Yamaha tzr 50 pitanja.....

Medo said:
Uslikaju ga radarom, pošalju ga na izvanredni tehnički pregled, izmjere brzinu, napišu kaznu.
Ali kako si rekao vjerojatnost da se to desi je gotovo ravna nuli.
neznam uopče kakvu bi kaznu dobio u tom slučaju i jer bi imala uopče veze sa vozačkom što je on pitao :?
 
bikerboy said:
...piše moped iako to ustvari i nije moped bar ja tak mislim!


moped je ako ide do 49km/h, ali mislim da ga možeš reg kao motocikl s velikom tablicom ako oceš se vozit bez blokade. jedini je onda problem što ti je tablica veca od motora :mrgreen:
 
bikerboy said:
neznam uopče kakvu bi kaznu dobio u tom slučaju i jer bi imala uopče veze sa vozačkom što je on pitao :?
Vjerujem da bi to bila kazna za neposjedovanje vozačke dozvole za kategoriju vozila kojom je upravljao, a vjerojatno i za neregistrirano vozilo ili tehnički neispravno. To će morati Hrvoje pronaći. Ček, sad ću ga poslati ovdje.  :mrgreen:
 
Medo said:
Vjerujem da bi to bila kazna za neposjedovanje vozačke dozvole za kategoriju vozila kojom je upravljao, a vjerojatno i za neregistrirano vozilo ili tehnički neispravno. To će morati Hrvoje pronaći. Ček, sad ću ga poslati ovdje.  :mrgreen:
Ajoj!
Ajde malo sistematizirajte pitanja. Pogubio sam se u cijeloj temi.
Slušam, pitanje po pitanje molim lijepo!
A inače, nisam ja diplomirao na zspc-u, i ja ga samo čitam sa www.nn.hr :LOL:

Dakle, pitanja molim!
 
Evo pitanje drug:
Ak ti moped ide preko 50km/h a vozač ima vozačku samo za moped. Koje su sankcije?

Frane said:
moped je ako ide do 49km/h,
Smije ići i 50km/h, ali 51km/h ne smije.
 
Medo said:
Ak ti moped ide preko 50km/h a vozač ima vozačku samo za moped. Koje su sankcije?
1. 36) »moped« je motorno vozilo s dva ili tri kotača čiji radni obujam motora nije veći od 50 cm3 i koje na ravnoj cesti ne može razviti brzinu veću od 50 km na sat,

2. Ako nešto što je upisano u prometnu dozvolu kao moped ide brže o 50km/h onda je to vjerojatno tehnički neispravan moped :mrgreen:

3. Prema tome:
Članak 291.
(1) Ako policijski službenik zatekne vozilo na cesti koje zbog tehničke neispravnosti ugrožava ili ometa druge sudionike u prometu (neispravan uređaj za upravljanje, uređaji za zaustav­ljanje, uređaj za spajanje vučnog i priključnog vozila u vrijeme kada vuče priključno vozilo, neispravna svjetla za osvjetljavanje ceste i označavanje vozila i neispravna svjetlosna signalizacija noću i danju u vrijeme smanjene vidljivosti, neispravni brisači vjetrobranskog stakla u vrijeme vožnje po kiši i snježnim padalinama, dotrajale ili bitno oštećene gume te ako na vozilu ima ugrađene uređaje za davanje svjetlosnih i zvučnih znakova iz članka 153.) ili na kojem je teret nepravilno smješten, odnosno nedovoljno osiguran, ili kojim se bez dozvole prevozi teret čije dimenzije, odnosno masa premašuju najveće dopuštene dimenzije, odnosno masu ili osovinsko opterećenje, naredit će vozaču da odmah prekine kretanje vozilom i otkloni neispravnost ili da vozilo odveze do određenog mjesta gdje može otkloniti neispravnost, odnosno pribavi dozvolu za izvanredni prijevoz.
(3) Policijski službenik može narediti vozaču da vozilo odveze na tehnički pregled radi utvrđivanja neispravnosti ili narediti u suradnji sa stručno osposobljenim nadzornikom pravne osobe koja upravlja i gospodari javnim cestama, da se izvrši kontrola ukupne mase, osovinskog opterećenja i dimenzija vozila. Ako se na tim pregledima utvrdi da vozilo nije tehnički ispravno ili prekoračuje dopuštenu masu ili osovinsko opterećenje ili ukupnu nosivost ili dimenzije vozila, troškove pregleda i kontrole snosi vozač.
(5) Ako vozač ne postupi po naređenju iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka, policijski službenik isključit će vozilo iz prometa. Isključenje vozila iz prometa traje sve dok se ne otklone razlozi zbog kojih je vozilo isključeno.
(6) Vozač je dužan isključeno vozilo odmah ukloniti s ceste na mjesto na kojem neće ugrožavati sigurnost prometa ili ometati normalan tok prometa (parkiralište, ugibalište i sl.), a najkasnije u roku od 12 sati vozač je dužan ukloniti isključeno vozilo sa ugibališta i sličnih mjesta.
(7) Ukoliko vozač nastavi upravljati vozilom nakon što je isključeno iz prometa na cesti ili ne ukloni vozilo sukladno odred­bi stavka 6. ovoga članka, policijski službenik će ponovo vozilo isključiti iz prometa ili u smislu članka 85. ovoga Zakona izdati nalog za njegovo premještanje na drugo mjesto.
(8) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji u prometu na cesti upravlja vozilom koje je isključeno iz prometa.

Članak 292.
(1) Policijski službenik koji je isključio vozilo iz prometa vozaču će privremeno oduzeti registarske pločice.


4. Zaključak- zaključite sami.
:LOL:
 
Medo said:
bikerboy, dvije su različite stvari to da ti ne mogu ništa ili da ti ne žele ništa. Da ne bi čovjek mislio da mu ne mogu ništa. Naravno da mogu.
Mogu i vidio sam to ne jednom.
Ako se zakače mogu nakalemiti štošta, iako je ovo što sam gore citirao malo nejasno.
 
Vjerujem da može dobiti i kaznu zbog neimanja A1 kategorije jer to vozilo više nije moped ako ide preko 50km/h.
 
Medo said:
Vjerujem da može dobiti i kaznu zbog neimanja A1 kategorije jer to vozilo više nije moped ako ide preko 50km/h.
Da ali niti auto nije motocikl ako mu skineš 2 kotača nego je neispravno auto. Barem ja tako razmišljam :misli:
Jedino da mu na izvanrednom teh. pregledu preimenuju moped u motocikl, e onda je pao za domovinu! :mrgreen:

Možda bi drug Bandit mogao biti upućeniji u te tajne zanata homologacije i teh. pregleda!
 
kak se tocno konta kada topic vode deca ss-a  :mrgreen:



motor od 50 cc ti je sigurno bolji od skuta....

ajte molim vas..

skut bar ne pokusava biti nesto sto nije...  :jesus:
 
znaci kada bi instalao neku blokadu motora na skriveni gumb i da me posalju na vanredni tehnicki nista mi nemogu ....?  (y)

mislim to sam teoretski zamislio u glavi pa recite jel tako .
 
rednyaW said:
da bravo..glavo da zgleda nema veze kaj ne ide...a zamisli sramote kada te skuter spljuska jer je ovo smece 50 cc   ljudi dajte molim vas...


rs 125 uzet neki stariji i ko bog se na 36 konaj vozit

pa telicu, ja vozim RS-a 94' godina 180 ccm, ali decko pita dali se isplati uzet tog TZR-a, i da mu ne spominjemo 125-ice je r nema polozeno za A kategoriju
 
E evo mene s novim pitanjima .....


sinoc sam prevezao motor doma u garazu i sve je 5 .

inace bilo je jako zima sad se kajem sto nisam neke rukavice nabavio prije :)



e zanima me par pitanja ... gdje sam sinoc isao na poligon jako je blata bilo e sad mi kaze prijasnji vlasnik da ima puno elektronike i nebi bas bilo pozeljno prati ga izravno crijevom pa me zanima poneki savjet oko toga.

drugo pitanje servis u kojem se servisira motor i di je kupljen je malo preskup i nisu bas strucni, a mene zanima ugradnja neke gljive ili sportskog auspuha koji bi digao zvuk sa jakog skuter zvuka na motorbike zvuk ili bar nesto izmedju . :)