...yamaha aerox 50 kredit-prijenos??????????????????

zebarac

Member
...frend je kupio prije par mjeseci mali aerox,sve pet,ali...zapao je u probleme i prodaje ga,kupljem je na kredit od 7 god. cijenu je prepolovio,a pitanje je mogu li ja to kako prepisati na sebe kad mu dam lovu(on uzima lovu i nastavlja ptplačivati kredu dalje),a motor ,jakna i kaciga idu k meni.... je li moguće????punomoć???   hvala na pomoći
 
vlasnik vozila je onaj ko ima knjižicu, a to je banka u ovom slučaju. tak da ti ne može on ništ dat kad motor je od banke dok se ne otplati.
 
dani83 said:
vlasnik vozila je onaj ko ima knjižicu, a to je banka u ovom slučaju. tak da ti ne može on ništ dat kad motor je od banke dok se ne otplati.

netočno banka je vlasnik vozila samo ako je vozilo kupljeno na leasing dok vlasnik ne otplati rate, ukoliko se radi o kredi vlasnik je onaj koji je digao kredu i on može prodati kome god želi taj scoot, ali mora otplatiti kredu kako god zna i umije.
 
M12 said:
netočno banka je vlasnik vozila samo ako je vozilo kupljeno na leasing dok vlasnik ne otplati rate, ukoliko se radi o kredi vlasnik je onaj koji je digao kredu i on može prodati kome god želi taj scoot, ali mora otplatiti kredu kako god zna i umije.
Ja znam da kad auto kupiš na kredit onda je neka knjižica (neznam točno koja)  kod banke dok ne otplatiš kredit.
 
Dečki sam da se ne zavaravate NEMA PRIJEPISA DOK NEMA KNJIŽICE VOZILA. Banka neda knjižicu dok se kreda ne otplati pa je to sve vrlo nezavidna situacija.
 
M12 said:
netočno banka je vlasnik vozila samo ako je vozilo kupljeno na leasing dok vlasnik ne otplati rate, ukoliko se radi o kredi vlasnik je onaj koji je digao kredu i on može prodati kome god želi taj scoot, ali mora otplatiti kredu kako god zna i umije.

ma da? znaći daju ti motor na kredit i daju ti i knjižicu i onda plaču jer im ti ne otplačuješ kredit. ak je to tak idem odma kupit motor na kredit, uzet ću odma i auto.
 
ja sam prije par godina kupio skuter koji je isto tako bio na kredit kupljen i nema prijenosa vlasnistva. drugim rijecima tvoje ime nemoze pisat u prometnoj.

knjzica vozila je kod banke sve dok se ne otplati kredit a ti umjesto nje imas neke papire ovjerene od strane banke i ibljeznika koji predstavljaju ''knjiuzicu vozila
 
knjizica vozila koja je na tvoje ime stoji u banci dok se ne isplati kredit. prometna dozvola koja je takodjer na TVOJE ime stoji kod tebe.vozilo ne mozes prodati bez knizice vozila,te se tako banka osigurala
 
Može se prepisati ja sam prodao tako auto i nije bilo problema, a ako nemože napravite punomoć i vozi na njegovo ime.
 
da može sa al ak se ne može
 
zrina said:
Može se prepisati ja sam prodao tako auto i nije bilo problema, a ako nemože napravite punomoć i vozi na njegovo ime.

Ma kak si ti to prepiso auto na drugog vlasnika bez knjižice vozila molim te???
Možeš jedino otić u muriju i objavit knjižicu vozila ne važećom pa dobiš duplikat i tak to rješit al to nije legalno i nedo bog da to neko skuži jer bi u tom slučaju bio kažnjeno gonjen.
 
il sam ja idiot ili s vama nekaj ne štima. Moj slučaj- Runner 60% gotovine JA platio a ne starci, 40% smo digli kredit . Ja sam uredno dobio knjižicu vozila i prometnu. Moj stari ovaj mjesec plača zadnju ratu scootera. A scooter je prodan bez problema prije 2 dana.
I onda KO JE OVDJE LUD :misli:
 
sve zavisi od vrste kredita, da li je sa ili bez jamaca, ako je pri realizaciji kredita stavljena hipoteka na vozilo, kako bi se izbjegli jamci, onda je banka fiktivni vlasnik vozila do isplate kredita, ako je kredit sa jamcima, onda je vlasnik vozila sam kupac i može prodavati motor kako želi. Iako se i u prvom slučaju može izvršiti prodaja vozila, ali ne i prijepisa, ali to se može regulirati ugovorom...
 
Pročitajte malo ugovor koji ste solemnizirali u javnog bilježnika. Postpisali ste sudsku presudu kojom ti banka ima pravo oduzet motor u slučaju bilo kojeg nepoštivanja ugovora (davanja/prodaje motora drugoj osobi, neplaćanja rata kredita, nedonošenja knjižice vozila u banku u roku od 15-30 dana....)

Uglavnom NEMA PRODAJE. Odnosno PAMETAN NE KUPUJE motor koji je na kreditu jer ako vlasnik prestane plaćati ratu, ti ostaneš bez motora i šta ti vrijedi punomoć onda??? 
 
M12 said:
netočno banka je vlasnik vozila samo ako je vozilo kupljeno na leasing dok vlasnik ne otplati rate, ukoliko se radi o kredi vlasnik je onaj koji je digao kredu i on može prodati kome god želi taj scoot, ali mora otplatiti kredu kako god zna i umije.
Ne lupetaj...
NEMA LEASINGA ispod 5.000 eura. Prema tome svi skuteri 50cc su na kreditu a ne na leasingu. Vlasnik NE SMIJE prodavati skuter jer je knjižica vozila u banci, a kredu će svakako morati platiti kako zna i umije.
Osim ako je motor kupio na karticu do 36 rata, onda ga može prodati
 
mozes ti otplatiti kredu, i onda ti banka da knjizicu hehe ali onda ti nedas nista love svom frendu jedino tako mozes rijesiti taj problem