ZAMP trazi 800 kn za susret

Hypercube

New member
Eto vidim da je ovdje stajalo ono oko policije pa ja stavljam nas problem. Upravo smo dobili "cestitku" od 800 kunica od ZAMPA za javno reproduciranje njihove muzike.

Ova država i takve institucije stvarno vise nisu normalne.... Al niti najmanje. Ovak i onak ne dobijemo ni kune na tim susretima jer dok sve poplacas slabo kaj ostane klubu. Em placas fucking porez na svaku cackalicu koju imas tam i onda jos dode kretenski zamp s ovakvim idejama.

Ispricavam se na malo zescem rijecniku ali ne mogu si pomoc. da li je netko ovdje prisutan imao ovakav slucaj i kako se to odigralo?
 
mi smo dobili nekih 600-injak kuna da moramo platiti zamp-u
 
iznos koji se plaća ZAMP-u zavisi od toga kolika je procjena o posjećenosti .... što veći susret, veći iznos ..
 
nama su procijenili 1400 kn  :LOL:
 
Hypercube said:
Eto vidim da je ovdje stajalo ono oko policije pa ja stavljam nas problem. Upravo smo dobili "cestitku" od 800 kunica od ZAMPA za javno reproduciranje njihove muzike.

Ova država i takve institucije stvarno vise nisu normalne.... Al niti najmanje. Ovak i onak ne dobijemo ni kune na tim susretima jer dok sve poplacas slabo kaj ostane klubu. Em placas fucking porez na svaku cackalicu koju imas tam i onda jos dode kretenski zamp s ovakvim idejama.

Ispricavam se na malo zescem rijecniku ali ne mogu si pomoc. da li je netko ovdje prisutan imao ovakav slucaj i kako se to odigralo?
u čemu je problem  :misli:...što veći susret...to veća cifra... :wink:
uredno plaćali svake godine...ako ne želiš tužbe i sranja kasnije :mrgreen:
 
Kaj se može dogoditi ak se to ne plati ? Jel oni to naplačuju unaprijed, ili po završetku moto susreta. Kak procjenjuju kakav bude sustret, s obzirom na broj ljudi.  Kaj se događa ak bend izvodi svoje autorske pjesme ? Ima li tu na forumu netko ko radi u Zamp-u, da to malo pojasni ?
 
bregovljan said:
Kaj se može dogoditi ak se to ne plati ? Jel oni to naplačuju unaprijed, ili po završetku moto susreta. Kak procjenjuju kakav bude sustret, s obzirom na broj ljudi.  Kaj se događa ak bend izvodi svoje autorske pjesme ? Ima li tu na forumu netko ko radi u Zamp-u, da to malo pojasni ?
unaprijed na tvojoj procjeni posjećenosti...to moraš imati na susretu(uplaćeno) jer bi ti se moglo desiti da susret stane...recimo u subotu navečer :wink:
uvijek netko ima nekoga...pa se to nekako provlači...no ako se zainate..mogu ti sjebat sve :palacdolje:
oko načina naplate i svega ostaloga imaš na njihovim internetskim stranicama...dobro pročitajte jer su meni pomogle oko određivanja cifre (y)
 
bregovljan said:
Kaj se može dogoditi ak se to ne plati ? Jel oni to naplačuju unaprijed, ili po završetku moto susreta. Kak procjenjuju kakav bude sustret, s obzirom na broj ljudi.  Kaj se događa ak bend izvodi svoje autorske pjesme ? Ima li tu na forumu netko ko radi u Zamp-u, da to malo pojasni ?

Nama je ovo doslo za susret odrzan u 5 mj. ove godine. Posjecenost je bila poprilicna, no moje misljenje je da bi to morali bendovi placat jer oni imaju zaradu na toj muzici koju izvode.

a koliko sam nacuo tekst tog rjesenja netko njihov(terenski inspektor neki) je bio tamo i vidio to sve pa valjda na temelju toga procjenjuju...

Stvarno djubretarski je nacin na koji se to obavlja. Mogli su unaprijed onda upozoriti na to pa bi se i to nekako ukalkuliralo u troskove....
 
Pa šta vi mislite od čega će živit Severina i ostali "vrhunski" glazbenici? :misli: :mrgreen:
 
Hypercube said:
Nama je ovo doslo za susret odrzan u 5 mj. ove godine. Posjecenost je bila poprilicna, no moje misljenje je da bi to morali bendovi placat jer oni imaju zaradu na toj muzici koju izvode.

a koliko sam nacuo tekst tog rjesenja netko njihov(terenski inspektor neki) je bio tamo i vidio to sve pa valjda na temelju toga procjenjuju...

Stvarno djubretarski je nacin na koji se to obavlja. Mogli su unaprijed onda upozoriti na to pa bi se i to nekako ukalkuliralo u troskove....
I meni se čini da bi te troškove trebao snositi bend. Barem je tako po restoranima u Zagrebu. Bend ili pojedinac koji svira mora inspektoru dati popis pjesama koje izvodi. Za narodne pjesme, tj, one kojima se nezna autor (npr. folklorne, itd. ) ne plača se ništa . Za sve ostale čini mi se 10 kn po komadu. No međutim muzičari pribjegavaju jednom drugom rješenju. Sviraju bez te prijave, a ako ih se ulovi na djelu plačaju najnižu kaznu od 535 kn. Naravno , oni koji imaju vezu u  Zamp-u.
Zbog toga me zanima što bi se desilo da se ne plati ta njihova procjenjena cifra, kolika bi mogla biti kazna ?
 
Kada svako selo radi susred radi "prijateljstva i druženja" , jednostavno toliki broj susreta nije mogao proći neprimjetno, uskoro će se početi plaćati i turističke takse za kampiranje pa neka radi susret tko hoće (y)
Ljudska pohlepa je nevjerovatna :mrgreen:
 
Kako bend treba plaćati ZAMP-u, kad bend prima "plaću" od ZAMP-a ...  :mrgreen: :mrgreen:
 
strasilo said:
Kako bend treba plaćati ZAMP-u, kad bend prima "plaću" od ZAMP-a ...  :mrgreen: :mrgreen:
Tantijeme , ili plaču kako ti kažeš primaju autori pjesama , dok izvođači dobivaju jako malo od toga. Najviše te love ipak pojede sam ZAMP kao institucija.
 
zato sam i stavio plaću pod navodnike.... ;)

ali ni autori se baš nisu oparili od ZAMP-a ....  :LOL: :LOL:
 
maxo said:
Kada svako selo radi susred radi "prijateljstva i druženja" , jednostavno toliki broj susreta nije mogao proći neprimjetno, uskoro će se početi plaćati i turističke takse za kampiranje pa neka radi susret tko hoće (y)
Ljudska pohlepa je nevjerovatna :mrgreen:

E samo još fali da nam se i ovo boldano počne naplaćivat... Ali nebi se uopće čudio da jednog dana dodje čestitka doma tipa :
"...Terenski inspekor je ustvrdio činjenično stanje da su 184 osobe nelegalno boravile na području grada xxxxxx u trajanju od 9h49min15sec bez plaćanja turističke takse, te im se izriče kazna od sedam trilijardi kuna koja se dijeli na sve zatečene u prekršaju..."


A ZAMP se isto mora nabrat od nekoga... Treba dat plaću raznim Simeonidama i AVAtarkama i sličnima.
A jbg... Kad si ovca, oderu ti i kožu...
 
maxo said:
Kada svako selo radi susred radi "prijateljstva i druženja" , jednostavno toliki broj susreta nije mogao proći neprimjetno, uskoro će se početi plaćati i turističke takse za kampiranje pa neka radi susret tko hoće (y)
Ljudska pohlepa je nevjerovatna :mrgreen:

pa to stoji u zakonu za svako turističko mjesto.. ;) ..... i nije stvar u tome da će se početi plaćati, već je pitanje vremena kad će se to početi primjenjivati ...  :mrgreen: