zamjena mašina na nexusu

toni_st

New member
MOje ludo pitanje: jeli moguce na nexusa 250 ugraditi masinu od 500ccm. jeli sasija ista na oba modela i jeli moguce radi amortizera.
 
odokativno - mislim da je šasija ista.

različiti su :
- prednji kotač sa 14'' na 15''
- naprijed dva diska - i k tome brembo
- iza - mislim da je veća guma (naoko izgleda šira). ne znam za felgu.

aj' nabrajajte dalje!

.:.
 
To ti je totalno neisplativo, previse djelova za izmjenjat, a i ak si nebus sam to zaserafil doslo bu te ko novi od 500 ..

Bolje ti je da prodas 250 i kupis 500 ak imas vec takvu zelju ..
 
full88 said:
To ti je totalno neisplativo, previse djelova za izmjenjat, a i ak si nebus sam to zaserafil doslo bu te ko novi od 500 ..

Bolje ti je da prodas 250 i kupis 500 ak imas vec takvu zelju ..
mozda covjek moze jeftino kupiti razbijenu 500tku pa trle, trle .... i stvoriti dodanu vrijednost. poduzetnički mentalitet i to.
 
fuoco said:
mozda covjek moze jeftino kupiti razbijenu 500tku pa trle, trle .... i stvoriti dodanu vrijednost. poduzetnički mentalitet i to.

Mozda benzin pojeftini na 4 kune sljedeci tjedan... ajde covjek da mi tu ne lupetamo svasta, podjeli s nama svoju kombinaciju...jel imas kaku masinu povoljnu ili samo pitas teoretski jel se to moze  :misli:

 
full88 said:
Mozda benzin pojeftini na 4 kune sljedeci tjedan...
sjecam se kad je bio marku pa nam i onda bilo skupo. da je tak ostalo sad bi svi vozili lade - pa je ipak bolje ovak.  :LOL:

slazem se - nek covjek kaze sta oce. aj' covjece - zbori.
 
šasija nije ista na nexi500 i 250, ali mislim da bi se dalo ugradit jer ako ima X9500 :misli: onda se može i ugradit na nexi250 jer oni imaju istu šasiju, ali opet mislim da je to glupa ideja
 
Time nista ne dobiva jer nijedna kategorija ne ogranicava 250.
 
iTox said:
Time nista ne dobiva jer nijedna kategorija ne ogranicava 250.
da, ziher. do 250 (900kuna) je skoro duplo jeftinija rega nego 250-500 (1500kuna) cca.  :mrgreen: :wink:
 
wingman said:
da, ziher. do 250 (900kuna) je skoro duplo jeftinija rega nego 250-500 (1500kuna) cca.  :mrgreen: :wink:
pa razlikom cijene registracije nemozes pokrit troskove prerade
 
nitko ne prerađuje motor da bi pokrio neke troškove. a pogotovo ne oni kaj meću z kawu 750 mašinu od 1000. i slično. to se radi iz zajebancije, gušta, dosade i svega kaj se tu gore na "preradama" http://www.motori.hr/forum/index.php/board,23.0.html može pročitat. ljudi ulože još cijenu cijelog motora u preradu neke krame.  (y) (y) nhf
 
Majstore nosaci nisu isti varenje i centriranje masine ti nikad nbece biti pouzdano triba instalaciju pripadsati cdi drugi ima toga dosta da odustanes u startu
 
Stvar je u tome sto iman nexusa 500 razbijenog za 4000 kn. zadnji kraj mu je zdrav. pa sam mislio .....
 
fuoco said:
mozda covjek moze jeftino kupiti razbijenu 500tku pa trle, trle .... i stvoriti dodanu vrijednost. poduzetnički mentalitet i to.
toni_st said:
Stvar je u tome sto iman nexusa 500 razbijenog za 4000 kn. zadnji kraj mu je zdrav. pa sam mislio .....
hebate - pogodio sam u riječ  :LOL:

nego da se onda i izreklamiram : "čitam iz dlana za 100€" i to elektronski - na pp!  :LOL:
 
fuoco said:
hebate - pogodio sam u riječ  :LOL:

nego da se onda i izreklamiram : "čitam iz dlana za 100€" i to elektronski - na pp!  :LOL:

de ti rađe kod mene sa fucom da se ja malo poigram..imam interesantne ideje za njega... stunt stroj