Zašto MT-07 brzo mijenjaju vlasnike?

Od MT7 / ER6n / Z650 me osobno odbija izgled. Dizajn je previše pomaknut, što nije čudno obzirom na ciljnu demografiju. jbg, pomalo već kročim prema middle ageu. Iako nisam vozio, SV650 je moj favorit tu, s malo love se da vizualno popravit, iza nabacit kakav švecki feder po potrebi, i prava pilica za magistralu i commuting.

SV mi je top allrounder
 
  • Like
Reactions: gvo
Onda sam moras probat pa vidjet, tesko je dobit sliku napamet a i nije svaki vozac iste grade. Meni je njih par isto reklo kad su probali na Z da primjete dosta taj polozaj volana da je nekako blize vozacu
Očigledno da nismo na isto mislili sto se tice tog napadačkog položaja. Rucke su vjerovatno bliže vozaču na z650 i zato se vozač manje nagne naprijed (sad se to poklapa sa cycle ergo podacima).
Uglavnom ja sam mislio da je napadački položaj kada su rucke sto vise iznad prednjeg točka pa je samim tim i vozac vise naget naprijed, kao npr na R motociklima.

Sve u svemu meni se novi z650 više izgledom sviđa, kazu da ima i bolje podešen ovjes iz salona, ali versys mi je ostavio dojam da se radi o dosta slabijem motoru nego onome u mt07.
 
Slabiji je agregat i k tome tourer, jedino da probas tracera 700 pa onda vidis razliku kada su iste snage MT07 ali drugaciji moment. Za versys je 64 Nm pri 7000 o/min a za Z 66Nm / 6500 o/min. Zapravo da, ali je uz to volan vjerojatno nizi pa ti spusta i ramena i tako se opet naginjes vise naprijed.
 
Pošto smo iste težine i zadnju smo oprugu odmah kao i kod mene stavili na 4 zub.
Isprobavajući zadnji amortizer i sami smo se čudili kako nije ista tvrdoća mog i njegovog.
Nije ni meni dan danas jasno, ali to je tako.
Dok smo dobili istu tvrdoću zadnjeg kod mene na 4 zubu, a na njegovom do kraja tj. max. Ne sjećam se sad baš točno jel to bilo 6,7 ili čak i 8. Ako 8 i ima. Zaboravio.
Dva motora jedan pored drugog u mojoj radioni, isti tokar, iste te cjevčice, isto ulje, ja sve radio, nas 5 prisutnih.
U čemu je fora sa tim oprugama ne znam, ali to je baš tako.
Malo smo skrenuli s teme, ali eto.
Cojk se uci dok je ziv tak i ja, ured seset godina i sve do sada mislio da se opruga samo termicki moze stvrdnuti :mrgreen: ili drugi materijal a to sa zubima ja uvijek mislio(yeb'ga pogresno sad vidim) da se samo dize ili spusta zadnji kraj zbogradi naprimjer ako vozis nekog iza pa da previse ne legne zadnji kraj( il da RRejseri imaju malo vise prostora za nagib) ili recimo ako imas kraljicu s manjerkama pa je nakrcas tariguzom u Kauflandu :p
 
  • Haha
Reactions: cadjo
Iz Dugopolja kazes, sve si reka za nas koji znamo 😁...

Slušaš priče o Ohlinsima, tlakovima u gumama, za GP Vruja su pripreme na Rovima kao da se na Isle of Mann ide, Pirelli Supercorsa ne valja, onda dođe tip na MT07 i veliku većinu odere na nikakvim gumama.


Ono što sam vidio, jebeno vozi i MT se vozi super. Iskreno mu želim da se prebaci na stazu s ceste, jer ovako je preopasno.
 
  • Like
Reactions: exfreerider
Slušaš priče o Ohlinsima, tlakovima u gumama, za GP Vruja su pripreme na Rovima kao da se na Isle of Mann ide, Pirelli Supercorsa ne valja, onda dođe tip na MT07 i veliku većinu odere na nikakvim gumama.


Ono što sam vidio, jebeno vozi i MT se vozi super. Iskreno mu želim da se prebaci na stazu s ceste, jer ovako je preopasno.

Ovakvi su najlosiji na stazi ;)
 
Slušaš priče o Ohlinsima, tlakovima u gumama, za GP Vruja su pripreme na Rovima kao da se na Isle of Mann ide, Pirelli Supercorsa ne valja, onda dođe tip na MT07 i veliku većinu odere na nikakvim gumama.


Ono što sam vidio, jebeno vozi i MT se vozi super. Iskreno mu želim da se prebaci na stazu s ceste, jer ovako je preopasno.
nije diga ruku u pozdrav satorasu iz drugog smjera. Omanji fail, ali inace nelose skroz.
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Ovoga je ima misec dva uvatilo( ako je oni iz St a). Sad ce i on postat ytubas ka i adri
Moj sin 12g bija je odusevljen Adrijem dok nije snimija video na motocross motoru i razocarano on nezna vozit.
Mulci to prate i dive im se a novine rade heroje.
 
  • Like
Reactions: vespinjo