yamaha dt 125 r 2002 problem brzine

smoky321

New member
Pozdrav ljudi. Radi se o yamahi dt 125 r 2002g, nakon generalne motor je previše trošio i nije išao, negdje oko 75kmh, kad se doda naglo pun gas trokirao je i gušio se i nije išao preko 6-7 tisuca okretaja. Jedan tip je prije generalne "štelao" (iglicu je premjestio i jos nesto je ocistio..) motor jer je imao problema s lerom i morao se voziti pod čokom, kad je to sredio motor je radio perfekt, nakon par dana ga je posudio na tjedan dana i to je rezultiralo generalki.. uglavnom skinio sam karburator i vratio iglicu na prvi zub od gore da manje trosi, filter sam zamjenio jer je iz nekog razloga bio nauljen novim motornim uljem, auspuh sam sagorio sam fenom i ocistio garež. Nakon toga motor puno zdravije radi i ne gusi se ali i dalje ne ide vise od 75kmh. Prva druga treca brzina dode do 60kmh, 4ta oko 70-75 a peta i sesta mu samo smanje obrtaje. U leru obrtaji idu do crvenog i u prvoj - drugoj brzini. Je li moguće da je dizna na karburatoru bušena ili nešto slično? Ako netko zna gdje bi mogao biti problem bio bih mu zahvalan te ako može laički objasniti posto se ne razumijem previše  :D
 
Laički bi bilo najbolje da odvezeš motor u servis. Filter zraka treba biti nauljen. Poslije generalke se radi razrađivanje motora, a ne tjera ga se u crveno, ni u leru. Pitanje je tko je to radio i kako je napravio, možda je samo zamijenio karike, a nije odrađena generalka po ps-u. Taj tko ti je radio generalku nije znao podesiti fergazer? Ovo je sve nešto "A je to!"