YAMAHA R6 2006-2009 ekperimentisanje sa prijenosom?

Killex

New member
Interesuje me slijedeće: da li neko od članova foruma ima navedeni motocikl,a da se poigrao sa prijenosom,tako da je motocikl iskoristiviji u svakodnevnoj vožnji,neznam čini mi se da ipak treba doobro da se razvrti pa da pokaže prave zube,što za cestovnu vožnju i nije baš najkomfornije.


Hvala
 
svi oni koji su skratili prijenos na motoru, od endura (ko ja) do R-ova, svi oni ostaju na skraćenom setupu i ne mijenjaju više. Otprilike ti na isto dodje 1 zub napred manje ili 2-3 više iza. Ak mijenjaš prednji lančanik to je jeftinija varijanta i 100 do 150 kn te neće ubit, probaj pa vidi (y)
 
Ja imam skraćen prijenos na CBR 1000 RR,ali konkretno me interesuje navedeni motocikl.
 
Ovde kod nas u Splitu, najčešća i trkačima draga kombinacija je napred -1, a straga +2 zuba
 
joke said:
Ovde kod nas u Splitu, najčešća i trkačima draga kombinacija je napred -1, a straga +2 zuba
Dobije li se sa time isto kao da se stavi naprijed dva zuba manje?
 
bobo RR said:
Dobije li se sa time isto kao da se stavi naprijed dva zuba manje?

Moglo bi se reči, ali u tom slučaju imaš "duži" lanac(manji je zupčanik), i štoviše, lanac se na prednjem zupčaniku "lomi" pod velikim kutom. Nije preporučljivo ovako skratiti prenos.
 
U mene je dva zuba naprijed manje,dobije se naravno,a nisam razmišljao o ovome što govori Joke,prvi put to čujem :misli:
 
Da ne idemo u off,šaljem ti poruku,moj problem je složeniji,tako da ništa dobro za mene.