Zadar

1. RIP☹️

a onda kad je već pitanje,
vjerojatno - kralježnica, mali krc i gotovo

tako znam par slučaja,
motor: samo ogledalo, fuzić...
čovjek skoro bez ogrebotine,
ali ga više nema ☹️

najgore mi je kad vidim takav
motor kod 3. pok. vlasnika i zovem ga "crna udovica" 😥

a opet, netko se zbomba u auto
pa krš i lom, ali živ

sve je stvar, kakve je netko
sreće
 
Last edited:
Bio sam klinac,kada je u bircu prek puta crkve na svetom duhu,stariji decko iz kvarta,pao sa stolice na kojoj se lagano ljuljao,pukao lubenicom o pod i na mjestu poginuo...tako da,sve je moguce,tu je pjesacki ,mozda je neko iskocio,zebra skliska,lubenicom u zid i pa pa!
 
... pretpostavljam što je m. mislio "pitanjem"

i većina nas je tamo prošla
(pa i ja sa, više raznih motora)
iako nisi iz Zadra

htio sam napisati:

nije potrebna velika brzina za
gadno nastradati - možeš voziti sporo ili u ograničenju,
možeš biti i na biciklu, skejtu, rolama, pa...

a opet, možeš izletjeti s ceste u punoj opremi sa ... km/h, zbog drugog auta i proći samo npr. s otvorenim lomom lijeve ruke, ali
motor - totalka


... baš šteta, stvarno mlada cura, premlada :confused:
 
  • Sad
Reactions: Fujiix
... pretpostavljam što je m. mislio "pitanjem"

i većina nas je tamo prošla
(pa i ja sa, više raznih motora)
iako nisi iz Zadra

htio sam napisati:

nije potrebna velika brzina za
gadno nastradati - možeš voziti sporo ili u ograničenju,
možeš biti i na biciklu, skejtu, rolama, pa...

a opet, možeš izletjeti s ceste u punoj opremi sa ... km/h, zbog drugog auta i proći samo npr. s otvorenim lomom lijeve ruke, ali
motor - totalka


... baš šteta, stvarno mlada cura, premlada :confused:
Da, zapravo je pitanje bilo retoričko ali slažem se da su nas razne situacije naučile da se gine u potpuno besmislenim situacijama. Jadno dijete...
 
Da, zapravo je pitanje bilo retoričko ali slažem se da su nas razne situacije naučile da se gine u potpuno besmislenim situacijama. Jadno dijete...
Bas tako , 60 m ceste ima od zavoja pod 90 ⁰ do vrata ...
 
Počivala u miru.

Kumova žena je prije 15g penjala Speedya (onaj mali žuti skuter iz peveca ili odakle već, 3999 je koštao) na trotoar, 1kmh. Oklizla, pala, kaciga poletila, potres mozga i 4-5 dana u bolnici na promatranju. Vrlo lako je moglo gore završit.
 
Ne kuzim, u sta je udarila?
a valjda u ta vrata na izlazu iz starog dijela grada,

BTW
inače nisam sklon komentiranju u ovim temama, ali
kad sam pročitao članak i onu uobičajenu sintagmu:

"zbog brzine neprilagođene stanju i uvjetima na kolniku"

pogodilo me u živac, pa napišeš to i "stvar riješena" :confused:
 
"zbog brzine neprilagođene stanju i uvjetima na kolniku"

pogodilo me u živac, pa napišeš to i "stvar riješena" :confused:
Kosa mi se na glavi dize od te recenice. Da se streses sa 10kmh na klizavom kolniku, opet nisi "prilagodio brzinu uvjetima". Sama si je kriva, to zele reci. Bas me ljuti taj narativ.
 
Ljutio ili ne, ovo je školski primjer. Imaš ravni dio od 50 metara, suženje s velikim kamenim blokovima, mokra cesta koja je i po suhom kliska, 4 ujutro, o alkoholu se nije pisalo. Kad sve to zbrojiš, u pravilu nema drugog objašnjenja nego da vožnja nije prilagođena uvjetima na cesti. Dovoljno je dotaknuti malo jače kočnicu, ne treba uvijek tražiti razloge u vanjskim faktorima.
 
Ljutio ili ne, ovo je školski primjer. Imaš ravni dio od 50 metara, suženje s velikim kamenim blokovima, mokra cesta koja je i po suhom kliska, 4 ujutro, o alkoholu se nije pisalo. Kad sve to zbrojiš, u pravilu nema drugog objašnjenja nego da vožnja nije prilagođena uvjetima na cesti. Dovoljno je dotaknuti malo jače kočnicu, ne treba uvijek tražiti razloge u vanjskim faktorima.
Ma ja sam pricao vise generalno, ne za ovaj specificni slucaj
 
R.I.P.
Ovo je stvarno tragedija, koliko bi mladih života bilo spašeno da se u autoškole uvedu osnove tehnike upravljanja motociklom.
Znam da na poligonu postoji sve, no oni samo kažu što moraš izvoziti, slalom, kretanje stajanje osmmicu, no nitko u suštini ne pokazuje osnovnu tehniku upravljanja motociklom, a to bi u ovakvim situacijama moglo spasiti glavu, samo lagani udarac u desnu ručku..... žao mi je kad se ovako nešto dogodi svaki puta mi je žao i nitko ne zna što nas čeka sutra, samo koliko sam situacija proživio u ovih 31 godinu na motoru...... Nema to veze ni sa dragim nam Bogom koga često volimo zazivati niti sa sudbinom nego sa glavom koju nosimo i upravljanjem motorom.
 
  • Like
Reactions: liberty
eto,djabe i kaciga od 800 eur.,sa 20 na sat,direkt u kantun...reka sam jednom,da kaciga sluzi najvise protiv letecih gmazova...pa i ona od 10 eur,je dobra,ako dobro dihta zrak... katastrofen...
 

Attachments

  • eto.jpg
    eto.jpg
    2.1 MB · Views: 0
i,onda dalje, ovi Pauci dizu auta bezVez.,dizu parkirano auto preko puta ovog, koje nikom ne smeta,a krivo jest parkiran,ali uredno i ne smeta.,a ovakvi prodju lišo i opasni su za promet,i sad lipo iza okuke udjes u zavoj,ugledas ga...i odeeee...di stignes,u more...u zid...
 

Attachments

  • origigi.jpg
    origigi.jpg
    758.8 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: Village