Yamaha FZ 750

Status
Not open for further replies.
          ...u vezi ulja u Yamahi. Treba često kontrolirati razinu i UVIJEK mora biti il na maximumu il tek sasvim malo ispod. Dakle rezervna litraulja za nadolijevanje obavezna u garaži.
 
OldBoy said:
           ...u vezi ulja u Yamahi. Treba često kontrolirati razinu i UVIJEK mora biti il na maximumu il tek sasvim malo ispod. Dakle rezervna litraulja za nadolijevanje obavezna u garaži.

Pola litre ispod sica :D :D :D


 
bobo RR said:
Ja sam tu yamahu natero da mi je potrosila pola litre ulja na 150 kilometara autoputa  :mrgreen:
Znam jednog kojem su klipnjaće letile po autoputu..  :LOL:
 
Nero said:
Što se ovjesa tiče, za početak barem promijeni ulje u vilicama, kad skupiš love progresivne opruge. Ne stavljaj nikakve podloške na amortizer straga ni u vile naprijed....
u planu su druge vilice,a do tad sam mislio sredit ove upravo tako da stavim drugo gusce ulje i podloske,ali sad vidim da si napisao da ne stavljam podloske :misli:

OldBoy said:
          ...u vezi ulja u Yamahi. Treba često kontrolirati razinu i UVIJEK mora biti il na maximumu il tek sasvim malo ispod. Dakle rezervna litraulja za nadolijevanje obavezna u garaži.
bez brige,redovito cu kontrolirati ulje i uvijek ce biti ulja u garazi (y)
 
malaga said:
u planu su druge vilice,a do tad sam mislio sredit ove upravo tako da stavim drugo gusce ulje i podloske,ali sad vidim da si napisao da ne stavljam podloske :misli:

možeš staviti i podloške... ali ne podložne pločice za šarafe kupljene u željezari, već odeš kod tokara da ti napravi po dimenziju kojoj trebaš .. ;)
 
strasilo said:
možeš staviti i podloške... ali ne podložne pločice za šarafe kupljene u željezari, već odeš kod tokara da ti napravi po dimenziju kojoj trebaš .. ;)
aha,tako znaci (y)
 
malaga said:
aha,tako znaci (y)

svašta se u vilicama znalo naći ...  :LOL: :LOL:

Kod malog Vanje ( pokojnog  :( ) su u teleskopima bili komadi okiten cijevi ....  :shock: :shock:
 
strasilo said:
svašta se u vilicama znalo naći ...  :LOL: :LOL:

Kod malog Vanje ( pokojnog  :( ) su u teleskopima bili komadi okiten cijevi ....  :shock: :shock:
a eto ja sam mislio stavljati obicne podloske,jer svi pisu samo podloske a nitko nece reci kakve podloske :?
 
Meni su bile poliuretanske napravljene po mjeri. Motor je bija tvrđi i nevozniji, nije se fino vraćao gore. Nikako se nisam navika, izvadija ih i bacija u smeće. Platio sam ih 150 Kn.Tako da ja bi samo gušće ulje i skuplja lovu za opruge.

Ti kako hoćeš, ne znam kako se voziš ni što hoćeš od motora  :mrgreen:

P.S. Vozio sam tvrde motore(tvornički) i to mi se sviđa, ne volim lelujave mekane. Al bolji lelujav i mekan nego sjeban(kakav mi je dojam ostavio s podloškama).
 
Nero said:
Meni su bile poliuretanske napravljene po mjeri. Motor je bija tvrđi i nevozniji, nije se fino vraćao gore. Nikako se nisam navika, izvadija ih i bacija u smeće. Platio sam ih 150 Kn.Tako da ja bi samo gušće ulje i skuplja lovu za opruge.

Ti kako hoćeš, ne znam kako se voziš ni što hoćeš od motora  :mrgreen:

P.S. Vozio sam tvrde motore(tvornički) i to mi se sviđa, ne volim lelujave mekane. Al bolji lelujav i mekan nego sjeban(kakav mi je dojam ostavio s podloškama).
a koliko kostaju druge opruge?
 
Nero said:
oko 1000 Kn su bile progresivne s litrom ulja....

      ...za 1600 kn kupio čitav prednji kraj FZRa 1000: kotač kompl, usd vilice, trokuti, obje pumpe (kočn & kupl). Trebaš čekati i ne žuriti  :mrgreen:
 
OldBoy said:
      ...za 1600 kn kupio čitav prednji kraj FZRa 1000: kotač kompl, usd vilice, trokuti, obje pumpe (kočn & kupl). Trebaš čekati i ne žuriti  :mrgreen:
da,onda mi se ne isplati kupovati opruge,nego napravit ovo sta si ti napravio,a za pocetak stavit novo ulje i podloske jer vilice itako moram rastaljati i mijenjati semeringe(malo sline),a onda poslje kad naleti povoljno uzeti druge/bolje vilice (y)
 
e kad bi uspio ovako neki vizir sredit,maknut urice,malo spustit farove i ovako neki vizir stavit :D
 
Ma dobro si krenuo, od servisa, a sad prvo si moraš detaljno razmisliti što i kako promijeniti . Ako ti se sviđa taj vizir , nek ti ga neko proba u photoshopu zalijepiti na tvoj motor, da vidiš što ćeš dobiti, da ne ideš u krivom smjeru
 
ropee said:
Ma dobro si krenuo, od servisa, a sad prvo si moraš detaljno razmisliti što i kako promijeniti . Ako ti se sviđa taj vizir , nek ti ga neko proba u photoshopu zalijepiti na tvoj motor, da vidiš što ćeš dobiti, da ne ideš u krivom smjeru
danas sjele nove NGK svjecice,uskoro dolazi ulje i filter ulja,pa ulje za kocnice,pa onda pregledat i postelat ventile,a onda cu rastavit vilice da promijenim semeringe i ulje jer slini ulje pa cu onda zajedno ubacit i podloske,pomalo :wink:
 
kaj ti nije jednostavnije sad sve rastaviti i preko zime polako to servisirati i sklopiti natrag... onak ko ja  "star wars" lego kocke  :mrgreen:
 
dannyghost said:
kaj ti nije jednostavnije sad sve rastaviti i preko zime polako to servisirati i sklopiti natrag... onak ko ja  "star wars" lego kocke  :mrgreen:
sta imam rastavljati osim vilica? pa necu rastavit cijeli masinu :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.