Yamaha TZR 50 DA ili NE?

Fanatic

New member
Pozdrav
Planiram uzet Yamahu TZR 50 ....naime, sada vozim skuter 50 ccma (Yamaha Aerox) ....ali to mi je preslabo.....a moj stari mi neda nista jace od 50 kubika :( .....pa sad mislio uzet TZR-ku 50...jel se to isplati?...kolko je jaca od skutera i tako??...
Ako ima netko nekakva iskustva neka mi kaze...

Hvala

P.S.
Ili mozda znate neki drugi slican motor od 50 kubika....?

tzr1.jpg
 
ljepsa od skutera je, veci ju je gust voziti ali nemoj ocekivati nista vece brzine od onih koje postizes sa skuterom...vozio sam ja dosta puta rs-a 50. sigurno je da voznja nije monotona i glupava ko sa skuterima (prokleti bili) ali brzine su tu negdje. :cry: :cry: :cry:
 
Ako imaš para uzmi Derbi GPR 50... ili uzmeš nekoga supermotoa od 50 sad ih ima ka kineza u ponudi a bar djeluju ozbiljnije :wink:
 
A kaj bas nista vece brzine ne postize od scoota?....pa ja se vozim sa scotom 80...ovaj je ipak na brzine pa bi trebao malo bolje ici?...ili?
 
O GPRu imaš u Motopulsu...

http://www.derbi.com/gpr50racing/fotos/gpr/001a.jpg

A SM 50 ti sada ima skoro svaki proizvođač, Aprlila, Gilera, Derbi, Malaguti, Yamaha, Rieju...
 
Fanatic said:
A kaj bas nista vece brzine ne postize od scoota?....pa ja se vozim sa scotom 80...ovaj je ipak na brzine pa bi trebao malo bolje ici?...ili?

Ako ga ne otvoriš sumnjam da če ti iči više, ovaj jedan lik ima Derbi Sendu 50 sa polini kitom 80 ccm i pilom pa mu ide 110
 
moj frend kada je mijenjao cilindar i klip nije stavio standardni vec 70ccm ali nije cijeli kit stavio-ostao je frgic isti, auspuh i tak to pa mu je isao nekih 100 kad se zagrijao-ma sve je to isto. moj skuter je nekada isao 80, nekada 90, nekada 100 s tim da vjerujem da je nekada lagao sat, nekada je on bolje povukao. probaj sa tatom razgovarati o 125-ici-ona ima blokadu na 120 cini mi se dok je nova.
 
Daniel said:
moj frend kada je mijenjao cilindar i klip nije stavio standardni vec 70ccm ali nije cijeli kit stavio-ostao je frgic isti, auspuh i tak to pa mu je isao nekih 100 kad se zagrijao-ma sve je to isto. moj skuter je nekada isao 80, nekada 90, nekada 100 s tim da vjerujem da je nekada lagao sat, nekada je on bolje povukao. probaj sa tatom razgovarati o 125-ici-ona ima blokadu na 120 cini mi se dok je nova.

Pa on mi oce uzet 125-ticu ali endura.... (Suzukija DR 125) ali ja necu endura....rade bi ležajku.....mozda ga nagovorim......

A kaj ako stavim neki auspuh na TZR-ku jel ce ici bolej onda??..barem 110-115 ..
 
lijep motor ali sa standardnom opremom ide kao i tvoj skuter
 
Ja imam TZR 50 već 9 mjeseci i motor ide odlično, ČAK su ga probali voziti i moji prijatelji i kažu da puno bolje vuče od RS 50. Tako da imaš moje PREPORUKE!
A uz to motor se u zavojima super drži i zadnja guma mu je deblja od RSove.
A motor izgleda kao R6. I po veličini je uži samo za 2 mm.
Max brzina je cca 100 km/h. Jer ima elektronsku blokadu sata na 80 ali ide i preko(mjerio sa prijateljem)
JAKO SAM ZADOVOLJAN S NJIM :D :D :D 8) , a i ja imam problem s tatom što se tiče jačih motora
Što se tiče friziranja meni je mehaničar Saša koji radi kod ŠKAROMOTO dilera koji se bavi samo prodajom Yamahe rekao da se može nafrizirati da ide čak do 140-150 :D
Inače prešao sam 4100 km (čak i rutama Osjek - Sl.Brod na motosusret i nikada nisam imao kvarove na njemu). Motor je izdržljiv
 
Hammer said:
Ja imam TZR 50 već 9 mjeseci i motor ide odlično, ČAK su ga probali voziti i moji prijatelji i kažu da puno bolje vuče od RS 50. Tako da imaš moje PREPORUKE!
A uz to motor se u zavojima super drži i zadnja guma mu je deblja od RSove.
A motor izgleda kao R6. I po veličini je uži samo za 2 mm.
Max brzina je cca 100 km/h. Jer ima elektronsku blokadu sata na 80 ali ide i preko(mjerio sa prijateljem)
JAKO SAM ZADOVOLJAN S NJIM :D :D :D 8) , a i ja imam problem s tatom što se tiče jačih motora
Što se tiče friziranja meni je mehaničar Saša koji radi kod ŠKAROMOTO dilera koji se bavi samo prodajom Yamahe rekao da se može nafrizirati da ide čak do 140-150 :D
Inače prešao sam 4100 km (čak i rutama Osjek - Sl.Brod na motosusret i nikada nisam imao kvarove na njemu). Motor je izdržljiv

a daj mi reci kakav je uzbrdo?...jel poteze u brijeg dobro? ili se osijeti da ga gusi??.....i ima 6 brzina jel?
 
Hammer said:
Ja imam TZR 50 već 9 mjeseci i motor ide odlično, ČAK su ga probali voziti i moji prijatelji i kažu da puno bolje vuče od RS 50. Tako da imaš moje PREPORUKE!
A uz to motor se u zavojima super drži i zadnja guma mu je deblja od RSove.
A motor izgleda kao R6. I po veličini je uži samo za 2 mm.
Max brzina je cca 100 km/h. Jer ima elektronsku blokadu sata na 80 ali ide i preko(mjerio sa prijateljem)
JAKO SAM ZADOVOLJAN S NJIM :D :D :D 8) , a i ja imam problem s tatom što se tiče jačih motora
Što se tiče friziranja meni je mehaničar Saša koji radi kod ŠKAROMOTO dilera koji se bavi samo prodajom Yamahe rekao da se može nafrizirati da ide čak do 140-150 :D
Inače prešao sam 4100 km (čak i rutama Osjek - Sl.Brod na motosusret i nikada nisam imao kvarove na njemu). Motor je izdržljiv

1.izgleda kao r6 , daj saberi se....
2.ovo za rs 50 nije istina ide malo slabije!!!!
3.ovo da se moze nabriajt do 15o km/h PRAVE brzine opet nije istina!!
4. ispod prednje vilice , tocnije donjeg trokuta nema plasticnu podlogu , vec rupu,....kao bicikl izgleda na tom mjestu .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
a rs50 ima isti izgled kao new mile nera i sa elktronskom blokadom ide 120 uzbrdo 3 brzinom,a radijalna joj klijesta super koce spustis ruku na kocnicu i vec si stao bez proklizivanja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Fanatic said:
A rs250 said:
lijep motor ali sa standardnom opremom ide kao i tvoj skuter

a kaj bi trebao stavit da ide bolje?
Pa ako zelis uloziti pare u njega stavis kit na 70ccm spuh,prenos i diznu vecu u karburatoru ice bolje.A ako ima limitiran broj okretaja moras i elektoriniku.A sve to kosta lijepih para
 
RSracer said:
1.izgleda kao r6 , daj saberi se....
2.ovo za rs 50 nije istina ide malo slabije!!!!
3.ovo da se moze nabriajt do 15o km/h PRAVE brzine opet nije istina!!
4. ispod prednje vilice , tocnije donjeg trokuta nema plasticnu podlogu , vec rupu,....kao bicikl izgleda na tom mjestu .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pa jako je sličan R6 ...normalno da nije isti ali je jako slican....i zato bi bas njega uzeo......

Usporedi: ;)

http://www.yzfr6.net/images/r6.gif
http://br.gamer.hr/moto/tzr1.jpg
 
1.nema sanse da taj bicikletic natjeras do 140-150-osim ako ga stavis u kombi pa s kombijem na autoput!
2.ne moze ici PUNO bolje od rs-a vec za nijansu koju vozac niti ne osjeti-jedino ako rs ima blokadu na 50 ili je pokvaren!
3.nece ici sa auspuhom bolje-nece se niti osjetiti.