zagorci, pozor snima se

lopac

New member
Also ekipa ovak, za potrebe snimanja moto putopisa po Zagorju i okolo traže se zanimljiva mjesta i ljudi koje bi bilo interesantno zabilježiti, pa ovim putem molim za pomoć. U svakom mjestu, gradiću, mjestu vjerojatno postoji takvo nešto ili netko što je vrijedno zabilježiti okom kamere i posjetiti motorom, eto pa navalite
 
DiAbLeRo said:
Aco, ti si?
:mrgreen:

To mi je prvo palo na pamet :mrgreen:

lopac said:
Also ekipa ovak, za potrebe snimanja moto putopisa po Zagorju i okolo traže se zanimljiva mjesta i ljudi...

Samo da zagorske dvorce i priče o njima snimiš imaš posla preko glave :wink:
 
U dva ili tri navrata, kad sam prohujao nedgje istočno od Stubice (ako se dobro sjećam) prema Sv. Mateju pred krčmom stoji dekorativno parkirani stari motocikl: NSU, onaj 250cc, single, četverotaktni!

Nisam stao i pitao: otkuda, zašto, do kada je bio u voznom stanju - a trebao sam; možda ćete vi?

A takav mi je motor ostao u sjećanju kao nedostižni san, u one dane kada sam vozio "cvajtakter" ČZ 175. Mogao se je taj NSU u onoj državi (ime joj se nespominjalo :) kupiti samo "sa konsignacije", za dokazano legalne konvertibilne marke ili dolare. I onda sam, puno godina poslije, negdje pročitao, da je gospodin Sojčiro posjetio Europu na prelomu pedesetih i šezdesetih, i da mu je baš taj motocikl zapeo negdje za oko, i pomislio je Sojčiro: "a zakaj i mi nebi naredili nekaj sličnoga?" NSU je otišao u zaborav, a Sojčiro, a zatim i drugi njegovi zemljaci polizali su za manje od dva desetljeća cjelokupnu motociklističku industriju stare Europe... 

A Gupčevu Lipu zaobići nesmete. Jerbo svaki zagrebački bajker koji drži so sebe otidje tam na gemišt prvu stvar kad se sneg preko Slemena rastopi.

 
Trakoscan je uvijek dobro vidjeti..upravo sam se vratio s voznje kroz Trakoscan i onaj miris borove sume, neprocjenjivo..

uglavnom, ak ce se neko ic vozat po zagorju, pozovite me..
 
Fala Bogu nisam Aco, nas dvojica se vozimo na pravim motorima i ne vozi nas klimatizirani kombi  :mrgreen: htjeli bi snimat nesto sto nije standardno i već  viđeno i ne mora bit komercijalno, nego mjesta, ljudi, susjedi, frendovi , priče koju su nama običnom puku zanimljive