Yamaha MT07 ili XJ6N

marac_1907

New member
Pozdrav novi sam u svjetu motora, pa me zanjima za prvi motor dali da uzmem novu MT07 ili polovan XJ6 ?
Koja su vaša iskustva mane i tako to...
Potreban mi je motor za vozit se po gradu i okolici, ne za daleka putovanja.
 
Xj6... ionako ces ga prodat za koju godinu pa ces manje love izgubit, i redni 4 je njezniji na gasu od dva cilindra
 
xj6........
mirniji, udobniji......

mt07....
življi.........

ja bi u svakom slučaju rađe nekog horneta, fazera....... čak i cbf600 i mali bandit......
u svemu bolji od obadva.........

u svakom slučaju i xj6 i mt07 su motori na kojima se nećeš dugo zadržat (neznam nikog ko je), za razliku od gore navedenih........ onda bolje xj6, jerbo ćeš manje para podojit.....
 
stipe_zxr said:
U cemu? Plastici  :mrgreen:

Življi i bolje se vozi.


Al ako bi iša u početničku klasu, slažem se s Lesliem.

Fazer ili Hornet su bolji izbor.
 
MT07 je početnički motor...  :misli: Ajd dobro, al ne znam u kom to svijetu.
Za 2 godine valjda ide mt09...

Marac, nisam vozio ni jedan mi drugi, al znam da je MT07 ozbiljan, vrhunski motor kojeg nećeš prevazići ni za 5 godina vožnje. Znam dosta ljudi koji ga voze i prezadovoljni su. Pouzdan agregat, vrlo vozan motor... same pohvale.

I ja sam bio u sličnoj dilemi, na kraju sam kupio Fazera kojeg i danas, poslije 13 godina vozim. I ne, nije mi slab.

 
  • Like
Reactions: thommy
novo je novo  8)

nikad nisam kupio polovni auto,
a pogotovo motor


što ne znači da se ne može naći nešto OK
 
marac_1907 said:
Pozdrav novi sam u svjetu motora, pa me zanjima za prvi motor dali da uzmem novu MT07 ili polovan XJ6 ?
Koja su vaša iskustva mane i tako to...
Potreban mi je motor za vozit se po gradu i okolici, ne za daleka putovanja.
ja sam u 6 mj položio A kategoriju ali sam krenuo več od 10-te godine voziti motore pa sam več navikao,u autoškoli sam vozio xj6 2009 a izvan autoškole kawasaki er6f koj je sličan mt-u7 vjerojatno si onda i ti tek položio pa si vjerojatno vozio mt-a u autoškoli,pošto su to dva različita motora mt i xj6 savjetujem ti da probaš provozati svaki motor i vidjeti mane i prednosti svakog motora i tako odlučiti u kupovini.
jedan je 2klipa 700cc a drugi 600cc 4 klipa, jedan je gabaritima veči drugi manju koliko sam ih ja vidio,drugačiji ovjes i tako. sve je stvar u tvojem ukusu.
 
I sam sam bio u sličnoj dilemi, dali kupiti polovnog XJ6N ili novu MT-07. Odlučio sam se za novu.  znam da nisam pogriješio, zaista kvalitetan motor, održavanja minimalna sve odrađujem u ovlaštenom servisu. Prilično dugi interval od servisa do servisa. Vozim se i po gradu, ali više idem na more s njim. Po gradu naj mi je scooter PIAGGIO Liberty 200 i mogu ti reći da me više košta održavanje scootera nego Yamahice.
Ti sam procijeni što ti je bitno...