YBR 125 - pitanje

_ivo_

Member
kao prvo, znam da YBR nije H-D  :mrgreen:

moj direktor u firmi ima H-D Softtail Custom, 1600ccm, zracno hladjenje :)
dodatno je stavio kiler za ulje, jer je to kao dodatna opcija kod H-D... stavio ga posto se vozi pretezno po gradu, pa se ulje zagrijava podosta...

mene zanima, dali se na YBR moze isto tako to ugraditi? jer i ja cu voziti pretezno po gradu, pa bi ugradio taj kiler, ako se moze...
nije da je jako potreban, ali bi ipak malo pomogao ulju da se bolje hladi ;)

i dali netko zna neku web stranicu gdje bi mogao pogledati sve sto se moze doplatiti kao opcija na YBR 125 - ako postoji tak nekaj i ako uopce ima kaj dodatno za uzeti  :misli:

tnx  :shock:
 
_ivo_ said:
kao prvo, znam da YBR nije H-D  :mrgreen:

moj direktor u firmi ima H-D Softtail Custom, 1600ccm, zracno hladjenje :)
dodatno je stavio kiler za ulje, jer je to kao dodatna opcija kod H-D... stavio ga posto se vozi pretezno po gradu, pa se ulje zagrijava podosta...

mene zanima, dali se na YBR moze isto tako to ugraditi? jer i ja cu voziti pretezno po gradu, pa bi ugradio taj kiler, ako se moze...
nije da je jako potreban, ali bi ipak malo pomogao ulju da se bolje hladi ;)

i dali netko zna neku web stranicu gdje bi mogao pogledati sve sto se moze doplatiti kao opcija na YBR 125 - ako postoji tak nekaj i ako uopce ima kaj dodatno za uzeti  :misli:

Nema šanse da ti takvo što treba na YBR-u. Da vidiš šta se s njima radi u auto školama i ne pregrijavaju se.
 
^^^^
trebam i u autoškolu, ici položiti A :)

daj reci, koja ima bas taj motor, htio bi na njemu se uciti, posto bi njega i kupio  (y)
 
_ivo_ said:
daj reci, koja ima bas taj motor, htio bi na njemu se uciti, posto bi njega i kupio  (y)

Rijetko koja nema YBR, ali za konkretno će ti morati odgovoriti netko iz ZGB-a, jer ja sam polagao u Novoj Gradišci.
 
ja i kompa imali smo YBR-e godinu dana...vozili smo ih stalno u crveno...95% po centru grada...tu mašinu možeš samo razbiti s čekićem ili se u nešto zaletjeti...nikada se nisu pregrijali i stali....nama potrebe za nikakvim preinakama
 
BORISSS said:
ja i kompa imali smo YBR-e godinu dana...vozili smo ih stalno u crveno...95% po centru grada...tu mašinu možeš samo razbiti s čekićem ili se u nešto zaletjeti...nikada se nisu pregrijali i stali....nama potrebe za nikakvim preinakama
odlicno, hvala  8)
 
Redovno provjeravaj da ima ulja u mašini i nebu se to čudo pregrijalo. Nemoj baš terati ful gas od semafora do semafora na +30stupnjeva celzijusa i to bu čudo dugo išlo.
(y)
 
BORISSS said:
ja i kompa imali smo YBR-e godinu dana...vozili smo ih stalno u crveno...95% po centru grada...tu mašinu možeš samo razbiti s čekićem ili se u nešto zaletjeti...nikada se nisu pregrijali i stali....nama potrebe za nikakvim preinakama
također .............teram ga ko do blokadai ne znam sve čega ne.........i ne uništivo je to napravio sam u komadu 200 km..... i cijelo vrijeme pun gas i niš se nije nešto pretjerano pregrijal  (y) nema straha da se pregrije ili bilo kaj takvo jer je on namjenjen večim temp. pošto je zračno.........dobro sad nemoj ga ostaviti pol sata da radi  :D na mjestu ali ja garantiram da se neče pregrijati  (y)
 
mislim da je radna temp. 125cc mašine oko 120 c. stupnjeva.
imam ja kineza 125cc i stalno ga vozam i nema problema, zračno hlađenje.
i navozaš se s tim i nema kvarova, dok na 2t ima ih puno više...
u biti motor se ugrije, što se osjati kad približiš ruku, al to ti tako mora biti
 
ljudi pa nisu budale radile motor ........ipak je predviđeno za te nekakve uvjete (semafor......gužve) nema za tim potrebe  (y) kupi vozi i ne opterečuj se i ne slušaj ljude okolo :mrgreen:
 
Sa previse hladnim uljem mozes sam s*izdit makinju (viskozitet, trenje, tlak, ....) jer u tvornici su valjda sve predvidili.  (y)
 
CH4 said:
Sa previse hladnim uljem mozes sam s*izdit makinju (viskozitet, trenje, tlak, ....) jer u tvornici su valjda sve predvidili.  (y)
pa da to ja i pričam.......ma taj lik ugrađuje valjda hlađenje kad ima pilu od 1600 ccm ali mislim da se i on teško pregrije jer je sve to predviđeno (y) evo ja idem za par sati na grobnik i vidjet čemo šta če bit ali znam dda se neče pregrijati  (y)
 
_ivo_ said:
^^^^
i, kak je bilo na Grobniku? :)
od kud da počnem  :mrgreen: put prošao odlično motor sam naterao (po novoj sam išel dolje a po starpj natrag jer je kiša padala) 125 km/h ne bi vjerovali a okretaji u crvenom  :mrgreen: a vozio sam po autocesti konstantno 100 - 110 - 115 i u nekim uzbrdicama (malim :mrgreen: ) 80 - 90 došo sam za 3 sata i neke sitno......napravio u dva dana 600 km.........a na grobnikubilo odlično samo kaj sam šrafil po autu cijelu noć jer nam radilica pretukla i ondamotor van i nutra drugi (mehaničar sam u raing team-u ŠAMEC) (škoda cup) nisam niš soaval i onda na put poslje trke krepan sam totalno. kad sam doma išel po staroj užival sam cesta je predobra........cesta je ROLS ROJS među cestama :LOL: :LOL: :LOL:
 
^^^^
daj mi reci, kako se taj motorić čuje sa serijala spuhom? mislim, dali se cuje da to ipak nije neki skuter  :misli:
 
_ivo_ said:
^^^^
daj mi reci, kako se taj motorić čuje sa serijala spuhom? mislim, dali se cuje da to ipak nije neki skuter  :misli:
pa čuje se kak se čuje čuješ motor i neke malo da  ide kroz auspuh van a moj se čuje feeest .......pitaj tu mihu ili vladeka kak se čuje ...zlo  :mrgreen: (moj s otvorenim)
 
^^^^
ok, nije meni do toga da on grmi  8)

samo da ne "zuji" kao neki skuter, nego da se cuje da to ipak je motor, a ne skuter  :misli: :?
 
_ivo_ said:
^^^^
daj mi reci, kako se taj motorić čuje sa serijala spuhom? mislim, dali se cuje da to ipak nije neki skuter  :misli:

Ne čuje se nikak s orginalnim. To je 125-tica. Jače se čuje mašina nego auspuh, ali s Kuceljom se dobije doza zvuka koja je zadovoljavajuća za tu kubikažu.
 
_ivo_ said:
^^^^
ok, nije meni do toga da on grmi  8)

samo da ne "zuji" kao neki skuter, nego da se cuje da to ipak je motor, a ne skuter  :misli: :?

nemožeš uspoređivati skuter 2t 50cc i ybr-a 4t 125cc, normalno da ybr ima puno bolji zvuk