yamaha dt125

mrakan

New member
Zanima me kako se otvara yamaha dt125, 2004.
sve je serijala, znaci ima 15ks, a cuo sam da ima nekakva žica koja ide iz brzinomjera (kako, sta :misli:

kad se otvori trebala bi imat oko 25ks, e sad da cujem tko ima kakva riješenja  :wink:
 
do tih 25ks mozes doc jedino da stavis "kit"...
ali mozes se otvorit, sad ja neznam tocno kako ali to funkcionira tako da ti iz nizih okretaja bolje vuce.... (y)
 
Bajac said:
do tih 25ks mozes doc jedino da stavis "kit"...
ali mozes se otvorit, sad ja neznam tocno kako ali to funkcionira tako da ti iz nizih okretaja bolje vuce.... (y)
i mozda dobijes koji konj vise... :mrgreen:
 
Jedino kaj još možeš bez puno ulaganja je izvaditi katalizator iz auspuha i iz lonca izvaditi pregrade tj. kupiti rez auspuh i poštelati ventil!
 
nemislim stavljat nikakav kit, i nebi htio dirat auspuh koliko dobijem promjenom filtera  :misli:

dt ima tu neku blokadu koja se moze skinit, a ja tocno neznam o kojoj se blokadi radi, valjda ce naletit netko ko je to ve radio ili se susreo negdje s tim
 
sve ti je tu: http://www.dt125.de/
 
mrakan said:
nemislim stavljat nikakav kit, i nebi htio dirat auspuh koliko dobijem promjenom filtera  :misli:

dt ima tu neku blokadu koja se moze skinit, a ja tocno neznam o kojoj se blokadi radi, valjda ce naletit netko ko je to ve radio ili se susreo negdje s tim
dosta ti je da skines pregrade u auspuhu i motor ce ti bit dosta zivlji,ako ti treba auspuh imam ti ja jedan.
 
SP said:
dosta ti je da skines pregrade u auspuhu i motor ce ti bit dosta zivlji,ako ti treba auspuh imam ti ja jedan.


kakava auspuh imas  :misli:

serijski ili neki drugi  :misli:
 
Bajac said:
do tih 25ks mozes doc jedino da stavis "kit"...
ali mozes se otvorit, sad ja neznam tocno kako ali to funkcionira tako da ti iz nizih okretaja bolje vuce.... (y)



Prve dt su imale oko 28-30 ks tvornički čini mi se :misli:.Ono sredinom devedesetih ,je li...
 
mrakan said:
kakava auspuh imas  :misli:

serijski ili neki drugi  :misli:
imam ti serijski.
Uzmi njega i izvadi pregrade pa vidi jel ti odgovara kako motor ide.
 
bez zamjene cilindra..klipa..i elektronike...nista od ekstra konja....tu je najveca razlika...za deblokirati...treba ipak malo vise potrositi...auspuh je najmanja stavka... :?
 
bmw m 5 said:
bez zamjene cilindra..klipa..i elektronike...nista od ekstra konja....tu je najveca razlika...za deblokirati...treba ipak malo vise potrositi...auspuh je najmanja stavka... :?
Ali onda treba i lagere na radilici promijeniti, a i kasnije bude trebalo sve mijenjati ak se bude motor vozil pod visokim okretajima!
 
nije potrebno mijenjati lezajeve...ako je motor nov...ili sa malo kilometara...radilica i lezajevi bi trebali podnesti taj porast snage....sumnjam da je cijela koncepcija motora(masine) puno drugacija od stare dt(sto se tice blokova i onoga sto se nalazi unutra)...najveca je razlika u cilidru...klipu...eventualno usisnom kolektoru...elektronici.
 
bmw m 5 said:
bez zamjene cilindra..klipa..i elektronike...nista od ekstra konja....tu je najveca razlika...za deblokirati...treba ipak malo vise potrositi...auspuh je najmanja stavka... :?
osjeca se velika razlika kad je auspuh bez pregrada
 
pa nijedan od tih 125-ca nije bas blokiran na auspuhu. Nema sanse da netko "skine" 17 ks....samo sa auspuhom.  Pregrade nemoraju uvijek biti i blokada...svaki auspuh ima pregrade. Ako sve povadis van...razlika je u zvuku...to sigurno...i motor je malo zivlji....ali nije to ono....
 
kuzim ja sta ti oces rec,nego ti govorim da ce mu DT bit barem malo zivlji kad mu povadi pregrade.
Moj bivsi DT je sa pegradama u ispuhu isao oko 110 km/h dok je sa otvorenim auspuhom punio celer.
 
sve stoji...samo neznam kako taj motor moze ici toliko bolje kada 2-t motor ovisi puno o samoj unutrasnjoj konstrukciji auspuha...broju i polozaju pregrada...ako si SVE povadio van...neznam bas dali je motor mogao biti iskoristiv u svim podrucjima okretaja... :misli:
 
nisam ni ja vjerovao da ide toliko bolje,ali vozilo ga je jos par mojih prijatelja i svi su bili ugodno iznenadeni
 
...hm....volio bih ga ja probati...prije i poslije... :mrgreen: U vecini ste....a ja  sam !!  :wink: