Yamaha r6 2003 nece upalit

Silvijooo

New member
Pozz imam problem s yamahom r6 2003 g
dakle pukao je lanac u voznji i desio se lagan pad a lanac je otrgnio komad bloka, motor smo izvadili i zavarili puknuti dio, vratili motor nazat sve uredno spojili , sipali vodu i ulje , promijenili filter. I sad kad smo pokusali upalit motor vergla ali ne pusta pumpu (ispitali smo ju i radi odlicno, samo ne dobiva struju dok ju spojimo na motor)
Pa ako netko zna sta bi moglo bit neka pomogne.
Ja sumnjam na reley pumpe ili na senzor kuta motora.
I da napomenem kad dam kontakt upali odmah svjetla i na satu lampicu za neutral, a da se pokrene sat treba sekundu dvije. Kao da kasni struja do sata.
Hvala unaprijed
 
  • Wow
Reactions: hondimir
Prekidac radi dobro , i reley se cuje da kvrcne!
Moguce da je TPS senzor. Dali se moze kako ispitat?
 
Ne znam kakve bi veze imao tps sa pumpom. Eventualno da sa više otvorenim gasom pumpa brže okreće?
Ali ima milion videa na jutjub kako se tps mjeri.
Kako se mjeri sigurnonosni krug na motociklu ima isto.
Ako relej zatvori, pumpa mora radit.
Relej možeš aktivirat i ručno, dovođenjem nadražujuće struje direkt s akumulatora.
 
Meni u manualu piše ovako - "Your motorcycle is designed to automatically stop the engine and fuel pump if the motorcycle is over-turned (a banking sensor cuts off the ignition system).
Pretpostavljam da je slična stvar i kod tebe. Sljedom toga, ako je senzor oštećen, ništa od paljenja.
 
Ne znam kakve bi veze imao tps sa pumpom. Eventualno da sa više otvorenim gasom pumpa brže okreće?
Ali ima milion videa na jutjub kako se tps mjeri.
Kako se mjeri sigurnonosni krug na motociklu ima isto.
Ako relej zatvori, pumpa mora radit.
Relej možeš aktivirat i ručno, dovođenjem nadražujuće struje direkt s akumulatora.
Jesi pao kad ?
 
Naravno.
Jednom smo okrenuli sensor nagiba, na sc57, naglavačke, čitav dan izgubili tražeći kvar.
A na njemu ima oznaka.
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
zašto je došlo do pucanja lanca...to može bit hebeno... sta si koristio za podmazivanje...
 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
Pa covjek je pao nije pukao od aliexpress podmazivaca u spreju xD
sta ti izmixa,inace ja svasta kuzim,al ovo ne... sta fali bilo kojem spreju ako se upotrebljava, ako ne., nevalja ni jedan... cek, ! jel covik pao poradi puknutog lanca.,aaa,bees ga,onda je kriv sprej...
 
  • Like
Reactions: SpoRRi