Yamaha tzr 50 pitanja.....

Aureus

New member
Ovako  dosad sam samo vozio skuter..

Dobio sam ponudu za yamahau tzr 50 2005 godina oko 15000 kuna .

Zanima me dal se isplati toliko novca dati za nju povoljnu .

Te tko ima tu yamahu jel se moze neki auspuh nadograditi da se malo zvuk popravi jer su skinute blokade i sad mi se zvuk nimalo ne svidja.

Zadnje i najbitnije nemam vozacku za motor naravno za skuter/auto imam.
Zanime me jel policija moze praviti probleme ako se vozim sa "obicnom" vozackom . i koji je proces registracije jel ima nekih gluposti jer sam cuo neke zajebancije do 50 km/h da moraju ici motori do 50 ccm


Sorry ako je pokoje glupo pitanje ali sam u potpunosti noob sto se tice motora.
I nemojte mi ni spominjati 125 ccm jer nemam volje ni polagati ni traziti ,....
 
moj ti je savjet da voziš skuter dok ne dobiješ A kategoriju, i onda uzmi nešto jace
 
Ako je u dobrom stanju te se novce isplati dat, sigurno bolje nego za skuter polako ćeš učit šaltat kočit itd.

Zvuk češ teško promjenit mislim nešt drastično ja sam imo prije 10g cagivu primu 50 jednostavno sam izbušio auspuh i to je to

Puno sretnih kilometara (y)
 
Frane radi se o tome bas da hocu vjezbati na njemu i nemam namjeru jos ni polagati a kategoriju .

Posla imam toliko da sljedecu godinu dana nemogu toliko odvojiti vremena ....

Yamaha se cini kao dobar izbor izgleda kao mocna masina a zapravo je pristupacna i cjenom i ostalim karakteristikama..


urarmili, znam da nikad nije bilo padova i da ima servisnu knjizicu decko je pazio i garaziran je od prvog dana.

e sad niste mi nista rekli u vezi registracije, vozacke to spada pod skuter kategoriju ili ??
 
Aureus said:
Frane radi se o tome bas da hocu vjezbati na njemu i nemam namjeru jos ni polagati a kategoriju .

Posla imam toliko da sljedecu godinu dana nemogu toliko odvojiti vremena ....

Yamaha se cini kao dobar izbor izgleda kao mocna masina a zapravo je pristupacna i cjenom i ostalim karakteristikama..


urarmili, znam da nikad nije bilo padova i da ima servisnu knjizicu decko je pazio i garaziran je od prvog dana.

e sad niste mi nista rekli u vezi registracije, vozacke to spada pod skuter kategoriju ili ??


ne postoje motor i skuter kategorije, postoje mopedi i motocikli (tzr 50 je moped), a šta se tice cijene za TZR cini mi se puno s obzirom da nije sezona.
 
Aureus said:
Ovako  dosad sam samo vozio skuter..

Dobio sam ponudu za yamahau tzr 50 2005 godina oko 15000 kuna .

Zanima me dal se isplati toliko novca dati za nju povoljnu .

Te tko ima tu yamahu jel se moze neki auspuh nadograditi da se malo zvuk popravi jer su skinute blokade i sad mi se zvuk nimalo ne svidja.

Zadnje i najbitnije nemam vozacku za motor naravno za skuter/auto imam.
Zanime me jel policija moze praviti probleme ako se vozim sa "obicnom" vozackom . i koji je proces registracije jel ima nekih gluposti jer sam cuo neke zajebancije do 50 km/h da moraju ici motori do 50 ccm


Sorry ako je pokoje glupo pitanje ali sam u potpunosti noob sto se tice motora.
I nemojte mi ni spominjati 125 ccm jer nemam volje ni polagati ni traziti ,....

Ja mislim da je cijen ok, motor je ljep i glavno da nije skuter, a mozes ga voziti i bez A kategorije jer spada u kategoriju mopeda.
Zvuk zaboravi, mozes ga samo pojacati ako povadis sve iz prigusivaca
Moja preporuka, uzmi ga!!!
 
djuka0505 said:
Ja mislim da je cijen ok, motor je ljep i glavno da nije skuter, a mozes ga voziti i bez A kategorije jer spada u kategoriju mopeda.
Zvuk zaboravi, mozes ga samo pojacati ako povadis sve iz prigusivaca
Moja preporuka, uzmi ga!!!

da bravo..glavo da zgleda nema veze kaj ne ide...a zamisli sramote kada te skuter spljuska jer je ovo smece 50 cc  ljudi dajte molim vas...


rs 125 uzet neki stariji i ko bog se na 36 konaj vozit
 
imam ti ja tzr50 2005 godina sa novim kitom od 75ccm,sport. auspuhom,gljivom i prodajem ju pa ak te zanim možemo se dogovorit!
ako te zanima bilo što vezano opčenito uz tzr pitaj ili tu ili na pp
po mom mišljenju to ti je puno bolji izbor nego skuter (y)
 
slazem se da je bolje od skutera ....

naravno da me ponuda zanima ali mislim da bolju od trenutne tesko mozes dati  :misli:


e zanima me sa svim tim kitovima jesi uspio zvuka malo boljeg dobit..
 
Aureus said:
slazem se da je bolje od skutera ....

naravno da me ponuda zanima ali mislim da bolju od trenutne tesko mozes dati  :misli:


e zanima me sa svim tim kitovima jesi uspio zvuka malo boljeg dobit..
zvuk je po meni bolji!
 
Aureus said:
Zadnje i najbitnije nemam vozacku za motor naravno za skuter/auto imam.
Zanime me jel policija moze praviti probleme ako se vozim sa "obicnom" vozackom . i koji je proces registracije jel ima nekih gluposti jer sam cuo neke zajebancije do 50 km/h da moraju ici motori do 50 ccm
murija ti nemre ništa jer je to moped a ne tehničkom se mjeri brzina samo mopedima sa variomatskim prijenosom dakle skuterima kolko sam čuo a ovi na brzine prolaze bez mjerenja
 
bikerboy said:
murija ti nemre ništa jer je to moped a ne tehničkom se mjeri brzina samo mopedima sa variomatskim prijenosom dakle skuterima kolko sam čuo a ovi na brzine prolaze bez mjerenja
Ak ide preko 50km/h naravno da može.
 
Medo said:
Ak ide preko 50km/h naravno da može.
A kako će ti izmjerit na valjcima kad imaš brzine :misli:
 
Medo said:
Ak ide preko 50km/h naravno da može.
na tehničkom ti nemogu ništa kolko sam ja čuo jer mjere brzinu samo skuterima sa variomatskim prijenosom a na cesti isto sumnjam da će te za to dirat pogotovo iz vlastitih iskustva
 
bikerboy, dvije su različite stvari to da ti ne mogu ništa ili da ti ne žele ništa. Da ne bi čovjek mislio da mu ne mogu ništa. Naravno da mogu.

Pedrosa, a koja je razlika u odnosu na skuter. Ajd malo razmisli.
 
Medo said:
bikerboy, dvije su različite stvari to da ti ne mogu ništa ili da ti ne žele ništa. Da ne bi čovjek mislio da mu ne mogu ništa. Naravno da mogu.

Pedrosa, a koja je razlika u odnosu na skuter. Ajd malo razmisli.
mogu mu jedino ako ga snime sa radarom na iznad 49km/h!a na tehničkom mu se brzina ne mjeri
 
boy, bitna je stvar da mu mogu kako čovjek ne bi mislio da ne mogu.
Jest da smo mi banana država, ali ipak policija ima pravo sprovoditi zakon.
 
mislim da tije to u svakom slučaju bolje nego skuter a ni cijena nije prijetjerana  (y)
 
Medo said:
boy, bitna je stvar da mu mogu kako čovjek ne bi mislio da ne mogu.
Jest da smo mi banana država, ali ipak policija ima pravo sprovoditi zakon.
ja sam napisao da mu nemogu ništa jer upravlja mopedom sa kategorijom za mopede i smije s njim upravljat tom kategorijom bez sankcija što se tiće vozačke  dokle god mu u prometnoj piše moped iako to ustvari i nije moped bar ja tak mislim!
 
Uslikaju ga radarom, pošalju ga na izvanredni tehnički pregled, izmjere brzinu, napišu kaznu.
Ali kako si rekao vjerojatnost da se to desi je gotovo ravna nuli.