Zastita poliranog aluminija

James1100

Active member
Aj na brzinu da ne kopam po trazilici...
Polirani al visoki sjaj - cime???

Neke sitnice pa mi to glupo nositi nekom. Da ne dobije fleke i tak...
 
brusni papir suhi 240,500,(ako ima oštećenja početi sa grubljim )vodeni 1500,2000 .poslije kupi grublji disk krpeni na bušilicu i udri purolom ,potom čistim diskom.Možeš koristiti i brusne filceve koji se koroste u izradi inox bravarije.Poanta je u tome što više trljaš bolje sjaji.Zaštita sjeti se koji put prebrisati dobro krpom
 
Sorry, krivo si me shvatio ( vidi naslov teme).

Cime zastiti polirani al nakon poliranja? Da ostane sjajan stalno.
Lak? Spray? Kaj?
 
Polirani aluminium u pravilu ne gubi sjaj tako lako.
Ako su felge u pitanju i ne voze zimi u vrijeme kada bacaju sol, ne bi trebalo biti problema od pranja do pranja, s tim nakon pranja da se lijepo ociste i premazu politurom koja sadrzi vosak.
 
čime god da lakiraš,il prekriješ,će požutit..


plavom kredom za finalni sjaj zapoliraj..ona daje zaštitu najduže
kad se smoči il bilo šta aluminij,samo ga obriši suhom krpom  (y)
 
James, dobro vele ljudi... Meni je aluminij na motoru zaštićen nekim lakom ali nije bas nesto, a kolega je skinuo taj prozirni lak i sve ispolirao prije 5-6 godina, i drži mu sjaj super, svaku drugu godinu malo pastom i to je to...

Sebi sam na nekim dijelovima skinuo eloks sloj i onda ispolirao, isto super drži ..
 
Hocu ispolirat rucicu gasa jer ce bit fora na crnom governu. To pase u bobbera old style.
Imam jednu takvu od Yamahe i super izgleda i dobro zasticena. Ali ne pasu navoji za sajle.
Visoki sjaj i godinama u vlaznom podrumu pa izgleda super. Valjda je plastificirana  :misli:
To hocu. I bez krpice i sranja. Da idem na kisu bez razmisljanja. I zimi.

Sutra slika
 
James1100 said:
Visoki sjaj i godinama u vlaznom podrumu pa izgleda super. Valjda je plastificirana  :misli:
To hocu. I bez krpice i sranja. Da idem na kisu bez razmisljanja. I zimi.

Onda ti treba eloksiranje..ili homemade (proguglaj)
...ili telefon: 091/177-6108 (Željko - za njega znam da radi ali ne znam kako dobro). E da, on ti je na Plitvicama
 
Ovo hoću!

To je Yamahina i takva je kupljena, ali ne paše. 100 kuna ako je nekome zanimljiva (da vratim lovu - plaćena 14 €), dvije sajle, push-pull. Kućište odlično, plastika i nije nekaj, ali paše od drugih.
 
Ne. Pod prstima je lak ili plastika, nisam siguran. Krom nebi trebalo zaštitit.. A i nekako mi je 14€ prejeftino za kromiranu stvar  :mrgreen:
 
nekidan sam na jednom dragstaru skidao  zaštitu sa pumpe kočnice i kućišta prekidača  bila je  žuta i ispucala jer je aluminij korodirao na mjestima ispod .Sve sam ispolirao i vratio natrag sad treba paziti na to i redovno čistiti.Neznam što bi i hvatalo na ispoliramni aluminij .Pokušaj se raspitai kod ljudi koji poliraju farove i stavljaju neku uv zaštitu
 
Stara tema ali ajde. Ja sam dobio dobar rezultat sa 3M polirkom ( fast Cut).
Probaj naći nekoga da ti posudi sve tri polirke jer je to kompletna solucija.Ima i drugih proizvođača ali eto ja sam radio amaterski sa 3m.

kada prođeš sve tri , zaštita voskom i imaš vrlo kvalitetnu zaštitu. Radio sam i sa onim blokovima i purolkom i svašt nešt ali 3M je bolesno dobar jer se uvuče u pore i vrlo je dugotrajan. Inače je za restauraciju matiranih lakova ali ja sam svašta radio sa njim. od farova do gitara, čelika, alu, bakar..

Bazični ti je ovaj zelene boje, žuti i plavi su samo extra ako se ide na profi.

iako ovdje se spominje ova zelena ploča koju imam i ja, može se i na krpu i udri.

http://bcove.me/80tgkwxl


cijena je velika ali mozda ima neki frend da ti natoči  koji dekagram::

http://www.ebay.co.uk/itm/252459243776?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 
James1100 said:
Ovo hoću!

To je Yamahina i takva je kupljena, ali ne paše. 100 kuna ako je nekome zanimljiva (da vratim lovu - plaćena 14 €), dvije sajle, push-pull. Kućište odlično, plastika i nije nekaj, ali paše od drugih.
ovo je elektropolirano (jedna faza u pripremi za eloksiranje) pa eloksirano, vjerovatno  :wink:
 
I na kraju ugrađeno  :mrgreen:
Aftermarket Yamaha kuciste, origigi plastika od mog motora. Pasu navoji sa sajli od Bellagia, napravljeni buziri i sajle i sve radi  (y)

Ono Bellagiovo kuciste sam probao polirati, ali sugavi aluminij nikako dobiti pravi sjaj. Dopolirao do pola, popizdio, naspricao bezbojnim lakom da ne oksidira i bacio ne stranu. Ako nekom treba, dajem za 100 kn zajedno s rucicom pa nek si farba