Yamaha supertenere xtz 750

buthead

Member
planiram si kupiti taj bike (90 - 94 god), zasad sam na netu citao samo pohvale, zanimaju me mišljenja vlasnika (mane, prednosti)
 
buthead said:
planiram si kupiti taj bike (90 - 94 god), zasad sam na netu citao samo pohvale, zanimaju me mišljenja vlasnika (mane, prednosti)

Imao taj motor jednu sezonu - dobar za cestu, osrednji za makadam. Ima dosta snage,
ide vrlo dobro za maxi-enduro od 750 ccm, kočnice osrednje, ovjes preslab za taj
motor. Sve u svemu, ako je očuvan primjerak nećeš pogriješiti. Obzirom da si iz PŽ a
ja iz OS, ako kupuješ u mom kraju kontaktiraj me, znam ih sve i genezu motocikala  :mrgreen:
 
AnteK said:
Imao taj motor jednu sezonu - dobar za cestu, osrednji za makadam. Ima dosta snage,
ide vrlo dobro za maxi-enduro od 750 ccm, kočnice osrednje, ovjes preslab za taj
motor. Sve u svemu, ako je očuvan primjerak nećeš pogriješiti. Obzirom da si iz PŽ a
ja iz OS, ako kupuješ u mom kraju kontaktiraj me, znam ih sve i genezu motocikala  :mrgreen:

može ja ti javim kad budem kupovao  :)
 
Vozio ga 5 godina: sve pohvale, nikakvih problema, za touring savršen motor, na makadamu malo zajeb jer je visoko težište pa se nije zezat...nikakvih kvarova osim reglera... (y)
 
alien said:
Vozio ga 5 godina: sve pohvale, nikakvih problema, za touring savršen motor, na makadamu malo zajeb jer je visoko težište pa se nije zezat...nikakvih kvarova osim reglera... (y)

nebi ga koristio previse za makadam ipak ima 230 kg, hvala puno na odgovorima i savjetima  (y)
 
Ja ga vozim 2. godine i nisam imao nikakvih problema (moj je 1992.), za cestu odlican, za makadam super dok je makadam tvrd kao asfalt  :mrgreen:, Teziste mu je dosta visoko, pa se osjeti dobro tezina dok ne krene i to bi bila moja najveca zamjerka.
...e da, nije za niske vozace, sjediste je dosta visoko. :wink:
 
Imao sam 95. godinu (kupio 97. - prodao 2000.) i vozio ju od 10000km do 50000km.
Nikakvih problema, samo potrošni materijal.
Od bitnijih stvari promijenjeni samo lageri prednje vilice (u mostovima).