XX 1100 u ramu cbr-a 900?

Mrki

New member
Skoro sve je u naslovu, naime zanima me da li mašina od xx-a 1100 paše u ramu od cbr-a 900 '95.g. odnosno jesu li potrebne neke preinake nosača motora ili kojim slučajem odgovaraju?
 
koje godište je XX?
 
Bilo koje godište mašina od xx da li paše na ramu od starog cbr-a '95.g.
 
Teško da paše, ima tu više problema od same rame. Širina motora diktira položaj lančanika (zadnji i prednji moraju biti u liniji)
nije isto dal stavljaš xx sa frgičima ili noviji motor sa ubrizgavanjem
sama rama od RR pretpostavljam da bi mogla prihvatiti mašinu od XX-a jer su tad RR-ice imale široku ramu
procedura je to
 
Ako je isti promjer zadnje gume, onda bi i duljina osovine iz getribe na kojoj je lančanik, trebala biti ista.

Jedini ozbiljan problem može predstavljaš pirina motora i to u području glave jer taj dio ulazi u ramu!

Ideja mi se jako sviđa jer CBR 900 RR je stvarno malo pre slab (126 ks), tako da i ja isčekujem odgovor nekog sa konkretnim iskustvom u preradama hondi !!!
 
Ak vam može pomoći, ja mogu probati nabaviti tlocrte rame od obje HONDE i projekcije motora, pa se odmah lako vidi dal paše ili. Preklopimo nacrte i vidi se gdje smo.
 
Ako možeš bilo bi zgodno.....
 
Samo da te obavjestim da sam naletio na link gdje je tip uvalio mašinu od XX-A u 900 RR-a, premda se radi o turbaku, mislim da ćeš tu naći ono šta te zanima.
link je: www.turbo-bike.com