Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

Pozz
Da se malo pohvalim, 2004 kupljen od nekakvog dede koji je bio zadnji vlasnik i prelazio je zadnje tri godine po 500tinjak km. 62000km.Motor je stvarno odlican. Malo se jace cuje kad motor upada u 1,2,3 brzinu i 3-2, al mozda nisam navikao da se cuje nakon suzukija.
Gume su odlicne michelin nekakve i dosta su mekane stvari se lijepe na njih jos uvijek, ali dio gume se nije trosio, danas sam prolazio iz trake u traku i malo proklizao nije bio jak gas. Jeli mogu mozda malo brus papirom gume proc i kojim ako znate?
Hvala
Ovisi koliko je guma stara. Preporuka je promjeniti gume i na miru si.
 
  • Like
Reactions: Lucijano
@Lucijano

Sjedim pokraj semafora i dolazi Yamaha i salta od 6-te sve do prve i svaka je bila KLAMP.. to ti je jamaha 😁
Kad se ugrije ulje onda fino salta. Jedino mozda vozis na dosta nizim okretajima pa i zbog toga zna daj mrvicu vise gasa pa ce ti i finije saltati.
 
  • Like
Reactions: Lucijano
Ovisi koliko je guma stara. Preporuka je promjeniti gume i na miru si.
Napravio sam sa curom djir do kezele, pa sam skinuo taj dio sad je ok.
@Lucijano

Sjedim pokraj semafora i dolazi Yamaha i salta od 6-te sve do prve i svaka je bila KLAMP.. to ti je jamaha 😁
Kad se ugrije ulje onda fino salta. Jedino mozda vozis na dosta nizim okretajima pa i zbog toga zna daj mrvicu vise gasa pa ce ti i finije saltati.
Hahaha da bas takav zvuk pogotovo 1,2,3, 3,2,1
Na 5000 okretaja nabolje salta i ne cuje se previse.
 
Pozdrav, evo da se nadovežem.. imam ''Fejzera S2'' oko mjesec dana..
Šaltanje se dosta jako čuje... ali več daleko manje nego kad sam ga kupio...
Očito je problem u meni/nama...
I ovo što kaže @SpoRRi mrvicu više gasa kad šaltaš... i kad ideš u nižu isto ne bez gasa..

Motor je super kaj se mene tiče, jedino ispod 4k RPMa slabo vuče...
Za uživanje u zavojima i srednjoj vožnji treba ju barem vozit od 5-8k.

Za kruzanje je više nego okej...

Btw.. Ako neko prolazi kroz Laz.. :) to je moj kraj...
Več vidim da se vikendima dosta uživa..
 
Imam i podpitanje...
Preporuka indikatora brzine... Nekog normalnog.. bez mušica.. opet ne preskupog...

Hvala
Ako ti sta pomaze, evo ja upravo na Versysa 650 montirao u doslovno 10 minuta neki od 15-16€ sa Aliexpressa i radi ko singerica :)
 
Pozz
Da se malo pohvalim, 2004 kupljen od nekakvog dede koji je bio zadnji vlasnik i prelazio je zadnje tri godine po 500tinjak km. 62000km.Motor je stvarno odlican. Malo se jace cuje kad motor upada u 1,2,3 brzinu i 3-2, al mozda nisam navikao da se cuje nakon suzukija.
Gume su odlicne michelin nekakve i dosta su mekane stvari se lijepe na njih jos uvijek, ali dio gume se nije trosio, danas sam prolazio iz trake u traku i malo proklizao nije bio jak gas. Jeli mogu mozda malo brus papirom gume proc i kojim ako znate?
Hvala
Evo sreće danas idem oprat motocikl, i laganini sve stvari ponesem da ga ulickam. Pandurije pune ceste i krene me pratit policajac na motoru, al nije upalio rotaciju ni nista. I ja lagano nastavim za autopraonu i parkiram i eto njega iza mene. Prometna vozacka standard i posto imam A2 a motor je A. Cap 3000 kuna kazna ili 2/3 kad dodje na adresu. Kako smo krenili za 10 godina ce bit od A1 do A10 kategorije. Jel se mozda ko zalio na takav tip kazne?
 
Pa i sa time bi vazda trazio 7 brzinu a vise manje mi ni ne treba jer po zvuku i okretajima znam u kojoj sam sam brzini. Jedino se zeznem kad putujem pa se zamislim i trazim sedmu brzinu... ne znam po meni je to bacanje para...al tko sam ja da sudim jer zato bacam novce za druge pizdarije meni bitne
 
  • Like
Reactions: +marek+