Zamjena ulja između dva servisa

Da li sami promijenite ulje i filter nakon 5000 km ili se vozite s istim uljem 10000 km do idućeg se


  • Total voters
    69

mrgud_sk

Member
Zanima me koliko nas mijenja ulje i filter svakih 5, odnosno 10 tkm.
Da li su servisni intervali od 10000 km predugi za korištenje istog ulja ili je zamjena ulja između toga bacanje novaca?
Ovo se odnosi samo na one marke motora kojima se redovni servisi rade svakih 10000 km.
 
Evo, imam isti motor kao ti i planiram mijenjati svakih 7000-7500 km. To je sredina od 5000 i 10 000 km i tako je dilema rješena. I zapišem si kad je ulje mijenjano i nemreš fulat ni da hoćeš.
 
To je ok ako ne ideš na servis svakih 10000 km.
 
Ja mijenjam svako 3000km :mrgreen:
 
mjenjam svakih 10000 (y)
to mi je bio veliki plus kod yamahe prilikom kupnje (y)

a kako zoveš to između ta dva servisa,odnosno kaj bi to trebalo biti :mrgreen: :misli:

 
Pošto sam kupio novi , ulje mjenja serviser svakih 6000km . U original manuelu piše ulje i filter 12ooo km. Pošto mi sad prošlo 2 g. i nemam više garancije, otići ću za koji dan na servis 24000km i odsad ću prakticirat svake godine servis u 4 ili 5 mjesecu, a to je otprilike 10000km. Uglavnom se vozim vikendima po otvorenim cestama, a vožnju po gradu izbjegavam i nemam potrebu jer stanujem gotovo u centru , a i poso je 3km od stana pa idem biciklom ili autom. :misli:
 
Vupy said:
mjenjam svakih 10000 (y)
to mi je bio veliki plus kod yamahe prilikom kupnje (y)

a kako zoveš to između ta dva servisa,odnosno kaj bi to trebalo biti :mrgreen: :misli:

To između možeš zvati kako god hoćeš.  :mrgreen:
Ja osobno mijenjam ulje svakih 5000 km.
Čak su mi u servisu na 20 tkm u servisnu upisali: iduća izmjena ulja na 25000 km.
 
Sve zavisi koji motor vozis i kako ga vozis..neki RRR koji je non stop na 10000rpm onda cesce, neki tourer koji je stalno na 3000rpm moze kako je fabrika rekla..hoces li da ti motor traje ili ces ga prodat na jesen..onda nemoras mijenjat ulje nikako :mrgreen:

ja mijenjam na 5000km..nije neka para a cojk se ljepse osjeca...zadnjih 5g samo Motul 300V
 
nitko ne spominje količinu ulja koja se nalazi u motoru...pa broj cilindara, ne razbija jednako ulje npr KTM Duke sa 65KS i moja Yamaha XT sa 48KS, KTM ima 2 litre ulja - Yamaha 3...ili neki touring sa 4 cilindra i 80-90KS koji bi izdržal i na 15000km izmjenu...pa okretni moment, pa uljni klin...
 
a i nije isto 10000 km grada ili 10000 km mješovite vožnje
važan faktor je naravno i količina ulja
da se malo potrudit pa izračunat prosječnu dnevnu brzinu ili još bolje radne sate jer s radnim satima nemožeš falit
promjenit ulje ranije može biti samo bolje
ja zato vozim cvajtakte...uvijek svježe ulje :mrgreen:
 
ja mjenjam svakih 6000 km, i ulje i filter ulja.
 
Lovro Vz said:
nitko ne spominje količinu ulja koja se nalazi u motoru...pa broj cilindara, ne razbija jednako ulje npr KTM Duke sa 65KS i moja Yamaha XT sa 48KS, KTM ima 2 litre ulja - Yamaha 3...ili neki touring sa 4 cilindra i 80-90KS koji bi izdržal i na 15000km izmjenu...pa okretni moment, pa uljni klin...
yatasaki said:
a i nije isto 10000 km grada ili 10000 km mješovite vožnje
važan faktor je naravno i količina ulja
da se malo potrudit pa izračunat prosječnu dnevnu brzinu ili još bolje radne sate jer s radnim satima nemožeš falit
promjenit ulje ranije može biti samo bolje
ja zato vozim cvajtakte...uvijek svježe ulje :mrgreen:
(y) Slažem se obojicom!! Recimo ja u svojoj HONDI ( 78 ks / 10500 o/min -om 5o,9 na 8000 o/min)imam isti motor ko CBR RR (120 ks / 13500 o/min- om 66 na 11250 0/min ) i HORNET ( 102 ks / 12000 o/min- om 63,5 na 10500 o/min ) razlika je u bregastoj osovini ,ne vidim razlog da mjenjam ulje ko vlasnik CBR koji se sigurno vozi 2-3000 o/min u prosjeku više od mene, pogotovo kaj je moja vožnja otvorena cesta i i sigurno umjerenija !!! Tak da jednom godišnje servis i izmjena ulja u budučnosti , znači na 10000 km ( u manuelu piše 12000 km )!! (y) (y)
 
mjenjam ulje jednom godišnje jer ne napravim nikada 5.000 km na godinu  :( .
 
Mijenjam ulje i filter svakih 6.000 km (osim ako je putovanje duže od toga).

Po riječima mog mehaničara držalo bi bez ikakvih problema i 12.000 km.