YAMAHA TDM 900 - Štitnici za ruke

dugi 201

New member
U slučaju da nekoga interesira, ili mu se učini zgodno, imati štitnike za ruke na TDM-u, možda mu ovih par slika pomogne. U principu ih nije problem ugraditi. Potrebni su štitnici od V-stroma DL 650, jedan tokarski stroj  :mrgreen:, i jedan dobar tokar zainteresiran za pimplanje  :LOL: (slika 1.)
Na postojećim utezima, potrebno je iztokariti "šlic" širine 5mm, i dubine... (ne znam koliko, ali treba ostati 17mm "mesa"). Orginalne šarafe koji drže ručicu prednje kočnice i kuplunga, zamjenite s novim ( moraju biti friško istokareni  :LOL:), sve nazad pošarafite, i gotovo  (y).
Normalno, nije baš sve tako iz gledišta nekog majstora, ali meni kao laiku...
Uglavnom, ako nekoga interesira, neka se javi Brumu (serviser za V-stroma, Klv-a) iz Buševca ( mob. 098 974 65 80), jer on ima sve dimenzije, alate itd. Naravno, on ih ugradi bez ikakvog problema.
1. dobar majstor
2. "prošlicani" uteg
3. štitnik na utegu
4. mjesto za šaraf
 
Naravno, bilo bi dobro malo pofarbati utege, da ne pohrđaju, a nove šaraufeke malo pobrunirati, kako bi bili lijepi crni.
Na kraju to izgleda (bez farbanja) ovako. Ostatak "šlica na utegu je potrebno s nečim zatvoriti, čisto zbog estetike, ali s tim ću se pozabaviti nakon godišnjeg  (y)
 
triba si ovo patentirat i pobrat novce  (y)
 
Ne bi bilo u redu prema englezu koji je to izmislio, a ja prepisao, napravio i objavio  :mrgreen:
On je naveo da se mogu ugraditi i štitnici od BMW-a, ali obzirom na njihovu cijenu, ipak se odlučio za štitnike od DL-a 650
 
dugi 201 said:
Ne bi bilo u redu prema englezu koji je to izmislio, a ja prepisao, napravio i objavio  :mrgreen:
On je naveo da se mogu ugraditi i štitnici od BMW-a, ali obzirom na njihovu cijenu, ipak se odlučio za štitnike od DL-a 650
a tu smo znači ,svog Stroma si proda čoviku bez štitnika .hmmm sve si unaprijed isplanirao  :jesus: :jesus:
 
a Dugi ovako na slici ti štitnici i neizgledaju loše ,dapače  iako mi motor po koncepciji nije baš za štitnike,ali zašto ne, (y)
 
Ako njoke ovo vidi, reći će vam da je ovo bolje od acerbisa, ali ipak lošije od yamahinog ...  :LOL: :LOL: :LOL:


ali  (y) za posao ... full je OK
 
strasilo said:
Ako njoke ovo vidi, reći će vam da je ovo bolje od acerbisa, ali ipak lošije od yamahinog ...  :LOL: :LOL: :LOL:


ali  (y) za posao ... full je OK

ali opet, yamahini, za razliku od acerbisa idu gore bez preinaka, iako su isti..
acerbise treba doraditi... :LOL:
 
solar said:
ali opet, yamahini, za razliku od acerbisa idu gore bez preinaka, iako su isti..
acerbise treba doraditi... :LOL:

Vjerovatno Yamahini pašu kad su orginal, ali za koji motor, i koliko koštaju  :misli:
Ovo su polovni štitnici od Stroma, kupljeni za 200kn, a dorada me koštala, kod frenda, 50kn za cugu  :mrgreen:
Mislim da su daleko jeftiniji od Yamahinih, a kao alternativa su  (y)