Zagreb Graz ali bez vinjete - pitanje za Slovence ili ako netko zna

Doc Luka

Member
Sad  kad  smo  svi  u  strahu  od  slovenske  policije  i  vinjeta  starom  cestom se  putuje  do  Graza  kako

Ulaz  u  Maribor  jer  onda  Tržaškom  cestom ili  se  može  ravno  ili  Hitrom  cestom  dalje  jer  nema  oznake  da  bi  trebali  vinjetu.  Jali  dobro  samo  se  spustit  u  Centar  pa  do  kolodvora  i  starom  Šentiljskom  cestom  preko  436  ceste  i  preko  ceste  3  do  rotora  koji je  kod  Pesnice  pa  dalje  starom  ili  ne.  Ja  sam  ovaj  puta  preko  Jurija  cesta  te  sam  došao  nešto  prije  rotora  van  i  kad  tamo  oznaka  za  vinjetu .

Molim  tko  zna  jeli  je  hitra  cesta  u  sustavu  naplate ovaj  prvi  dio  ili  ne  jel  se  može  do  oznake  centra  tj.  cestom  kad  se  spušta  poslije  podvožnjaka  ili  ne  ?  Hvala
 
Moje info govore da je rotor iza Mb pod DARS-ovom jurisdikcijom...  :wink:
 
U rijeci i slici: http://bezvinjete.blogspot.com/2008/06/izbjegavanje-slovenske-vinjete.html
 
dr.chala said:
Moje info govore da je rotor iza Mb pod DARS-ovom jurisdikcijom...  :wink:

Je  tamo  je  i  naznačena makar ni  oni  ne  znaju  citiram :" Slovenski inspektor za promet na osnovi brojnih pritužaba s strane slovenskih državljana odredio je da za kružni tok kod Pesnice vinjeta nije potrebna te su oznake oko 11.7. skinute (Večer, 16.7.2008). No ne zadugo; samo tjedan dana kasnije DARS se ponovo predomislio i vjerojatno s odobrenjem Ministarstva prometa vratio oznake (Večer, 23.7.2008).

Teško je procijeniti radi li se o zastrašivanju vozača ili namjeravaju državne službe stvarno zaustavljati vozila i naplaćivati kazne u kružnom toku. To će biti teško izvedivo, jer na samom kružnom toku i obje prilazne državne ceste nema mjesta za sigurno zaustavljanje vozila. Odluku o izabranom putu morate donijeti sami, a mi vam nudimo dva alternativna pravca, jednog koji koristi te jednog koji ne koristi taj kružni tok."

Mene  je  zanimalo  jer  možeš samo  proći  1/4 kružnog toka bez vinjete  i  ona  cesta  kad  ulaziš u  MB znači  mora  se  na  Tržašku  u grad ili  ravno nemre  se skretat  desno  kao  nekad  :(