Yamaha yzf 1000 thunderace

bobo RR

New member
Ovako razmisljam o kupovini ovog motora.Znam da je to koncepcijski dosta star motor ali mi se motor svidja vizualno i mislim da su sigurno manje isterane od npr. R1 ili cbr 900 a i udobnost joj je bolja nego supersport motora pa bih vas molio malo komentara o motoru il ak je netko ima da napise nesto.Na sto da pripazim kod kupnje osim onih opcih stvari,kolka joj je maks brzina,ubrzanje.Nasao sam jednu al je u Gospicu a to mi je dost daleko pa ak nest netko zna o tom motoru nek napise,da nedem bezveze a da to nije to.
 
motor je ok...e sad dali je isteran ovisi o vozacu, jer da se sa njim jako lijepo vozit... :mrgreen:...ako kupujes kupi onda od 97-e god pa na vise jer im je potrosnja ulja u nekakvoj normali dok prvi modeli trose isto kao i prethodnik fzr1000.... :mrgreen:
 
Ovaj je godina prizvodnje 1997 od kad su se one radile od 96 ili 95,jesi ti imao fzr 1000
 
imal ti je taj motor clan ovog foruma thunderaceYZF pa ga pitaj  :mrgreen:
al sam cula da dobro lezi u zavojima  (y)
 
Nadji prošlogodišnje Motorevije o savjetima kod kupnje polovnih motora, mislim da su opisane karakteristike i dani savjeti o ovom modelu uz ostale!
Ako znaš Njemački to isto možeš nači i na Motorrad online pod naslovom Gebrauchte pa na 8 stranici  (Yamaha YZF 1000 R) a to ti je isto ko i u našoj reviji samo možda opširnije!
Pozdrav!
 
mašima od thunderace-a  je u principu ista mašina kao i fzr 1000 a to je u ono vrijeme bio super sportski motor, samo kaj je razlika u prijenosnom omjeru i još par sitnica kaj se tiče samog agregata u odnosu na fzr 1000 pa je malo prigušen (max speed 260 km/h). ta dva motora se najviše razlikuju po vanjskim oplatama, a budući da se neposredno nakon thunderace pojavila prva r1 taj motor je uvijek bio nekak po strani i nema ih baš puno. porošnja ulja je opće poznata stvar za te motore ali to ne znači da su blizu generalke ako puno troše. začudil bi se koliko one još mogu proći ;)
 
Ja u suboto skoro 200km napravio na takvom motoru ,nikad opran,odrzavan a preso 100000km.
Ide dobro zavisi od guma kako ide po zavojima a da ulje trosi trosi vala  :mrgreen: