Yamaha XT or WR ???

KtmDuke

New member
Evo ovako zanima me znači Yamaha XT 600 ili Yamaha WR 400 negdi '98-'00 godište...dakle kolika je otprilike cijena tih plovnih motora (znam da je WR skuplji), gledao sam u oglasniku ali nema baš neka ponuda...pa ajde ako neko ima iskustva, kupova je tako nešto, čisto sam znatiželjan da bi mogo raditi daljnje kalkulacije...s tim da treba napomenuti da bi to bila eventulano pretvorba u SM :D
Jer frend je imao priliku nedavno XTa tih godišta kupiti za 20 000 kuna, motor je bio u super stanju i sve ali to je bila neka prijateljska cijena i na kraju je odusta i uzea auto :mortal:
 
pod broj jedan uspoređuješ dva totalno različita motora

vlasnik sam jednog xt-a i moram reći da je motor dosadan ko moja baba iako imam onu jaču verziju koja se proizvodila do 97 ,a na ovim novijima i moj dida zaspe od dosade.

wr400 je druga priča što se tiče divljana ali opet to je motor sa reztervoarom od 7 lit i bez žmigavca je i namijenjem je isključivo stazi za jednu osobu naravno.
ako voliš putovati odbaci wr.

što se tiče prerade u sm obadva se daju preraditi samo je wr puno pogodniji za to jer je lakši.
mašina je kod obadva motora izvedana dosta kvalitetno (za xt-a mogu reći da je nepoderiva)
 
znam što uspoređujem, wr sam spomenija jer hebeniji kao sm od xta dok opet xt je kod nas lakše nabaviti i jeftiniji je od wra
 
Ja sam nedavno kupio novog WR-a 450, i mogu reći da to nije motor za svaki dan, to je ono, za provozat se, iglupirat se malo po šumi, malo po zadnjem i tak.Nakon više od pol sata vožnje boli guzica, ne možeš vozit suvozača-icu, ali za gušt i zajebanciju je motor super.XT je ozbiljniji motor, ali daleko je od WR-ovi mogunosti za gušt i glupiranje, ni približno ne može tako na teren i to.Samo šta je puno upotrebljiviji, udobniji, možeš vozit suvozača i tak.
Eto, toliko do mene
 
WR je prava opcija za super moto ima kod nas RODIC verovatno ste culi za njega bivsi takmicar sampion Yu i uvoznik Yamahe za SCG.On ima pravi SM sa Akrapovicem od pocetka do kraja, motor ide kao bolest .Cena polovnog 9500 EVRA.
XT imam ja i toplo ga preporucejem svima , ali ako nekog interesuje SM sto znaci samim tim i divljanje po gradu XT je za WR mala beba
 
SuzaFan said:
Ja sam nedavno kupio novog WR-a 450, i mogu reći da to nije motor za svaki dan, to je ono, za provozat se, iglupirat se malo po šumi, malo po zadnjem i tak.Nakon više od pol sata vožnje boli guzica,

Prva faza, nakon kupovine takvog motora, jer da se naucis voziti stojecki.
:)

Pozdfrav, OrMar ...