YAMAHA Fazer 1000 VS SUZUKI Bandit GSF 1200 S

Lobo

New member
Štovani!
Molio bih za savjet. Sad sam trenutno vlasnik SUZUKI TL 1000 R '98. Kako volim dugu, ugodnu vožnju sa suputnikom/com (ili bez), te želim mogučnost montaže kofera, a ovaj mi motocikl to ne omogučuje. Počeo sam razmišljati o kupovini novih modela navedenih u naslovu.
ŽELIM se voziti DUGO (velika autonomija, mala mogučnost kvara), UGODNO (visoka putna brzina/dobra vjetrobranska zaštita, mogučnost brzih pretjecanja, dobra voznost po zavojima, da me bolovi u rukama i leđima, supatnik/ca ne zovu na odmorišta)...
Dva navedena modela su mi uži izbor, svaki savjet ili prijedlog je dobrodošao.
Hvala!
 
ja bi uzeo Yamahu, mada i bandit nije los.
 
Fazer 1000 s tehničke strane djeluje modernije,ali cijena mu ne ide u prilog,a i neki su izjavili da je prilično tvrd ovjes,i da se to pogotovo osjeti na dužim turama.Po svemu što si naveo da ti je bitno bandit je motor ko stvoren za tebe,jeftin dobar udoban,dobar moment na ne baš tako visokim okretajima omogučava štedljivu vožnju,ugodan turer.
 
Lobo said:
Štovani!
ŽELIM se voziti DUGO (velika autonomija, mala mogučnost kvara)
dobar i jedan i drugi
Lobo said:
visoka putna brzina
fazer
Lobo said:
dobra vjetrobranska zaštita
svejedno ako je bandit S
Lobo said:
mogučnost brzih pretjecanja
svejedno, dobra oba
Lobo said:
dobra voznost po zavojima
fazer
Lobo said:
da me bolovi u rukama i leđima, supatnik/ca ne zovu na odmorišta)...
manje više isto svejedno
 
Kako i sam razmišljam u tom pravcu jer mi Falco ubije zglobove i ramena na dužim dionicama, a žena bi se vozila sa mnom,raspitivao sam se malo okolo i svi savjeti su išli u prilog yamahe.
Navodno Bandit dosta troši? (10-12l)

A šta na to kaže gosp. Bandit s obzirom da je on vozio gore navedeno vozilo? :?:
 
Bandita nisan vozija, prema tome respect. Ali Fazera imam i nemam apsolutno nikakve zamjerke. Za sad je na njemu Đivi Maksija od 52L i puno toga stane unutra, ali čim skupim para idu i dva velika bočna kufera.
Ja ga vozin stalno. Van grada, po gradu, okretan je 'ka bicikla.
Bandit je 15-ak kila teži, a cca 50 konja slabiji, ako sam dobro pročita. Istina, i jeftiniji je, ali da opet kupujem, ne bi se mislija ni sekunde. Opet isto! :cool:
Ne znan šta možeš s Banditom, ali s Fazerom možeš sve. Druga je stvar šta ja ne znam. :mrgreen:
 
Kod FZ1 mi je zamjerka losa zastita od vjetra. Bandit to ima puno bolje rijeseno a i noge nisu na Banditu toliko povijene.
 
Konji i Bandit - koliko sam ja čuo Bandit 1200s se lako diže na 130 KS.

Zaštita i FZ1 - u katalogu dodatne opreme ima povišeni vjetrobran!

Dakle opet na početku!

Moj bi ti savijet bio:
Novčići u džep, prvo u jedan salon-sjedneš i ne mičeš se pola sata sve dok ti ne daju probnu vožnju, onda ista stvar u drugom salonu. Nakon toga kući i novčići pod jastuk i onaj na koji pomisliš ujutro kupuješššš, a na onaj drugi više nikad i ne pogleaš!

Ja sam na početku ove godine bio donio odluku o FZ1(ali rabljena) i onda gledam ja gledam, ne mogu naći, snijegovi lagano kopne i ugledam Falco kao nov, toliko nov da Srki(koji inače ne kupuje rabljene) nije imao što za prigovoriti i ja ga kupim!
Motor 5+, ali nije ono što sam ja zapravo htio i odlučio, brz je, vozan je sve u svemu da mi je takav motor bio prije par godina nitko sretniji od mene, ali sad je situacija drugačija i ja sam opet na početku motor je u oglasniku, na kraju se ne vozam s njim do mora već samo po okolici i oko je ponovo na FZ1!
Zato moj savjet, razmisli i nek ti razlika u cijeni (ako je to moguće) ne
:roll: :roll: bude presudna! Kupuj samo ono što TI HOĆEŠ!
 
EXD9M said:
Konji i Bandit - koliko sam ja čuo Bandit 1200s se lako diže na 130 KS.

Krivo si cuo. Navodno se bez ikakvih problema digne na 220 KS.

ib
 
ib said:
EXD9M said:
Konji i Bandit - koliko sam ja čuo Bandit 1200s se lako diže na 130 KS.

Krivo si cuo. Navodno se bez ikakvih problema digne na 220 KS.

ib

To bi bilo taman za turističku udobnu vožnju u dvoje!