yamaha virago 535

PAVLE26

New member
pozz ljudovi..zanima me jel ko zna koliko dodje regler za yamahu 535? i gdje se nalazi na motoru..nadam se da je on jer akumulator je novi..mjerio sam koliko puni i to je samo 12v..a trebo bi koliko mi se cini barem 14.nesto kada das malo gasa..i dali je moguce da motor prekida,stuca,nece primit full gas kada regler ne puna a akumulator naravno pomalo isprazni..hvala..
 
Veča je vjerojatnost da ti je otišao alternator (to voli otići na 535), no u svakom slučaju obrati se na www.voc-zagreb.hr oni sigurno imaju rješenje tvoga problema  (y)
 
nije 535 nego je dragstar 1100 ali da imaš poradi reda veličina

nedavno kupio regler 850 kn, alternator je bio oko 4000 kn, pitao sam jer nisam bio siguran šta je otišlo.

nadaj se da je regler, a imaš na netu manuale koji ti opisuju kako provjeriti ispravnost reglera i alternatora pa ako imaš malo znanja probaj sam, ako imaš para tjeraj kod majstora
 
sada sam malo svrljo po netu i napokon naso gdje se nalazi regler..a bas su ga na pravo mjesto smjestili,mora se auspug skinut jel nemos do serafa..nalazi se sa donje strane motora,ispod pomocnog rezervara...iz njega idu 3 bjele zice i jedna crvena..aluminiski je...decki koji su mi pomogli,(dvojica iznad)ako slucajno dolazite ovaj vikend u karlovac tj ozalj na susret molim vas da mi se javite za cugu..ja cu radit na sanku jel moj moto klub je organizator...sada jos samo da otfuram elektricaru da provjeri regler i one namotaje... (y) (y)
 
tri bijele žice ti dolaze iz alternatora i idu u regler. regler sam po sebi je teško provjeriti da li je ispravan. ali jednostavno se može provjeriti ispravnost alternatora, ako je on ok, a nadam se da jeste. onda je regler. (ukoliko je instalacija ok)

kada sam čuo koliko košta regler poludio sam, ali kada sam čuo koliko je alternator bio sam presretan što je regler.  :mrgreen:

preporuka da pitaš za cijene na nekoliko mjesta jer NISU ISTE. meni  je u škaro moto ispalo najpovoljnije. naravno ako nećeš ebay ili nešto polovno
 
Na ebayu ti je:
regler 58 eura
  http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-REGULATOR-RECTIFIER-YAMAHA-535-700-750-1000-VIRAGO_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ65Q3a12Q7c66Q3a2Q7c39Q3a1Q7c72Q3a570Q7c240Q3a1318Q7c301Q3a1Q7c293Q3a4Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem56328b590dQQitemZ370215180557QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

a alternator 120 eura
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YAMAHA-XV535-Virago-1987-1990-stator_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ65Q3a12Q7c66Q3a2Q7c39Q3a1Q7c72Q3a570Q7c240Q3a1318Q7c301Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem3a4efd9f8fQQitemZ250433347471QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories
(y)
 
hvala ti..bas sam danas ustanovio da je otisla jedna dioda na regleru..u servisu je 1100kn..puno previse i nedam im tolko...ej daj molim te kad si u karlovcu ili probaj doc sada ovaj vikend na susret tu kod mene da ti se barem kojom cugom,klopom oduzim jer si se stvarno potrudio..
 
hamersmith said:
tri bijele žice ti dolaze iz alternatora i idu u regler. regler sam po sebi je teško provjeriti da li je ispravan. ali jednostavno se može provjeriti ispravnost alternatora, ako je on ok, a nadam se da jeste. onda je regler. (ukoliko je instalacija ok)

kada sam čuo koliko košta regler poludio sam, ali kada sam čuo koliko je alternator bio sam presretan što je regler.  :mrgreen:

preporuka da pitaš za cijene na nekoliko mjesta jer NISU ISTE. meni  je u škaro moto ispalo najpovoljnije. naravno ako nećeš ebay ili nešto polovno
hvala ti na savjetu..daj kad budes negdje oko karlovca obavezno se javi..ti i ovaj decko drugi ste mi stvarno puno pomogli..hvala jos jednom..mislim da cu ga uzet preko ebaya..
 
PAVLE26 said:
hvala ti..bas sam danas ustanovio da je otisla jedna dioda na regleru..u servisu je 1100kn..puno previse i nedam im tolko...ej daj molim te kad si u karlovcu ili probaj doc sada ovaj vikend na susret tu kod mene da ti se barem kojom cugom,klopom oduzim jer si se stvarno potrudio..
Nemaš brige, tome i služi Forum. Cugu možemo popiti ali tek u 9. mjesecu kad se vratim s terena. Pozdrav  (y)
 
ma nema frke, drago mi ja ako sam ti barem malo pomogao. i ja sam bio u istoj situaciji prije dva mjeseca pa znam kako ti je, i meni su ljudi sličnim savjetima pomogli, kao što je v-max napisao -tome služi forum.

ebay je najjeftiniji definitivno, ako se ipak odlučiš kod nas kupovati nazovi škaro-moto u osijek. on mi je bio najpovoljniji 850 kn. i traži gotovinski popust ako ti ne kažu sami.

hvala na cugi, ako me put nanese u karlovac čujemo se.  (y)
 
hamersmith said:
ma nema frke, drago mi ja ako sam ti barem malo pomogao. i ja sam bio u istoj situaciji prije dva mjeseca pa znam kako ti je, i meni su ljudi sličnim savjetima pomogli, kao što je v-max napisao -tome služi forum.

ebay je najjeftiniji definitivno, ako se ipak odlučiš kod nas kupovati nazovi škaro-moto u osijek. on mi je bio najpovoljniji 850 kn. i traži gotovinski popust ako ti ne kažu sami.

hvala na cugi, ako me put nanese u karlovac čujemo se.  (y)
ok ..hvala jos jednom..cujemo se..