. Na slici je bez plastika, usisnika, sjedala, prednjeg blatobrana...


 
vec bilo, al tu ti je sve receno ... nemas kaj puno razmisljat  :mrgreen:

http://www.xt600.de/xt_galerie/spezial-umbauten/Bernhard-XT-720/index.htm
http://www.xt600.de/xt_galerie/spezial-umbauten/Die-Blaue-Elise/index.htm

neznam koe fegle pasu tocno, al kaj bilo da bilo nemoj samo neka trokraka sranja stavljat s kakve stare stodvajstpetice
 
moraš nabavit obruč za zadnji kotač (BENCONI MOTO-SESVETE :098280893)

PREŽBICAJ ili daj nekome prežbicat svoj prednji disk na svoj zadnji obruč

zadnji obruč (ovaj novi) prežbicaš na centar kotača sa diskom koji moraš nabavit kao i kočiona kliješta

obično se stavlja jača opruga na zadnji amortizer,a prednja vilica (prednji kraj) se spušta i stvrdne...
i sve to treba izgledat ovako nekako¸


ak se ne usudiš sve to sam napravit nazovi 091/2727208 (Ivač ti je dao broj),pa buš čul kaj ti bu rekel bivši vlasnik ovog stroja.išel je 1.47 ili čak 1.45 na grobniku
 
po mome nemoj stavljati ni kupovati zadnji obrc jel je jako skuppppp :? bolje najdi neku al. felgu s neke sportive to je jeftinije i ljepse izgleda
 
piroman said:
po mome nemoj stavljati ni kupovati zadnji obrc jel je jako skuppppp :? bolje najdi neku al. felgu s neke sportive to je jeftinije i ljepse izgleda
za cca 500€ što i nije malo možeš napravit solidnu preradu (uključeno sve što sam nabrojao-možda i više toga)

al. felgu vozi 1000 km na endurači pa ju testiraj na balansu.a na supermoto mi nikak ne paše alu ko ni na rr žbice

sve ovisi o tome koliko imaš novaca i kaj hoćeš od te prerade. šminku ili supermoto

u svakom slučaju nazovi broj koji sam ti dao i pitaj za savjet,jer čovjek je radio baš TO (y)