Yamaha R6 2006 sa Akrapovićem Megaphone

gremlin

Member
Pozdrav svima.

Evo ovako,prije par dana stigla Yamaha R6 iz 2006.god meni u garažu.
Motor lijep,ide fino sve krasno bajno ali zvuka nigdje,odlučih malo potražiti po netu šta se nudi od Akrapovića i svidi mi se taj Megaphone.
Malo sam i ovdje švrljo ali nisam naišao na odgovore pa me ovako zanima,na motoru nije ništa dirano znači originalni auspuh i katalizator,pa me zanima šta bi dobio da skinem originalni auspuh i stavim taj Megaphone šta gubim a šta dobijam i da li je zvuk preglasan pošto je to ipak komad lima.Napominjem da katalizator ne bih skidao.
I da,ako itko zna koliko to malo čudo košta.
Svima hvala na pomoći.
 
buduci da je megaphone zapravo komad cjevi i nema homologaciju ono sto dobijes je bolji zvuk te eventualna uplata od 700 kn u drzavni proracun i ponovni tehnicki u slucaju da te vlove mupovci   :mrgreen:

eh da ak se dobro sjecam za novi hornet je cjena u italiji bila cca 250 eura ... sumnjam da je za yamahu puno vise :misli:
 
gremlin said:
Pozdrav svima.

Evo ovako,prije par dana stigla Yamaha R6 iz 2006.god meni u garažu.
Motor lijep,ide fino sve krasno bajno ali zvuka nigdje,odlučih malo potražiti po netu šta se nudi od Akrapovića i svidi mi se taj Megaphone.
Malo sam i ovdje švrljo ali nisam naišao na odgovore pa me ovako zanima,na motoru nije ništa dirano znači originalni auspuh i katalizator,pa me zanima šta bi dobio da skinem originalni auspuh i stavim taj Megaphone šta gubim a šta dobijam i da li je zvuk preglasan pošto je to ipak komad lima.Napominjem da katalizator ne bih skidao.
I da,ako itko zna koliko to malo čudo košta.
Svima hvala na pomoći.

čestitke za motor (y)
šta se tiče stock auspuha,naj glasniji je u klasi
s megaphonom češ dobit glasniji vrištaviji zvuk šta se i traži :D
a sad gori dio :(
serija 2006 je imala velike rupe na nižim i srednjim okretajima iako ima exap ventil koji pomaže to anulirat
kad skineš tvornički top s njim ide i exap :?
razmisli :misli: :mrgreen:
 
Imaš na www.solomotorparts.com za naručiti, cca 195 $. Nije ti neka sreća za voziti se po cesti, čuo na grobniku a tamo mi se činili pre glasno. Ja sam imao iste želje al se nekak nisam odlučio. Ali jebeno izgleda i zvuči ( al na tuđem motoru dok slušaš samo 2 sec ) :)
 
Vidio sam da ih ima i sa nekim prigušivačima i bez njih na net-u,trebala bi biti neka valjda razlika u zvuku,mene zanima sa tim prigušivačem.
 
gremlin said:
Vidio sam da ih ima i sa nekim prigušivačima i bez njih na net-u,trebala bi biti neka valjda razlika u zvuku,mene zanima sa tim prigušivačem.

pitaj Joku,mislim da sam vidio ispred njihovog dućana tu kombinaciju