Zašto se gasi???

GePeZe

Well-known member
Imam Apriliu AF1 Futuru 50, i već mi se dva puta samo jednostavno ugasio i nije više htio upalit. Prvi put sam si stavio zamjensku svječicu i upalio je išao dalje bez trokiranja, išao je ko lud. I jučer sam se isto vozio, u 3. sam ga ravukao do jedno 9000 okretaja i prešalto i samo je cuknuo i crkao, onda sam opet skinuo svječicu, i gledao da se nije uhvatila kuglica na nju, no bila je čista, stavio sam rezervnu i ni s njom nije htio upalit, a imao je iskru. I tako sam ga na alnaser vrtio malo bez svječice, vratio sam svječicu nazad, već sam bio odusto i malo sam samo dotaknuo dugme i samo je sastavio, išao sam onda doma, i uopće nije više ni trokiro ni crkavo, odlično je primao gas. AKO KO ZNA ŠTA BI TO MOGLO BIT NEKA MI ODGOVORI???8)
 
Budući da 2T jednostavno mora ić, osim ak je zaribao ili nema struje. Preostaje ti jedino problem sa gorivom. Možda imaš talog rđe u tanku pa ti se zaštopava dotok goriva, pa kad malo streseš motor opet ide, pa opet dok se ne zaštopa...
 
Ja imam plastični rezervar. Neznam, ako se zaštopala dizna onda bi mi stalno trokiro al on sam crkne i kasnije opet upali i ide ko vrag, stvarno ne znam šta je. Sumnjam jedino na vodu u gorivu. AKO IMA KO JOŠ KAKAV DOBRO NAMJERAN SAVJET NEKA MI KAŽE!!! 8)
 
zastopan ti je odusak rezervara 90%... tak englezima blesavim se to zastopa na rs 125 i kad drzis motor uspravno nece ic, a cim se nagnes vuce (pola ih tako popadalo :mrgreen: )...
ak se ne varam tebi na futuri to crijevo ide od vrha rezervara pa kroz most... probaj ga propuhat. Ili ako nije to pogledaj crijevo koje vodi od rezervara do karba... mozda kad si spusto rezervar si ga negdje prekinuo... i to ocisti i beba! :wink:
 
Motor kak god da okreneš ide, samo mu dođe moment kad crkne malo vrtim naprazno bez svječice i onda upali, a i skido sam rezervar i puštao gorivo i gledao i curi bez problema. Jel imo ko kakvih sličnih sranja? Jel bi moglo to bit od vode u gorivu? 8)