xt125 sm

pichilo

New member
kakav vam je ovaj motoric,jel ga tko vozio,jel trom buduci da je 4taktni? prilicno je povoljan pa bi si njega skrpa kad bi proda skuter :)
 
Povoljan je (27000 kn) tu nema priće, ali snaga je jako mala (10 KS) s obzirom da su dvotaktni(Aprilia MX 125) u rangu od 25 KS.
Meni osobno nije drago to što kad sjednu dvojica motor propadne totalno, toliko da izgleda da nešto nije u redu s amortizacijom, a neznam ni kako ona onda i može raditi s toliko skračenim hodom
 
vidio sam ga u rovinju i nije loš, jedva ga se cuje ali je ok...a dt 125 SM je zakon
 
michael said:
vidio sam ga u rovinju i nije loš, jedva ga se cuje ali je ok...a dt 125 SM je zakon

Ako je DT 125 X Zakon sa 15 KS, običnom vilicom, diskom od 300 mm, i 37700 kn. :misli:, onda je Aprilia MX sa 25 KS, USD vilicom, diskom od 320 mm. i 33400 kn. Ustavni Sud
 
Aprilia je dosta jača da, ali Xt stvarno skladno izgleda, jedino je šteta što još koji kolji nisu iscjedili iz njega. Za po gradu, mislim, super stvar, u svakom slucaju zanimljivije od skutera te klase.
 
Rage said:
Aprilia je dosta jača da, ali Xt stvarno skladno izgleda, jedino je šteta što još koji kolji nisu iscjedili iz njega. Za po gradu, mislim, super stvar, u svakom slucaju zanimljivije od skutera te klase.

Onaj novi tomos od 125 ccm koristi istu mašinu, a slovenci voze neki kup s njim, Akrapović ima, možda ima još nešto dijelova mašine koji mogu povečati snagu, ali loš ovjes mu ostaje, treba se raspitat za cijenu ali meni se čini da je čak taj Tomos bolji, jer uz isti agregat nudi atraktivniji izgled i USD vilicu

http://www.tomos.si/novica.asp?novicaID=79&rubrika=sporocilaZaJavnost
 
Yamaha skladnije izgleda; molim pažnju obrati na vilicu, disk, šire stražnje kolo, aluminijsku zadnju vilicu, zadnji amortizer piggy back, . .....

dt125x-blue_velika.jpg


20675_0_1_2_mx%20125_Image%20credits%20-%20Aprilia.jpg
 
Apriliu nisam vozio tako da neznam....
Ali kad otvoris dt-a isto ljepo ide....
Ja sa svojim sam presao 25 000km i nista nisam mijenjao na njemu, niti je ikad ista zvrndalo ili poslo.....
samo sam isao redovno na servis i to je to......
a xt je isto solidan, vozio sam ga...
Ako netrazis previse od njega, za pogradu ce bit dobar....
 
joke said:
Ako je DT 125 X Zakon sa 15 KS, običnom vilicom, diskom od 300 mm, i 37700 kn. :misli:, onda je Aprilia MX sa 25 KS, USD vilicom, diskom od 320 mm. i 33400 kn. Ustavni Sud
ak se vec pali na yamahu i nisam mislio da toliko kosta, ali provjeren motor i karoserija zadovoljava i vise nego sta je potrebno i ima 25ks otvoren
 
mkt said:
DT je jako bolji motor od aprillie MX, otvoren DT ima 22ks ja sam s njim prešao 33,000 bez greške,


frend je vozio MX motor je skroz izgubio kompresiju nakon 14,000km, ali da ima bolji ovjes to stoji.

ja na ktm-u imam klasicnu vilicu i daleko je bolji ovjes nego sta sam na apriliji imap upside-down koja je udarala do kraja(premekana je bila full), propusca semering svakih 1000km te one samo djeluju cvrste ili sta ti je znam ali su jako loše...i kada ti treba nesto za apriliu nikad kraja cekanju i neznam kakva je masina neke znaju gadno zezati dok dt ide i nema mu kraja...mozda dt ima malo manje okretaji ali ide skoro ko aprilia...
 
pichilo said:
kakav vam je ovaj motoric,jel ga tko vozio,jel trom buduci da je 4taktni? prilicno je povoljan pa bi si njega skrpa kad bi proda skuter :)

ja ga imam i zadovoljan sam . Malo mu fali snage ali stavis novi fergazer košta 1500 kn i ko bog ide 120 km/h sad ću stavit auspuh novi gore vjerovatno gianelli i čut će se jebeno.
Vidio sam lika na grobniku koji je iz auspuha izvadio pregrade i otvorio ga motor se čuje ko XT660X , ima jeben zvuk.

Na jesen ču ga prodat  i kupujem pilu od 600 ccm  . cijena je 19000 kn. sad ima 11000 km i nikakav kvar na njemu.
 
ja da iman para za dt uzea bi ga sutra...to mi je prejeben motor.....ali ovaj tomos mi je skroz lood nisan ga ni vidija prije..moga bi se raspitati za cijenu....sviđa mi se :)
http://www.tomos-twowheelers.com/product.asp?dept_id=2&pf_id=OR_0008
 
Di si nabavio te slike , meni su rekli  da mi shacal ne paše da bio izgubi dosta snage
 
taj xt125x izgleda onak lijepo,ali snaga mu je stvarno mala za malo iskusnije vozače ali naspram skutera to je  (y)
 
ma shacal je inače kašeta....na skuterima se izgubi i po 15 krajnje...daje samo zvuk i izgled ništa više.....neznam za jače motore
 
pichilo said:
ma shacal je inače kašeta....na skuterima se izgubi i po 15 krajnje...daje samo zvuk i izgled ništa više.....neznam za jače motore


da na skuterima.....
 
Kiki Killer said:
Di si nabavio te slike , meni su rekli  da mi shacal ne paše da bio izgubi dosta snage
Evo: http://www.bikepics.com/yamaha/xt125/05/pics.asp?i=509516&s=0 I nemreš vjerovat, tip je iz Hrvatske!!  :LOL:
 
za 27.000kn imate motora (endura) od 600ccm (DR, XT, TT) stari nekih 3 god tako da.....
 
dvotaktne aprilie imaju katastrofa mašinu, imaju sve argumente da budu najbolje, ali uvijek im se dogodi neki peh :palacdolje: