Zakaj nam u voznji struzu disk pločice?

Maestral

Active member
Struzu i napred i nazad. definitivno nisu strugale dok je skuter bio nov.
Onda sam malo pitao kolege motoriste i skuterase kaj da napravim da vise ne struze pa sam skuzil da je to rasirena pojava jer su svi od reda odgovorili "i meni struze pa kaj.."

Zake je to tak? :misli:  Kaj da delam?
 
milanche said:
Prašina se nakupi, struže i sve super, ništa strašno

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Ma nije prasina. Struzu one direkt i to puno previse za prasinu...
 
Ma prašina kad ti kažem, vozis se uzivas i misliš da je prašina, ništa strašno, malo iritantno , ali postoji rješenje, uzmes Tmaxa i nema struganja, zveckanja,spuštanja, cvrčaka ničega... Ili stavi Akrap bez db pa te ne brine ništa jer ništa ni ne čuješ, ili uzmi Schuberticu :LOL:  :LOL:

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 
Maestral said:
Ma nije prasina. Struzu one direkt i to puno previse za prasinu...

Prasina najcesce a ako si mijenjao plocice vjerovatno se materijali ne podudaraju bas. Najbolje plocice su bile one koje sadrzavaju azbest ali zbog eko-zdravstvenih sranja povukli su proizvodnju takvih. Ja sam kupio originalne plocice za moj motor pa svejedno nekad skripe i struzu...
 
SpoRRi said:
...................... Ja sam kupio originalne plocice za moj motor pa svejedno nekad skripe i struzu...

O tome i pricam. Svima plocice skripe i struzu a nitko ne ferma previse a cinjenica je da ne bi trebale, bez obzira bile nove ili stare.
Moje su relativno stare ali imaju jos dosta mesa i struze napred i nazad...

Skinuti kljesta pa cistiti? Pomaze li to? Klipovi se ne vracaju?
Valjda netko ima neku formulu...
 
A valja ocistiti ponekad ali mislim da to nije do klijesta nego bas zbog nepodudaranja materijala, to nije izljecivo nego jednostavno se opusti i vozi. Sigurno ces nakon nekog vremena otupit i neces to ni cut. Meni je ali doslovno odmah pocelo skripati cim sam stavio plocice znaci jednostavno je do njih.  :mrgreen:
 
fino skineš kliješta proradiš klipiće kad iziđu skoro pa vani krpicom izbrišeš svu šporkicu,kupiš mast za kliješta lagano namažeš klipiće i osovinice koje drže pločice.Prođeš finim šmirglom na ravnoj površini pločice ,potom diskove Montirtaš i one ponovo škripe ali ti je bar srce na mjestu (y)
 
grafit said:
fino skineš kliješta proradiš klipiće kad iziđu skoro pa vani krpicom izbrišeš svu šporkicu,kupiš mast za kliješta lagano namažeš klipiće i osovinice koje drže pločice.Prođeš finim šmirglom na ravnoj površini pločice ,potom diskove Montirtaš i one ponovo škripe ali ti je bar srce na mjestu (y)

:lolcry: :lolcry: :lolcry:  (y)
 
A možeš probat i sprejem za čišćenje kočnica, u narodu poznatog pod nazivom Brake Cleaner, dostupan u svim bolje opremljenim apotekama.

:neznam:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
http://forum.mojskuter.com/


s ovog potoka ozbiljni dečki piju vodu  8)
 
grafit said:
fino skineš kliješta proradiš klipiće kad iziđu skoro pa vani krpicom izbrišeš svu šporkicu,kupiš mast za kliješta lagano namažeš klipiće i osovinice koje drže pločice.Prođeš finim šmirglom na ravnoj površini pločice ,potom diskove Montirtaš i one ponovo škripe ali ti je bar srce na mjestu (y)

Nista mazat.....


Skinut klijesta, izvadit plocice, malo napumpat kocnicu da klipici izadju, oprat i vratit sve nazad. Oprat u sapunici, jer ona ce biti blagi lubrikant za klipice, ali moze i sa brake cleanerom. bitno je samo dobro oprat klipice i nikako ih ne gurat nazad u klijesta dok nisu cisti.
Ispolirat osovinice/vodilice plocica da budu glatke



EDIT:
mozda mislis na bakrenu mast? Da, ona pomaze da kocnice ne cvile kod kocenja (namaze se zadnja strana disk plocica - tamo gdje je u kontaktu sa klipovima)
 
Ma samo nauljis diskove sa masčobom i ne škripi više ništa ...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 
milanche said:
Ma samo nauljis diskove sa masčobom i ne škripi više ništa ...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

A i potrosnja benge bude manja - pogotovo nakon prvog kocenja (od tada vise ne trosi prakticki nista) :)
 
može i bakrena ali koristim baš mast za kočnice ,male tubice cca 60 kn .Nekidan sam vidio kako jedan stariji mastor polira klipiće sa konapčićem za pakiranje paketa i (y)
 
3alfa3 said:
A i potrosnja benge bude manja - pogotovo nakon prvog kocenja (od tada vise ne trosi prakticki nista) :)
Ekonomičnost na prvom mjestu :LOL:

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 
grafit said:
može i bakrena ali koristim baš mast za kočnice ,male tubice cca 60 kn .Nekidan sam vidio kako jedan stariji mastor polira klipiće sa konapčićem za pakiranje paketa i (y)

Upravo odradio ciscenje kljesta i moram priznati da je ovo genijalan savjet  (y) (y)

Skuzio da je razlog skripanja nevracanje plocica a razlog toga su zahrdjale one dvije osovinice/vodilice.
za sada ih ocistio i malo posmirglao/podmazao ali narucit cu nove.

Hvala 3alfa3 & grafit  (y)
 
SpoRRi said:
Do prve kise  :evil:

U principu se po kisi ne vozim a i motor je u garazi pa mozda potraje neko vrijeme.
A ni osovinice nisu skupe  :wink: