Z 750 ili nexus 500

brijač

New member
maxi skuter ili naked?koji je po čemu bolji?koje su im mane?koji su im troškovi održavanja?potrošnja,rega?mišljenja?
 
ako se uopce možeš dvoumiti između to dvoje bolje uzmi skuter  (y)
 
treba mi nešt za na posao dok je lijepo vrijeme,cca 20,30km dnevno...dakle nikve duge ture...motor mi je privlačniji, dok mi se skuter čini puno praktičniji..zato bih rado i neke brojke od nekog ko ih vozi...
 
Usporedi cijenu u startu, potrošnju,registraciju,osiguranje,servis i gume,i eto brojki... e sad pitanje je sta želiš sta trebaš i slično



 
milanche said:
Usporedi cijenu u startu, potrošnju,registraciju,osiguranje,servis i gume,i eto brojki... e sad pitanje je sta želiš sta trebaš i slično
nabavna cijena bi oboma bila cca 4000€, al me zanima kolko koji od njih ždere gume pri normalnoj vožnji,kolko koštaju neki redovni servisi,kak im se kreće potrošnja...koliko košta recimo održavanje kroz nekih 10 000km?
 
milanche said:
Malo provrti temu o jednom i drugom,osobno bi ubacio i Shivera unutra u odabir

nije to za gradsku vožnju  :?
 
brijač said:
treba mi nešt za na posao dok je lijepo vrijeme,cca 20,30km dnevno...dakle nikve duge ture...motor mi je privlačniji, dok mi se skuter čini puno praktičniji..zato bih rado i neke brojke od nekog ko ih vozi...
Kupi ono kaj te privlaci, jebo prakticnost....kupil bus si skuter pa bus slinio svaki put kad netko sa zecom prodje pored tebe  (y)
 
Kupi skuter i ostani na praktičnosti. Kupi motor pa te možda iznenadi (i 99.9999% privuče) još pokoja stvar osim praktičnosti. Ako uzmeš u obzir kaj dobivaš za koju lovu mislim da nećeš dugo premišljat  (y)  :mrgreen:
 
brijač said:
maxi skuter ili naked?koji je po čemu bolji?koje su im mane?koji su im troškovi održavanja?potrošnja,rega?mišljenja?

Ko prvo to nemreš uspoređivati...ajde imam vremena trenutno pa bum nekaj i napisal, pošto sam vozikal oboje  :LOL: :afro:

Nexus- jeftina rega, servis, opčenito održavanje je jeftinije.....vozi se kak se vozi, to je skuter, odi nekome i probaj. Ako ti se svidi onda znaš, ima snage i dobar je to skuter, možeš s njim na more itd bez puno muke i slično. Puno tovarnog prostora, kupiš kofer i možeš di hočeš, sjedalo za suputnika je super i nebude se niko žalil. Mala potrošnja cca 4L-4.5L normalne vožnje...kaj je tebi normalno ne znam...

Z750- ZABAVA i JEBENI TROŠKOVI(nema kraja) (nonfriendly sjedalo za suvozača/icu).  Ja sam za z750  (y)
 
hah jeboga.. ovu usporedbu sam dva puta procitao da vidim jel nisam nesto krivo procitao  :misli:
mislim da ti je ovo najlaksa odluka ikada , posto pricas o dvije sasvim razlicite stvari  :mrgreen: jedino sta su oba na dva kotaca haha  :jesus: uglavnom skuter je skuter , motor je motor.. ako ti treba od tocke A do tocke B to je skut .. ako zelis nesto vise = motor..
Gore su ti dečki također rekli sto se tice odrzavanja , placanja poreza , rege .. vidna razlika je , ti odluči , sretno  (y)
 
danc00 said:
Z750- ZABAVA i JEBENI TROŠKOVI(nema kraja)

Da, zabava trazi benzin, a benzin je trosak kojem nema kraja  :LOL:
 
:mrgreen:

funny-picture-scooters-men.jpg