Yamaha Neos 100

5.5 l mjerio normale vožnje, standardna mašina.
 
Operi filter zraka dobro Ivasolom, namoči bezninom sa malo dvotaktnog ulja, iscjedi i vrati u kutiju.
Zavrni vijak zraka na karbu do kraja, pa 1,7 okretaja odvij.
 
Napravio, samo što čekam novi filter(stari se skroz raspao). Sad je  unutra od nape :mrgreen: Možda je to :misli:
 
koss said:
Napravio, samo što čekam novi filter(stari se skroz raspao). Sad je  unutra od nape :mrgreen: Možda je to :misli:

Ako je manje protočan, sigurno je to.
 
I usisne lamele ti trebaju bit savršeno prionjene na bazu. Probaj ih skinit pa poglet kroz njih (rupu) i vidit ima li svjetlosti po rubovima. Ako ima, puštaju više beznina kad ne treba, i manje kad treba.
 
A valjda je. Jer ga na hladno upail bez sauga, a i na ful gasu mi para da mu fali zraka.
Nisam znao koliko troši, pa da usporedim.
Pogledam lamele. (y)
 
ja sam imao neos 100, dobar skuter, prodao sam ga sa 34000km, i još je išao dobro.......na minus 20 je palio na starter iz prvog ili drugog pokušaja.......jedini problem je bio neodržavanje kod prijašnjeg vlasnika, jer se raspao ležaj u reduktoru, onaj na poklopcu, gdje izlazi vratilo za kvačilo......a vjerojatno će i još dugo voziti jer nije isforsirana mašina kao kod ostalih skutera, za 100cc ima malo snage, što je recept za dugovječnost.......a pojačati se uvijek može, da ide do 115, možda 120......i ide na A kat pa se nemoraš brinuti za mjerenje brzine, kao kod 50cc bez blokade, a razlika u registraciji je zanemariva.....