XT600

..ja..

Member
nasao sam u oglasniku xt-a 600, 2002.godina iz đakova ili okolice. plave boje,ima drugi top gore,male zmigavce.
zna li tko taj motor? sta je to i kakvo? nije mi bas blizu da idem tamo bezveze.. :misli:


nisam znao gdje drugdje ovo stavit
 
razmisljao da ce ovdje vise ljudi vidjet..  :?
zanima me samo dali tko zna motor. kako je vozen i to..
 
dobro jutro

lijep je motor nema šta  kako izgleda vozila ga je neka bakica....
S tim motorima obićno nema problema.......

moj savijet moraš ga vidjeti i ćuti prije no što ga kupiš
 
Ne znam šta je lijepo na ovom motoru? 2002. god. bi mogla puno bolje izgledat...Vidim da su mijenjani auspuh, volan (koji je malo sumnjivo povijen)ručke i stavljeni mali žmigavci, a ono šta treba , puknuta ručka od kočnice, zaštitne gume na vilicama i semerinzi na istima (vidim da vlaži desna) nije dirao.I gume su mu vidjele boljih dana...Meni se ne sviđa, taj inače zahvalan za kupnju motor. Jedino ako je makina dobra i cijena neka sića :misli:...ali ne vjerujem .
 
bob,dobro oko  (y)
moram priznat da nisam primjetio ovo za vilice i da je volan sumnjivo povijen.
u svakom slucaju moram otic vidjet motor i cut kako radi..
koja bi bila realna cijena za 2002. godinu?
 
  ako sam u pravu ta je yamaha bila u osijeku prije,
   prodana je proslog proljeca , i ako je to taj motor je bio ok
   bez ikakvih problema
    ko sto su ti rekli ljudi, idi pa vidi
    gume plocice diskovi lanac lamele, razvodni lanac,zadnji amortizer.....to sve moze bit potroseno
     kao sto bude u endura i to sve umanjuje cijenu
  no isto tak ak si previse izbirljiv kupi si novi motor pa filozofiraj.....
    no xt je nepoderiva....nece ti stvarat probleme
   
 
Bob Rock said:
Ne znam šta je lijepo na ovom motoru? 2002. god. bi mogla puno bolje izgledat...Vidim da su mijenjani auspuh, volan (koji je malo sumnjivo povijen)ručke i stavljeni mali žmigavci, a ono šta treba , puknuta ručka od kočnice, zaštitne gume na vilicama i semerinzi na istima (vidim da vlaži desna) nije dirao.I gume su mu vidjele boljih dana...Meni se ne sviđa, taj inače zahvalan za kupnju motor. Jedino ako je makina dobra i cijena neka sića :misli:...ali ne vjerujem .


Pa šta da ima drukčiji auspuh, volan, zmigavce..?! možda je to napravio radi estetike ili ergonomije, kako znaš da nema kod sebe tvorničke dijelove? Žmigavci na XTu svaki ima 0.5kg i veći su od fara, to je prva stvar koja se izmjeni.




Ovako na moj dojam motor izgleda malo kriv? Pogledajte onu crtu na podu prednje kolo je na crti, stražnje van crte?


... a možda me oko vara. :mrgreen:





 
..ja.. said:
moram priznat da nisam primjetio ovo za vilice i da je volan sumnjivo povijen.
u svakom slucaju moram otic vidjet motor i cut kako radi..

Za volan će prije biti da ga je gazda zakrenuo prema gore, jer original volan od XT-a je dosta savijen prema unutra, pa kad se podigne izgleda tako. Moj savjet je odmah na XT-a staviti širi i ravniji aftermarket volan.

Ako dobiješ s njim originalne žmigavce javi se, ja bi ih kupio.

A realna vrijednost?
3000 - 3500 EUR.
 
ici cemo vidjet,da. i nista ne kosta pitat ako netko zna motor,i vidjet sta ljudi kazu. nema tu nikakvog filozofiranja.
frane,nemoj me plasit  :D vjerovatno su ukoso izbetonirali..

svakak - psssssssst!  :mrgreen:
ako netko vidi oglas tu i dode po motor prije mene,morat ces mi prodat svoj ili burazov :bonk:
 
..ja.. said:
svakak - psssssssst!  :mrgreen:
ako netko vidi oglas tu i dode po motor prije mene,morat ces mi prodat svoj ili burazov :bonk:

Rješeno  :D

Nego, kad ideš pogledati motor?  I jesi dovoljno hrabar da se na njemu dovezeš kući?

Inače, za polomljenu ručicu kočnice se ne moraš sekirati, nova košta 70kn, harmonike na vilicama su 150kn, ako je propišao semering zamjena je sigurnih 400kn (na oba teleskopa), set lanac i lančanici su 1100kn. Ovo ne pišem zato da pokušavaš skinuti cijenu, nego da znaš kakvi te (eventualno) troškovi čekaju nakon kupnje.
 
lako je oprati i ispolirati plastike na motoru. Gledaj te sitnice, ak je motor loš izvana, loš je i iznutra. Ako ti nekaj ode na motoru, vrlo brzo taj motor postane dosta skuplji od onog kojeg si mogao kupiti. 1000 eura dodatnog troška desi se samo tako, a nakon toga opet imaš loš motor. Obavezno povedi nekog tko zna s motorima. Ne nekog tko ih vozi, nego nekog tko ga vozi i održava sam. Plati nekom mehaničaru 50 eura da ide s tobom jer je to puno jeftinije od mogučih troškova.