Zaklepetao Majesty epilog

zocko yp

New member
Pozdrav zajednici.
Otvaram novu temu kako bi stavio točku na i jednom velikom problemu.

Prošle godine u 8 mjesecu mi je zaklepetao Majesty 250 na povratku s mora.
Transportirao motor u Daruvar kod mehaničara kojem sam vjerovao da me neće zmuljat obzirom da sam slutio da kvar nije trivijalan.
Nakon što je odležao kod njega cijelu zimu a da ga nije ni pipnuo (dogovor je bio da će ga polako složit kroz zimu kad nema baš puno posla) u 3 mjesecu ove godine ga je napokon otvorio i tu su se sve moje crne slutnje obistinile. Prema njemu je trebalo promjenit sve u mašini (predračun od Elode 19.000,00 kn) Da nisam ekološki svjestan skuter bi završio u Savi. Nakon što smo revidirali djelove došli smo do prihvatljivije cifre od 5.600,00 kn. Djelove sam naručio kod Nike u splitu uz naravno forumski popust (Hvala Nike). Djelovi su stigli u roku od 14 dana svaka čast na poslovnosti.
Djelove sam odnio mehaničaru i oni su mu bukvalno stajali kraj raskopanog motora do 15.6 kada mi je rekao da on to ne stigne složit jer ima puno posla. Tu sam već bio lud, motor raskopan u Daruvaru. Sva sreća na ovom svijetu ima dobrih ljudi pa bi se ovim putem zahvalio Neni sa fazerom i Jagodiću sa BMW-om koji su mi preporučili Tomu iz Garešnice. Sve ispočetka, nabavi kombi i vozi raskopan motor. Tomi svaka čast složio ga je u roku 2 tjedna i to onako kako se slaže motor koji namjeravaš vozit i dalje, radi ko urica. Samo napominjem napravljena je kompletna generalka.
Za sav posao mi je uzeo jako malo kuna i svima bi ga preporučio.

Svima koji su na bilo koji način pomogli ovim putem zahvaljujem.

Što se tiče Nine iz Daruvara, moje motore i moje novčiće više nebu videl :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
ajde glavno da je napokon složen
zamalo godina dana prošla

kakva čovjek njasra može imati s nečim što crkne

znači - popravak je koliko toliko novčano bio povoljan/ok

i sad prodaja ili?
 
Nebum ga prodaval ostavit ću ga u firmi da imamo za po gradu, nekak mi ga je žal prodavat sad sam se vezao za njega.

Popravak je sa svim transportima, djelovima i rukama bio cca 9000 kn
 
dosta je uloženo u njega
možda je i najbolje rješenja zadržat ga
ako je složen kako spada - praktički je nov
drago mi je da si to riješio (y)

pretpostavljam da bi talijanska mašina od 250 ccm ipak bila nešto jeftinija za popravak
 
Tak je, to je taj. Čuvajte ih se, u mašini je bilo svega od silikona, diht mase gdi ne bi trebala bit do nekakvih limića za podmetanje itd.
Na mašini se vidlo da je slagana za prodaju.
 
žalosno jebiga.  :? 

-ipak me neko proviđenje spasilo da tam ne uzmem motor. 8)
 
te mašine  su prošle triput više kilometara od zabilježenog na uricama,a neke su bile i zaribane pa su ih slagali tek da prorade da ih mogu uvaljati ljudima.kad kupujete od njih tražite garanciju na motore i to pisanu da se nemogu izvuči ako mašina kihne nakon nekuh stotinjak kilometara.
meni je bilo jako sumnjivo to da mašina iz italije ima samo 15000km a izgledom te znanjem da je došla iz italije znamo da je prošla puno više.

ili su oni nasjeli talijanima na lažnoj kilometraži ili oni nas lažu u svemu pa tako skupljaju lovu od neznalica tj. lakovjernih kupaca.

 
Nevjerujem da netko ko se bavi prodajom rabljenih auti i motora nema znanje da prepozna stvarnu kilometražu i stanje u kojem je mašina.

Ispao sam idiot ali to mi je bila jako dobra škola, a sv aka škola košta
 
Koliko sam cital o TF-u tu na forumu, ispada da su oni sveuciliste a ne skola (kolko kosta skolovanje kod njih)
 
jedno 15000kn za 150/200 mašinu sa jedno 15000km tj. rell one 30000km(italija).
večinom su skuteri iz italije.