XT660X

leskone

New member
Prvo pozdrav svima,forum vam je odlican!Evo kao sto naslov kaze kupovao bih XTX-a,novog naravno pa me zanimaju vasa misljenja o tom motoru to jest dali ga mogu koristiti za žešću uličnu(gradsku)vožnju,dali ce(ako netko zna)dolaziti novi model xtx pa da cekam poslje zime ili ce se samo boja mjenjat  :misli: :misli:?Eto to bi bilo to,ili mi predlozite u tom cjenovnom rangu neki motor ali sumnjam da ce te me odgovoriti od XTX-a zato sto mi pre jebeno izgleda (y) (y)
 
Ja bi pričekao Kawasaki versys. Pročitaj malo po forumu. Ima tekstova u xtx. Meni isto zgleda dobro, ali ima stvari koje (iz pročitanog) nisu dobre a bitne su mi pa ne razmišljam o tome.
 
Zašto bi te itko odgovarao? Motor ti se sviđa, Yamaha je dobro servisno pokrivena u HR, motor je novi... Ono što se tiče žešće vožnje ćemo preskočiti. Onaj tko se "žešće" vozi po gradu ipak ima malo više iskustva, kupuje KTM, Husaberga ili Husquarnu i ne postavlja ovakva pitanja. 8)
 
mate said:
Onaj tko se "žešće" vozi po gradu ipak ima malo više iskustva, kupuje KTM, Husaberga ili Husquarnu i ne postavlja ovakva pitanja. 8)


(y)


i tu bi dodao Yamahu WR450sm!
 
Ljepo je dečko naveo, u istom cjenovnom razredu, što ostavlja mjesto samo za Pegaso Strada, i to još kratko vrijeme jer je na akciji (50900). Za razliku od Yamahe(imaju isti agregat) ima štelanje injectiona pa se ne gasi kao XT, ima cijevi ispuha provučene po boku pa se ne razbijaju kao na XT-u, ima pokazivače i štop svjetlo u LED tehnologiji, ima pretinac na rezervoaru, ima 2 KS više od XT-a, ima aluminijske felge ...

Nemojte me sad pilat da se samoreklamiram, samo nemogu podnjet XTX, ima mi ga prijatelj i puna mi je kapa njegovih tehničkih problema, to je sve
 
joke said:
Ljepo je dečko naveo, u istom cjenovnom razredu, što ostavlja mjesto samo za Pegaso Strada, i to još kratko vrijeme jer je na akciji (50900). Za razliku od Yamahe(imaju isti agregat) ima štelanje injectiona pa se ne gasi kao XT, ima cijevi ispuha provučene po boku pa se ne razbijaju kao na XT-u, ima pokazivače i štop svjetlo u LED tehnologiji, ima pretinac na rezervoaru, ima 2 KS više od XT-a, ima aluminijske felge ...

Nemojte me sad pilat da se samoreklamiram, samo nemogu podnjet XTX, ima mi ga prijatelj i puna mi je kapa njegovih tehničkih problema, to je sve
kakvih problena?
neznam na sto mislis
ja ga imam godinu dana,preko 6000km i nemam nikakvih problema
 
mate said:
Zašto bi te itko odgovarao? Motor ti se sviđa, Yamaha je dobro servisno pokrivena u HR, motor je novi... Ono što se tiče žešće vožnje ćemo preskočiti. Onaj tko se "žešće" vozi po gradu ipak ima malo više iskustva, kupuje KTM, Husaberga ili Husquarnu i ne postavlja ovakva pitanja. 8)
8)
 
markookram said:
kakvih problena?
neznam na sto mislis
ja ga imam godinu dana,preko 6000km i nemam nikakvih problema

Gašenje motora u niskim okretajima, ili pri prebacivanju u nižu brzinu, u Splitu skoro svaki ima isti problem
 
joke said:
Gašenje motora u niskim okretajima, ili pri prebacivanju u nižu brzinu, u Splitu skoro svaki ima isti problem
meni se to desilo 2 puta prije nego sam  stavio otvoren spuh,poslje nijednom
oba puta tankao na ini,mozda i nije povezano a mozda i je
 
da kazem par rijeci o samom motoru
znamo da to nije pravi SM vec jedna soft izvedba napravljena sa svakodnevnu upotrebu
meni izgleda ko jako uravnotezen i kvalitetno izradjen ,pogotovo sama masina
kocnice odlicne,ovjes dobar,autonomija jako dobra(250km) mali troskovi odrzavanja
uglavnom mislim da je jako dobar omjer cije i kvalitete,sto vjerujem je jako vazno za razumne kupce
naravno da ga se nemoze usporedjivat sa ktm-om ili huskijem po mogucnostima
jedino sto bi mogao kao slabost navest je mekanija prednja (klasnicna)vilica koja se  neda podesavati ,to dolazi do izrazaja jedino kada se zeli stuntat na prednjem pa i nije neki minus,sa druge strane dobro upija neravnine
eto toliko ukratko
 
eto,hvala na odgovorima,jos jedno pitanje u vezi njega dali se moze dici sic tj. dali ispod ima pretinac za stvari.i kakvo mu je ubrzanje? :misli: i na kraju ako ne budem uzeo njega ili cu fz6 naked ili Z750!Jebiga,dosad sam samo imao skutera sa necim moram poceti pa dali mislite da mi je previse 100ks za pocetak :shock:
 
leskone said:
eto,hvala na odgovorima,jos jedno pitanje u vezi njega dali se moze dici sic tj. dali ispod ima pretinac za stvari.i kakvo mu je ubrzanje? :misli:i na kraju ako ne budem uzeo njega ili cu fz6 naked ili Z750!Jebiga,dosad sam samo imao skutera sa necim moram poceti pa dali mislite da mi je previse 100ks za pocetak :shock:
sic se naravno moze dici ali imas mjesta jedva za rukavice,ali si mozes na njega stavit kofer za razliku od drugih SM-ona :jesus:
ubrzanje mu je jako dobro do nekih 100(mislim nekih4,5-5sec) ,poslje malo slabije ali to ionako nije R
sto se tice ks:    da nekog citiram:vozis glavom
 
ma kofer ne dolazi u obzir,a od ova 2 sto sam nabrojao dali im je honda CB600F hornet konkurencija,sad je tu u salonu nekakva akcija pa da nebih propustio ako se isplati!!
 
leskone said:
eto,hvala na odgovorima,jos jedno pitanje u vezi njega dali se moze dici sic tj. dali ispod ima pretinac za stvari.i kakvo mu je ubrzanje? :misli: i na kraju ako ne budem uzeo njega ili cu fz6 naked ili Z750!Jebiga,dosad sam samo imao skutera sa necim moram poceti pa dali mislite da mi je previse 100ks za pocetak :shock:

NHF, al aj se ti prvo odluci sta bi jer xtjka, fazer i zed nemaju ama bas nista zajednicko osim 2 kotaca, a cim pitas dal ti je puno 100ks znaci da je! :)
 
evo konacno,za xtx moram vidjeti zbog tog gasenja motora,ako on otpadne ili CB600F ili Fz6 naked eto toliko!Idali oni imaju ispod sjedala pretinac za stvari)
 
Po nekoj logici, motor bi trebao kupovat po namjeni. Ako ces se vozit po gradu pretezno, il nekim brdskim cestama(ali posto si iz Slavonije to tesko  :mrgreen: ), uzmi xt-a. Ako si vise na otvorenoj cesti i duljim rutama, naked neki bi ti vise odgovarao. Mislim da ce te svaki sm razocarat na autoputu recimo.
 
U tom slučaju navijam za z750 -snaga i cijena, nakon toga hornet i fazer svejedno. Nije baš za usporedbu, ali 4 cilindra cu mrak. Ako misliš putovati s nekim onda z750s. Fazer je navodno udoban, ali snaga je snaga (z750) Mada ako ne tražiš puuuno od motora svejedno je. Svakako neki naked. Ako si pametan u glavi jedan od ova tri ti nebi trebala biti previše.
 
a ako ti bude previše, moš na mene prebacit višak dijelova...;)