Zapadna Makedonija

Easy Riders MC

New member
Jos dva dana na godisni, pa pomislih, " Zorane, nemoj tupiti, uzmi motor i pravac do Pelister, Bitola". Inace moj sin tamo je na odmor sa skole, pa resio sam ga posetiti. ALi to je samo 130km od mene, pa resio sam da napravim malo vecu turu.
Veles-Skopje-Mavrovo-Bigorski Manastir-Debarsko ezero-Struga-Ohrid-Pelister
Pa evo kratku pricu sa malo slikama

Put Veles-Skopje-Tetovo-Gostivar, vrlo dosadan, autoput,130km i pet naplatne stanice, ali mi sa motorima idemo desno, onu biznis traku,samo preletis  :mrgreen:.
Posle Gostivar, sledis znak Mavrovo i pocinje ljepsi deo putovanja






(Powered by frubar.net)

Posle oko 15km pojavuje se Mavrvovsko jezero


(Powered by frubar.net)
Posle 150km, mali odmor


(Powered by frubar.net)
Skijacki tereni Bistra


(Powered by frubar.net)

Crkva u izgradnju i stara crkva koja preko zimi je u samo jezero






(Powered by frubar.net)

Tamo je preko zimi a i preko ljetnok raspusta sve puno, pa zato tamo ima puno ljepih hotela i vikendica.


(Powered by frubar.net)

Vreme je da krenemo napred. Put nas vodi preko preljepok predela pored reke Radika. Napokon Manastir Bigorski. Tamo se nalazi jedna od retkih rezbara drvetom.
Manastir Bigorski








(Powered by frubar.net)

Pogled sa manastira


(Powered by frubar.net)

Idemo dalje, prolazimo pored Debarsko jezero








(Powered by frubar.net)

Posle oko 70km, Struga




(Powered by frubar.net)

I opet Ohrid, predah sa hamburgerom , koka kolom i kafu.








(Powered by frubar.net)

Dosta je, idemo prema Pelister, sin jedva ceka nas
Grupna slika sa sinom i njegovih drugara


(Powered by frubar.net)

Tu smo jeli super palacinke, najpoznati hotel na Pelisteru " Molika "


(Powered by frubar.net)

Nadmorska visocina je oko 1500metara, tu se nalaze i ski staze


(Powered by frubar.net)

Mozda iduci bajkeri  :)


(Powered by frubar.net)

Bitola u daljini


(Powered by frubar.net)

Tu sam primetio da lanac i zupcanike pocinju me zezati, jedva stigao kuci  :x  a i baterije su gotove, pa nisam napravio neke panorame, ali to neki sledeci put.
Sve na svemu ljepih 470km.


(Powered by frubar.net)

Ah, zaboravih da naglasim da nisam mogao da prodzem a da ne posetim i ovo mesto  :D


(Powered by frubar.net)

 
Lijepo putovanje i još ljepše slike. U Makedoniji sam bio u vojsci 1987. Ostali su mi u sjećanju gostoljubivi ljudi i prekrasni krajolici. Kako sam služio u Bitoli poznat mi je Pelister jel smo tamo nekoliko puta išli na teren. Kao vozač, obuku sam imao u Kičevu, tako da sam ceste oko Kičeva prošao nekoliko puta, kao i put od Bitole, Resena, Ohrida, Struge, pa uz Crni drim do Debra. Nadam se da ću u bližoj budućnosti dio toga puta proći, ali motorom.
 
Super, slike su odlicne...
Vjerujem da cu slicno i ja obici u 8. mjesecu, jer idem tamo motorom kod prijatelja koji je isto motorist, a obecao me je provesti kroz makedoniju (y)
 
MAvrovski nacionalni park nam je bilo žao zaobići,ali nažalost nije bilo vremena!Drugi put obavezna destinacija!Bigorski manastir  (y) Ali respect za zadnju fotku!  (y)
 
Super lijepi izlet sa prekrasnim fotkama.Ja nikad nisam bio u Makedoniji ali sada ak uspijem nagovoriti Fredija (za CG je sigurno),eto nas.Da nejdem sam na daleke pute,nisam vise 50.
Samo tako dalje.  (y)
 
Super!  (y)


Easy Riders MC said:
Ah, zaboravih da naglasim da nisam mogao da prodzem a da ne posetim i ovo mesto  :D


(Powered by frubar.net)

Leđend is born!  :LOL: